Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
2 lipca 2018

OWN nabiera kształtów

  • OWN nabiera kształtów
  • OWN nabiera kształtów
  • OWN nabiera kształtów
  • OWN nabiera kształtów
Więcej zdjęć:
fot. UM Jastrzębie

Prace modernizacyjne w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego mają się ku końcowi.  Już coraz więcej widać, jak będzie się prezentował.

Sierpień - na ten miesiąc czeka wielu mieszkańców, ponieważ zaplanowano otwarcie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Tężnia przybiera finalny wygląd. Już można, przynajmniej w części, zobaczyć w co będą wyposażone tryskacze wodne, które z pewnością są dużą atrakcją dla dzieci. Na miejscu dawnego amfiteatru powstaje ciekawe miejsce spotkań z wygodnym siedziskami.

Przypomnijmy, że w pierwszy etap modernizacji obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie znajdował się basen ma być teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Miasto walczy o dofinansowanie na II etap modernizacji OWN. Całkowite wydatki to 3,4 mln euro. Budżet jastrzębskiej części projektu wynosi: całkowite wydatki kwalifikowane 1,923 mln euro, środki unijne to 85 proc. - 1,634 mln euro, Budżet gminy 15 proc. - ponad 288 tys. euro.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Kto wydzierżawi teren na OWN? Kto wydzierżawi teren na OWN?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Maruda02.07.2018 21:40

Remont Mazowieckiej, dało się. Own też się da. Za janeckiego nic się nie dało. Pamiętam wypowiedź Baradzieja, że Own nie jest potrzebny, bo ludzie samochodem do Wisły wolą jechać... Miasto się zmienia, po mału pieknieje. Kasza do kaszanki. Anna Hetman prezydentem :)

matka02.07.2018 10:03

Malkontenci i marudy - proszę się przeprowadzić do innego miasta, gdzie jest idealnie. Negatywne komentarze pisze chyba ktoś na etacie, kto nienawidzi obecnej władzy i wszystko neguje bez wzgledu na to czy to dobre dla miasta czy niekoniecznie.

Gość02.07.2018 9:17

A troll Teheran jak zwykle spać nie może i doczekać się chwili kiedy będzie mógł jak codziennie rano wypuścić swojego chorego jadu. Leczenie u psychiatry wskazane.

Kolejne 02.07.2018 9:06

Kolejne objawienie się głupoty w komentarzach odstraszające inwestorów. Kto chciałby pracować z takimi nierozgarniętymi głupcami. Jesteście niszczycielską siłą naszego miasta.

Radio Teheran02.07.2018 8:39

"Tam, gdzie znajdował się basen ma być teren rekreacyjny zielony"

Teren zielony i basen mogly pozostac tam gdzie byly,
bo zaczyna mi sie marzyc przeczytac kiedyc, ze tam, gdzie znajduje sie UM, postanie zielony teren rekreacyjny.

Janusz02.07.2018 8:15

Tyle kasy na takie coś...

gość02.07.2018 7:15

Załatwcie jeszcze dofinansowanie na utrzzymanie tego OWN, bo będzie wielkie. Dlaczego nie starano się o dofinansowanie na I etap? Kiełbasa przedwyborcza nabiera kształtów, a wy?

Pokaż wszystkie opinie (8)