Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 lipca 2018

Rusza budowa sali koncertowej w Zdroju

Rusza budowa sali koncertowej w Zdroju
wizualizacja: Mariusz Komraus i Aleksander Bednarski

W sierpniu lub wrześniu rusza budowa sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju. Przetarg został rozstrzygnięty.

O zamyśle zbudowania sali koncertowej przy jastrzębskiej szkole muzycznej pisaliśmy już wcześniej. Najpierw trzeba było zapewnić źródło finansowania, później rozstrzygnąć przetarg. Dzisiaj możemy poinformować, że udało się. Jest wykonawca tego obiektu. Według zapewnień dyrektora szkoły prace budowlane mają ruszyć w sierpniu, najdalej po wakacjach. Budynek sali koncertowej ma znajdować się tuż koło obecnej siedziby szkoły pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościuszki.

 - Sala koncertowa, która spełniałaby wymagania, jakie stawiane są tego typu obiektom, jest w naszej szkole potrzebna od dawna. Imprezy artystyczne, które odbywają się w naszej szkole z trudem mieszczą publiczność i muzyków. Zadaniem takiego obiektu jest służenie szkole, ale i miastu - powiedział dyrektor szkoły prof. dr hab. Stanisław Śmietana, inicjator budowy sali. Środki na jej budowę pochodzą z funduszy europejskich, przekazanych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Ruszyła budowa sali koncertowej Ruszyła budowa sali koncertowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
WszystkoSpoko29.07.2018 9:45

No to górnicy będą mogli posłuchać sobie Śląskich szlagierów w dobrych warunkach. Pracy dla wykształconych ludzi albo nie ma albo płatna tak,, że szkoda gadać. Nic tylko ryć w ziemi albo zaiwaniać w Czechach na taśmie. Lubię Jastrzębie, chętnie bym tu wrócił ale najpierw musi się zmienić rynek pracy. W takich Katowicach przy prostych pracach biurowych te 2500 na rękę na okresie próbnym to już norma, a u nas minimalna krajowa. Nawet jak masz doświadczenie to niewiele więcej płacą.

hawk10.07.2018 15:39

Bardzo dobry ruch, "emeryty" i niedołęgi, po prostu milczcie, mam nadzieję, że jakiś parking podziemny tam będzie bo mało miejsca na parkowanie bedzie jak przyjedzie Hans Zimmer ;)

patrzcie na ręce09.07.2018 23:39

to nie "gorolskie wymysły", tylko sen gościa, który powinien już być na emeryturze, jak ta sędzina sądu najwyższego

EWA07.07.2018 13:37

Gospodarka leży a my sale budujemy. Wybudujcie zamek,co za władza.

Gość06.07.2018 18:19

matusiakowi juz dziekujemy. niech sie zajmie szachami boto mu dobrze idzie. blizniakom wogole juz dziekujemy.

Radio Teheran06.07.2018 15:17

@Bert
"Co to jest kino na poziomie? Niestety mamy małe kino"

Kino na poziomie nie musi byc duze ani hipernowoczesne. Patrz: Kino Swiatowid w Katowicach.

Gość 05.07.2018 23:5906.07.2018 7:22

Strefa Centrum jest w rękach prywatnych przecież, to nie miejskie.

Pokaż wszystkie opinie (28)