Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lipca 2018

JSW będzie wynajmować kombajny od prywatnej firmy

JSW będzie wynajmować kombajny od prywatnej firmy
fot. FAMUR

Jastrzębska Spółka Węglowa stawia na inwestycje. Te jednak nie mogą się obejść bez odpowiedniego sprzętu. JSW zawarło umowę na wynajem 14. kombajnów, które dostarczy firma FAMUR. 

Prawie 133 mln zł tyle będzie kosztować Jastrzębską Spółkę Węglową wynajęcie 14. kombajnów chodnikowych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Okres realizacji umowy wyniesie 1080 dni kalendarzowych dla każdego kombajnu. Maszyny będą pracowały w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie oraz Pniówek.

Zarząd spółki podejmuje działania, aby zapewnić środki finansowe na realizowanie inwestycji. W tym celu zdecydowano o podjęciu działań zmierzających do utworzenia tzw. subportfela, będącego częścią utworzonego przez JSW Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczone mają być na sfinansowanie niezbędnych inwestycji w spółce. Planuje się, że subportfel zostanie zasilony kwotą 0,5-1 mld zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
marek14.07.2018 9:29

Nic się nie zmieniło . Związki zawodowe jak zawsze spią a kolesiostwo się rozwija . Inni zarabiają tylko nie ten biedny górnik .

Kriss03.07.2018 9:38

Domogała ijego firma Famur tj niebywała zagadka na ŚLĄSKU. Teraz widac przyszedł czas na JASTRZĘBIE.Ciekawe jakie już mają plany zwiazane z jsw i ile z niej po cichutku wysssają ,a potem za bezcen wykupią.

Gość03.07.2018 9:37

Jsw niech odda kasę co razem z związkowcami zabrali emerytom i urlopowiczom od 2016 za deputaty.kiedys pójdziecie za to co zrobiliście siedzieć.

Gość03.07.2018 8:23

Na samochody elektryczne wystarczyło, na drony wystarczyło, na wycieczkę do Brukseli wystarczyło, a kombajny trzeba wynajmować. Zarząd JSW to prawdziwa zagadka intelektualna.

Do Gosc03.07.2018 6:55

jak ta firma z dzwigami sie nazywa?

Gość02.07.2018 20:54

Do Zofija

Poszukaj tej firmy " dzwigi" i zobacz kto jest prezesem i współwłaścicielem.
Były BHP`owiec z Zofiówki - członek JSW tam na Alejach.

Janusz Tracz 02.07.2018 19:09

no i zas pieknie wyplywaja pieniazki z JSW, krew mnie qurwa zalewa jak sie na to patrze, ktos zas daje zarobic prywatnej firmie, ciekawe jakie jest powiazanie JSW z FAMUREM

Pokaż wszystkie opinie (23)