Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
6 lipca 2018

Strażacy apelują - pomóżcie Sławkowi!

Strażacy apelują - pomóżcie Sławkowi!
fot. pixabay

Strażacy zawsze bez wahania wyruszają na pomoc. Tym razem to oni apelują o dobre działania na rzecz swojego kolegi – Sławka z Knurowa.

Jastrzębscy strażacy włączają się w akcję pomocy jednemu ze śląskich strażaków - Sławkowi z Knurowa. Nie chodzi o pieniądze, ale to, aby znaleźć jego genetycznego bliźniaka. Potrzebny jest dawca szpiku. Każdy może nim zostać. To nic nie kosztuje, a ratuje życie.

- Mam na imię Sławek, w lipcu skończę 26 lat. Jestem mieszkańcem Kunowa, skąd pochodzi cała moja rodzina. Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia. Lekarz rodzinny zlecił mi badania krwi, w którym okazało się, że mam obniżony poziom płytek we krwi. 27 kwietnia 2018 roku trafiłem do szpitala, a już 2 dni później zapadł wyrok….ostra białaczka szpikowa. Obecnie przebywam w klinice w Szczecinie, gdzie przyjmuję chemioterapię. By żyć potrzebuję przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Nagle wszystko zmieniło się o 180 stopni. Piękny czas, jakim jest oczekiwanie na narodziny córeczki spędzam na szpitalnym łóżku. Moje pasje? Jestem zawodowym strażakiem, kocham swoją pracę - lubię pomagać innym. Często gram z kolegami w piłkę nożną oraz interesuję się motoryzacją. Moim marzeniem są narodziny mojej córki Laury oraz wychowanie jej. Chciałbym patrzeć jak dorasta, pomagać w odrabianiu prac domowych, obserwować pierwsze miłości. Mam do Was gorącą prośbę, zarejestrujcie się w bazie DKMS. Dajcie mi oraz innym chorym na nowotwory krwi szansę na nowe życie. Być może, może właśnie dzięki Tobie, chora osoba będzie mogła wrócić do swojej rodziny, pasji i życia - mówi strażak. Sławek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie pomagają żubrom  Jastrzębscy uczniowie pomagają żubrom

"Pomocy! Natychmiast potrzebuję twojej pomocy!" "Pomocy! Natychmiast potrzebuję twojej pomocy!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Alutka09.07.2018 0:56

Jestem zarejestrowana od 2016roku lecz ciagle cisza.. Zachecam innych do tej akcji

Gość07.07.2018 7:56

Pomaganie innym daje radosc obu stronom bo wiecej radosci jest w dawaniu niz w braniu.

Smolka06.07.2018 15:18

Strazakowi mozna pomoc bo gdyby byl to policjant to kategoryczne NIE.

Oko proroka06.07.2018 14:11

Jestem zarejestrowany jako dawca od 2017 roku szkoda że to nie mój szpik mógł pomoc, ale zachęcam wszystkich do wsparcia tej akcji bo strażacy naprawdę robią dużo dla społeczeństwa a każdemu człowiekowi warto pomóc