Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
6 lipca 2018

Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych

Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych
fot. Shutterstock

Dobra pogoda zachęca do pobytu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy chętnie spędzają czas na ogródkach działkowych. Jednak panujące upały mogą być niebezpieczne.

Jeden z działkowiczów nie zaliczył czwartkowego pobytu na ogródkach działkowych do udanych. Poczuł się źle i zasłabł. Konieczne było udzielenie pomocy medycznej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego poprosił Państwową Straż Pożarną o pomoc.

- Pomoc strażaków polegała na przetransportowaniu nieprzytomnego pacjenta z ogródków działkowych, znajdujących się przy ulicy Połomskiej do karetki pogotowia - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Utrzymywanie się wysokiej temperatury może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia i życia, dlatego należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu - jeśli nie m takiej potrzeby, najlepiej nie wychodzić z domu.

- W razie wyjścia warto ochronić głowę nakryciem, najlepiej w jasnym kolorze oraz ubrać się lekko i przewiewnie. Wskazane jest picie dużych ilości wody niegazowanej i stosowanie kremów z filtrem UV. Należy unikać wysiłku fizycznego i powstrzymać się od picia alkoholu. Bezwzględnie nie można pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci i zwierząt. W ciągu dnia w domu warto zasłonić lub nawet zamknąć okna. Jeśli zauważycie objawy przegrzania organizmu: dreszcze, suchość skóry, przyśpieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy - zadzwoń pod numery alarmowe: 112 lub 999! - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kąpielisko "Zdrój" kończy sezon letni. Dlaczego tak wcześnie? Kąpielisko "Zdrój" kończy sezon letni. Dlaczego tak wcześnie?

"Menele" opanowały toaletę w Parku Zdrojowym "Menele" opanowały toaletę w Parku Zdrojowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!