Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
3 lipca 2018

Jastrzębski smok na półmetku

Jastrzębski smok na półmetku
fot. archiwum Malwiny Nowak

W poniedziałek Malwina znalazła się w samych środku Polski. Tak, dokładnie w geometrycznym środku Polski, w miejscowości - Piątek. Podróż obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji.

Malwina wczoraj osiągnęła środek Polski dokładnie wyznaczony, bo geometryczny. Dojechała do miejscowości Piątek. Skuter zaczyna odczuwać trasę - zacina się i „traci moc”. Ale we wtorek rano był sprawny do jazdy. Malwina nocuje to pod namiotem, to na kwaterach. Także i jej droga daje się we znaki. Ostatnie noce są chłodne i spanie pod namiotem to taka trochę ekstremalna przygoda.

Na swojej drodze Malwina spotkała małego Krzysia, jadącego do szpitala w Krakowie. Skorzystała z placu gościnnej gospodyni. W poniedziałek natomiast została zaproszona na poprawiny, gdzie świętowała wspólnie z młodą parą.

-  Po tym jak spędziłam jakiś czas pod wiatą, żeby schronić się przed deszczem i jak skuter odmówił posłuszeństwa pomyślałam, że ten dzień nie może skończyć się dobrze. W końcu jak przestał padać deszcz, a skuter odpalił pomyślałam, że muszę jechać jak najszybciej, żeby nadrobić stracone km. Zaczęłam czuć jak skuter traci moc...  Otrząsnęłam się i pomyślałam o tym, aby znaleźć jak najszybciej miejsce, w którym będę mogła przenocować na trasie. Jednak żadnego miejsca.  Jadę dalej. Kolejne kilometry, patrzę oooo…. Agroturystyka. Pukam, jest pokój. Pytam o sklep, pan mówi, że za rogiem, zamknięte. Kilka razy dzwonię, wychodzi kobieta. W sklepie jest więcej klientów, rozmawiamy i po chwil zapraszają mnie na poprawiny po weselu! Super rodzina i mega poprawiny! Że będę na takiej imprezie podczas podróży, nawet mi się nie przyśniło.  Aaa… i jeszcze nawet dostałam na wynosi, mam gdzie spać - relacjonuje Malwina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ludzie w Polsce są dobrzy" "Ludzie w Polsce są dobrzy"

Jastrzębski smok dotarł nad Bałtyk! Jastrzębski smok dotarł nad Bałtyk!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Lewak03.07.2018 18:48

Z Jastrzębia czy z Pawłowic, wspaniały człowiek i tyle :)

Grażyna ŻarkoGrażyna Żarko03.07.2018 18:18

Ludzie, kto to widział, żeby w Polskich szkołach nie uczyć gdzie jest środek Polski. Jak człowiek padnie na ulicy, to tylko pełno gapiów i kręcenie telefonami. Nikt nie pomoże. Bo jak ma pomagać jak nie wie jak. Szkoła nie uczy tego. Porażka. A pani Malwinie życzę dużo Błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.

Do Pawłowiczanin 03.07.2018 18:08

Malwina mieszka w Jastrzębiu a nie we wsi Pawłowice. Jasne?

Szerokiej drogi !03.07.2018 14:23

1000 dobrych myśli i wiatr w plecy dla pozytywie zakręconego smoka!

Pawlowiczanin03.07.2018 14:12

Ż tego co wiem Malwina jest z Pawłowic a nie z j-bia ^^

oko03.07.2018 13:29

ale meta ...

Leszek03.07.2018 12:21

W Polsce ludzie są gościnni.

Pokaż wszystkie opinie (13)