Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 lipca 2018

Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie?

Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie?Zdjęcie archiwalne
fot. UM Jastrzębie

We wtorek ogłoszono wyniki egzaminu maturalnego. Największy problem tradycyjnie sprawiała matematyka. W całej Polsce ten ważny egzamin przeszło pomyślnie niecałe 80 proc. abiturientów. Jak to jest w Jastrzębiu?

Maturę w całym kraju zadało w sesji majowej 79,7 proc. młodzieży, na całym Śląsku - 79,1 proc. Najwięcej problemów było z matematyką. Niepowodzenia na tym przedmiocie wpłynęły na zdawalność matury. 

A jak to wygląda w Jastrzębiu i miastach sąsiednich?

Jastrzębie - 77,76 proc. Rybnik - 78,86 proc., Wodzisław Śląski - 79,17 proc., Żory - 77,7 proc., Cieszyn - 80,52 proc.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała również wyniki z podziałem na typy szkół. W kategorii liceów ogólnokształcących Jastrzębie zanotowało nie najwyższą pozycję w stosunku do swoich sąsiadów.

Jastrzębie - 76,56 proc., Rybnik – 83,48 proc., Żory, 80,95 proc. Wodzisław Śląski - 79,31 proc., Cieszyn - 82,55.

Zdecydowanie lepiej wynik jastrzębskiej młodzieży prezentują się w kategorii techników.

Jastrzębie - 79,34 proc., Rybnik 74,49 proc., Żory 72,60 proc., Wodzisław 79,01 proc., Cieszyn - 88,12.

Jest jeszcze oczywiście grupa maturzystów, która ma prawo do egzaminu poprawkowego i przystąpi do niego po wakacjach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Produkcja i sprzedaż w górę JSW: Produkcja i sprzedaż w górę

Wyniki wyborów zostały źle policzone? Wyniki wyborów zostały źle policzone?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
zwalczaj szczepionkowy terror05.07.2018 22:54

Cóż, pewne rzeczy powinny być takie, jak były kiedyś:
więcej materiału, mundurki, możliwość trzaśnięcia w pysk smarkacza, który zachowuje się jak cham w szkole, normalni rodzice, którzy bardziej ufają nauczycielowi aniżeli własnemu (kręcącemu) dziecku, wymagający nauczyciele itd. To wszystko, co było choćby końcem lat '80-tych (pomijam propagandę prl-u).
Póki nie wrócimy do sprawdzonej tradycji, będzie coraz większy syf, jak na zboczonym zachodzie...

bla bla bla05.07.2018 12:37

@do Ja o 8.41
Nauczyciele wiedzę przekazują dobrze ale tłuki nie potrafią jej dobrze przyswoić bo smartfony, tablety itp są ważniejsze niż nauka. Później płacz. Przyjdź do lokalu na Mazowieckiej po 20.00 to zobaczysz jak zdolna jest młodzież.
A druga sprawa to podstawa programowa która czasami nie pozwala na zrealizowanie całego materiału. Na zrealizowanie pewnych rzeczy brakuje czasu. Dlatego zdolniejsza młodzież bierze korki bo wiedzą że to może być na maturze a nie jest realizowane w całości na lekcjach.
Trzecia sprawa to roszczeniowość rodziców. Żądają od nauczycieli nie wiadomo czego a sami chowają głowę w piasek i zwalają całą winę za niepowodzenia dzieciaków na szkołę.

To tyle w tym temacie

do Ja05.07.2018 8:41

Piszesz banaluki i szukasz dziury w całym!!! A ty co potrafisz - pisać czy czytać? Nauczyciele matematyki posiadają dyplomy i wiedze ale nie potrafią jej przekazać. Gdyby młodzież nie korzystała z korków u innych nauczycieli to wyniki maturalne byłyby fatalne!!! POsłuchaj uczniów i patrz obiektywnie a nie na własne cztery litery!!!

do JA 05.07.2018 7:18

Nie chodzi o to, że nauczyciele źle uczą. System oswiaty jest do d...y, który pozwala chodzić do ogólniaków ludziom, którzy ledwo umieją pisać czy czytać. Co taki nauczyciel ma później zrobić? I ciągnie takich idiotów przez całą szkołę - potem na maturze się okazuje, co to za debile. Prawda tak czy tak wychodzi na jaw.

Ja04.07.2018 23:22

Smutne są Wasze komentarze... Tak to już dzisiaj jest - każdy jest najmądrzejszy. Zamiast narzekać to do roboty - do liceum jako nauczyciele, na pewno lepiej wykształcicie młodzież niż zatrudnieni obecnie pedagodzy.

Marek04.07.2018 21:30

A czego się spodziewaliście. Jastrzębie to miasto górników, zatem........., zresztą jaki jest poziom tutejszych mieszkańców codziennie widzę chociażby, czytając komentarze na tym i innych portalach Jastrzebskich

Smolka04.07.2018 20:17

A pozniej taki idzie na zaoczne i proboje byc lekarzem z frekwencja 80% zgonów.

Pokaż wszystkie opinie (15)