Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 lipca 2018

Przekonują do przekazywania własnych organów

Przekonują do przekazywania własnych organów
fot. pixabay

Jak wielu ludzi decyduje się przekazać organy wewnętrzne po własnej śmieci do przeszczepu? Jak wielu się jeszcze waha? Właśnie do nich skierowana jest akcja „Zwykła karta - Niezwykły dar”, którą wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.

„Zwykła karta” - Niezwykły dar to akcja społeczna będąca częścią wielkiego projektu wparcia polskiej transplantologii, czyli Biegu po Nowe Życie. Celem akcji rozpoczętej w czerwcu jest promowanie i przekazywanie Świadectw Woli - plastikowych kart z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest Oficjalnym Partnerem tej szlachetnej inicjatywy, w ramach której podczas największych wydarzeń sportowych 2018 w Polsce zostanie rozdanych 100.000 Świadectw Woli. Spółka  zachęca do ich podpisywania i rozmawiania o tym z bliskimi.

- Nasze strefy były obecne między innymi na 5150 Warsaw Triathlon, Rajdzie Rowerowym we Wrześni, towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych Polska - Hiszpania, Pikniku Olimpijskim w Warszawie oraz w ostatni weekend na Runmageddonie na terenie kopalni Pniówek. Będziemy gościć między innymi na PZU Maratonie Warszawskim, Enea IronMan 70.3 w Gdyni oraz Biegu Niepodległości w stolicy. Pojawimy się także na siatkarskim Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie i meczu piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce oraz na wielu innych wspaniałych wydarzeniach. W naszych strefach można spotkać się z osobami po przeszczepieniu i poznać ich historię oraz dowiedzieć się wiele o transplantacji - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pracownik JSW potrzebuje pomocy Pracownik JSW potrzebuje pomocy

Uczniowie z ZS nr 2 słuchali o transplantologii Uczniowie z ZS nr 2 słuchali o transplantologii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość04.07.2018 17:26

Jestem ZA niech biorą co potrzeba a reszta spalić. W ziemi mi to już nie potrzebne. Choć z drugiej strony poco narażać biorców na dodatkowe koszty. Mowa o drogich lekach potrzebnych po przeszczepie i aż do końca dni.
To samo co z kredytami są banki co dają i są co nie dają. A jak weźmiesz to się męcz. Ale tych to akurat nie żałuje. Sami wiedzą co robią w chwili brania kasy.

do Teheran04.07.2018 12:12

Na szczęście twoja głupota już jest dawno zarejestrowana.

Radio Teheran04.07.2018 9:59

Zgoda powinna byc domyslna a sprzeciw rejestrowany.