Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 lipca 2018

Strażacy apelują - pomóżcie Sławkowi!

Strażacy apelują - pomóżcie Sławkowi!
fot. pixabay

Strażacy zawsze bez wahania wyruszają na pomoc. Tym razem to oni apelują o dobre działania na rzecz swojego kolegi – Sławka z Knurowa.

Jastrzębscy strażacy włączają się w akcję pomocy jednemu ze śląskich strażaków - Sławkowi z Knurowa. Nie chodzi o pieniądze, ale to, aby znaleźć jego genetycznego bliźniaka. Potrzebny jest dawca szpiku. Każdy może nim zostać. To nic nie kosztuje, a ratuje życie.

- Mam na imię Sławek, w lipcu skończę 26 lat. Jestem mieszkańcem Kunowa, skąd pochodzi cała moja rodzina. Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia. Lekarz rodzinny zlecił mi badania krwi, w którym okazało się, że mam obniżony poziom płytek we krwi. 27 kwietnia 2018 roku trafiłem do szpitala, a już 2 dni później zapadł wyrok….ostra białaczka szpikowa. Obecnie przebywam w klinice w Szczecinie, gdzie przyjmuję chemioterapię. By żyć potrzebuję przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Nagle wszystko zmieniło się o 180 stopni. Piękny czas, jakim jest oczekiwanie na narodziny córeczki spędzam na szpitalnym łóżku. Moje pasje? Jestem zawodowym strażakiem, kocham swoją pracę - lubię pomagać innym. Często gram z kolegami w piłkę nożną oraz interesuję się motoryzacją. Moim marzeniem są narodziny mojej córki Laury oraz wychowanie jej. Chciałbym patrzeć jak dorasta, pomagać w odrabianiu prac domowych, obserwować pierwsze miłości. Mam do Was gorącą prośbę, zarejestrujcie się w bazie DKMS. Dajcie mi oraz innym chorym na nowotwory krwi szansę na nowe życie. Być może, może właśnie dzięki Tobie, chora osoba będzie mogła wrócić do swojej rodziny, pasji i życia - mówi strażak. Sławek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pękł termometr i wezwano strażaków Pękł termometr i wezwano strażaków

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Alutka09.07.2018 0:56

Jestem zarejestrowana od 2016roku lecz ciagle cisza.. Zachecam innych do tej akcji

Gość07.07.2018 7:56

Pomaganie innym daje radosc obu stronom bo wiecej radosci jest w dawaniu niz w braniu.

Smolka06.07.2018 15:18

Strazakowi mozna pomoc bo gdyby byl to policjant to kategoryczne NIE.

Oko proroka06.07.2018 14:11

Jestem zarejestrowany jako dawca od 2017 roku szkoda że to nie mój szpik mógł pomoc, ale zachęcam wszystkich do wsparcia tej akcji bo strażacy naprawdę robią dużo dla społeczeństwa a każdemu człowiekowi warto pomóc