Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
3 lipca 2018

PKM zostanie sprywatyzowany czy wykupiony?

PKM zostanie sprywatyzowany czy wykupiony?
fot. MZK Jastrzębie

Latem ma zostać podjęta decyzja w sprawie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Możliwa jest prywatyzacji firmy lub zakup przez Miasto Jastrzębie-Zdrój jej udziałów. Rozważanych jest kilka rozwiązań.

Obecnie istnieje kilka wariantów rozwiązań dotyczących przyszłości PKM. Zarząd MZK, który po raz pierwszy obradował pod przewodnictwem Anny Hetman, prezydenta Jastrzębia-Zdroju zdecydował, że w podjęciu decyzji pomoże opracowanie przygotowane przez zewnętrzną firmę konsultingową. Wszystko po to, by nie było wątpliwości prawnych w momencie podejmowania konkretnych decyzji. Firma ma przedstawić analizę sytuacji ekonomicznej i rynkowej PKM oraz wskazać możliwe i zgodne z prawem rozwiązania.

 - Najbardziej prawdopodobne jest zbycie udziałów miastu Jastrzębie-Zdrój, które stałoby się właścicielem tego przedsiębiorstwa. Firma zewnętrzna ma także zaprezentować opcje ewentualnej prywatyzacji PKM. Opracowanie ma być gotowe w połowie lipca i jak zapowiedzieli członkowie Zarządu MZK, już w wakacje zostanie podjęta konkretna decyzja dotycząca przyszłości PKM  - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pasażerowie skarżą się na problemy z komunikacją miejską Pasażerowie skarżą się na problemy z komunikacją miejską

Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
GRuby z Czuchowa09.07.2018 11:50

Do KAZ- jak Jastrzębie nie ma nic do tego skoro Wasze czerwone autobusy z pkm robią linie 311 nie wiesz a piszesz ja wiem ze kim jeżdżę po całych dniach. Taki znawca wszędzie komentarz napisze a g.wno wie

Gruby z szpetną Brodą 04.07.2018 20:07

Nie ważne kto będzie jeździł jak i tak będę od samego rana jeździł bo co mam robić, czy to Pkm czy Mzk czy Warbus mam miesięczny bede się woził z wami. Pozdrawiam

do zarządu miasta J-Z04.07.2018 14:12

Kiedy zwrócicie podatki mieszkańcom?

benc04.07.2018 11:20

pozdrowienia z rybnika gdzie nie ma absurdu mzk.

ix04.07.2018 10:31

do gość z 6:23 Chyba Ci się pomyliło PKM z MZK chyba że to wynik twojej głupoty. MZK niech się utrzymuje z pieniędzy pozostałych w tym molochu gmin a PKM niech działa w Jastrzębiu. Za taką forsę jaką miasto przekazuje na komunikację do MZK to PKM jako wykonawca zorganizuje ją super i nie będzie chociaż jałowych decyzji ze strony MZK.

Gość04.07.2018 9:25

do gość 6:23 - jesteś na dopalaczach ?, to w psychiatryku jest internet ?

Sadyba04.07.2018 6:50

Pkm już wielu znachorów uzdrowić próbowało dopóki pieniądze były i nikt nie pociągał do odpowiedzialności. Tak jest nadal i byle do wyborów. Lanuszny niech przejmie prezesostwo nad Pkm i sytuacja będzie klarowna. Pkm o Mzk niby są wzajemnie zależne. Tak deklarowali poprzednicy.

Pokaż wszystkie opinie (29)