Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lipca 2018

PKM zostanie sprywatyzowany czy wykupiony?

PKM zostanie sprywatyzowany czy wykupiony?
fot. MZK Jastrzębie

Latem ma zostać podjęta decyzja w sprawie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Możliwa jest prywatyzacji firmy lub zakup przez Miasto Jastrzębie-Zdrój jej udziałów. Rozważanych jest kilka rozwiązań.

Obecnie istnieje kilka wariantów rozwiązań dotyczących przyszłości PKM. Zarząd MZK, który po raz pierwszy obradował pod przewodnictwem Anny Hetman, prezydenta Jastrzębia-Zdroju zdecydował, że w podjęciu decyzji pomoże opracowanie przygotowane przez zewnętrzną firmę konsultingową. Wszystko po to, by nie było wątpliwości prawnych w momencie podejmowania konkretnych decyzji. Firma ma przedstawić analizę sytuacji ekonomicznej i rynkowej PKM oraz wskazać możliwe i zgodne z prawem rozwiązania.

 - Najbardziej prawdopodobne jest zbycie udziałów miastu Jastrzębie-Zdrój, które stałoby się właścicielem tego przedsiębiorstwa. Firma zewnętrzna ma także zaprezentować opcje ewentualnej prywatyzacji PKM. Opracowanie ma być gotowe w połowie lipca i jak zapowiedzieli członkowie Zarządu MZK, już w wakacje zostanie podjęta konkretna decyzja dotycząca przyszłości PKM  - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
GRuby z Czuchowa09.07.2018 11:50

Do KAZ- jak Jastrzębie nie ma nic do tego skoro Wasze czerwone autobusy z pkm robią linie 311 nie wiesz a piszesz ja wiem ze kim jeżdżę po całych dniach. Taki znawca wszędzie komentarz napisze a g.wno wie

Gruby z szpetną Brodą 04.07.2018 20:07

Nie ważne kto będzie jeździł jak i tak będę od samego rana jeździł bo co mam robić, czy to Pkm czy Mzk czy Warbus mam miesięczny bede się woził z wami. Pozdrawiam

do zarządu miasta J-Z04.07.2018 14:12

Kiedy zwrócicie podatki mieszkańcom?

benc04.07.2018 11:20

pozdrowienia z rybnika gdzie nie ma absurdu mzk.

ix04.07.2018 10:31

do gość z 6:23 Chyba Ci się pomyliło PKM z MZK chyba że to wynik twojej głupoty. MZK niech się utrzymuje z pieniędzy pozostałych w tym molochu gmin a PKM niech działa w Jastrzębiu. Za taką forsę jaką miasto przekazuje na komunikację do MZK to PKM jako wykonawca zorganizuje ją super i nie będzie chociaż jałowych decyzji ze strony MZK.

Gość04.07.2018 9:25

do gość 6:23 - jesteś na dopalaczach ?, to w psychiatryku jest internet ?

Sadyba04.07.2018 6:50

Pkm już wielu znachorów uzdrowić próbowało dopóki pieniądze były i nikt nie pociągał do odpowiedzialności. Tak jest nadal i byle do wyborów. Lanuszny niech przejmie prezesostwo nad Pkm i sytuacja będzie klarowna. Pkm o Mzk niby są wzajemnie zależne. Tak deklarowali poprzednicy.

Pokaż wszystkie opinie (29)