Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 lipca 2018

Co z dziećmi z SP 18? "Jedynka" ich nie chce

Co z dziećmi z  SP 18? "Jedynka" ich nie chce
fot. pixabay

Co dalej z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 18? Wiadomo, że na czas remontu muszą znaleźć zastępcze lokum. W grę wchodziła możliwość umieszenia ich w ZS nr 1, jednak społeczność tej szkoły stanowczo protestowała przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pojawiła się jednak inna możliwość.

Temat ewentualnego czasowego przeniesienie dzieci z SP nr 18 do ZS nr 1 wywołał burzę na czerwcowej sesji Rady Miasta. Protestowali nauczyciele, rodzicie i uczniowie tej szkoły. Po sesji odbyło się robocze spotkanie w tej sprawie, które zaproponowała przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Miasta Anna Toborowicz.

- Pojawiły się nowe możliwości ulokowania dzieci na czas remontu szkoły. ZS nr 2 oraz SP nr 19 wyraziły chęć przyjęcia uczniów z SP 18. W przypadku tego rozwiązania część dzieci uczyłaby się w „dwójce”, część w „dziewiętnastce”. Byłoby to również dogodne dla nauczycieli, ponieważ budynki te są położone niedaleko siebie i można, nie tracąc zbędnego czasu, się pomiędzy nimi przemieszczać - wyjaśniała radna.

Rodzice dzieci z Szerokiej są sceptycznie nastawieni do tego, aby ich dzieci korzystały z budynku ZS nr 1. Zwłaszcza po tym, co zobaczyli na czerwcowej sesji Rady Miasta.

- Nasze dzieci byłyby tam niechciane. Traktowano by ich jako intruzów. Zło konieczne. Może nawet szykanowano. Nie chcemy tego dla nich. Nie chcemy narażać ich na takie przykrości - mówiła jedna z matek.

Urząd Miasta bierze jeszcze jedną lokalizację pod uwagę - jest to Szkoła Podstawowa nr 13, przy ulicy Katowickiej. Jednak i ona ma użyczyć swoich sal pobliskiemu przedszkolu na czas przeprowadzenia termomodernizacji.  Wiele też zależy od terminu rozpoczęcia remontów

- Możliwe, że remont zacznie się w grudniu, a nawet może w styczniu czy lutym przyszłego roku. Zależy to od przekazania środków przez Urząd Marszałkowski. Trudno dokładnie określić, kiedy to się stanie -  mówiła prezydent Anna Hetman..

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nauczyciele, rodzice, uczniowie ZS nr 1 protestują na sesji RM Nauczyciele, rodzice, uczniowie ZS nr 1 protestują na sesji RM

Chcą aquaparku, Stadionu Miejskiego, siłowni... Chcą aquaparku, Stadionu Miejskiego, siłowni...

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
jastrzębianin19.07.2018 12:33

dzieci powinna przyjąć Szkoła Podstawowa na ul. Turystycznej, bo tam jest przerost kadry nad uczniami. Inne podstawówki też świecą pustkami, więc po co robić niepotrzebny ferment.

Rodzic10.07.2018 0:25

Jak czytam można przenieść dawnej SP 7 to już wiem,że osoba to pisząca nie ma grama wiedzy. Kiedy zamykała ją ekipa Janeckiego wyglądała nieźle ,teraz to ruina.

viktor10.07.2018 0:21

Jedynka ich nie chce . Rodzice już dostrzegli ten brak empatii. Zaczyna się odpływ dzieciaków z jedynki. Cieszę się bo postawa dyrekcji była powalająca.

gość09.07.2018 8:02

Dla nich wniosek aplikacyjny to nowość nie do ogarnięcia. Naczelnik i urzędująca nie maja o tym pojęcia, lepiej robić zadymę!!! Po co go w tym urzędzie trzymają? Dlaczego nikt nie prześwietli jego CV?

Pelikan08.07.2018 13:54

SP nr na kaszubskiej stoi puste.dlaczego stresujecie dzieci łącząc je z inną szkołą zamiast przenieść się na kaszubską?

do Marian08.07.2018 10:51

"Jak się składa wniosek aplikacyjny to jest szansa że się otrzyma na nią pieniądze i trzeba znależć miejsce na naukę dla dziec" - tak, tylko z urzędem marszałkowskim jest tak że nie wiadomo kiedy on sobie formalnie sprawę rozpatrzy. Może to trwać dwa miesiące a może trwać rok. Jakie tu planowanie skoro nie wiadomo kiedy będzie można zrobić remont? Tak trudno zrozumieć?

Marian08.07.2018 10:11

Planowanie pani prezydent jest do kitu ! Co remont szkoły czy przedszkola to protest rodziców i dzieci ! Trudno zaplanować remont szkoły ? Jak się składa wniosek aplikacyjny to jest szansa że się otrzyma na nią pieniądze i trzeba znależć miejsce na naukę dla dzieci . Buta na sesji Rady Miasta Naczelnika i Nad naczelnikowej była nie do zniesienia ! A w tym przypadku dyrektor szkoły miał rację . Takie jest moje zdanie

Pokaż wszystkie opinie (22)