Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
6 lipca 2018

Kompletnie pijana matka prowadziła wózek z dzieckiem

Kompletnie pijana matka prowadziła wózek z dzieckiem
fot. pixabay

Jastrzębscy policjanci interweniowali wobec matki, która kompletnie pijana prowadziła wózek z 8-miesięczną córką. Zareagowała mieszkanka Jastrzębia, która widząc stan kobiety, wezwała policję.

W czwartek, około godziny 18.10, jastrzębscy stróże prawa zostali wezwani przez mieszkankę miasta na ul. Śląską. Zgłaszającą zaniepokoił stan kobiety, która prawdopodobnie pijana prowadziła wózek z małym dzieckiem. Dzielnicowy w trakcie przejazdu radiowozem usłyszał przez stację podany przez dyżurnego komunikat. Na wysokości skrzyżowania ulicy Mazowieckiej z al. Piłsudskiego zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi, która prowadziła wózek.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju, okazało się, że kobieta była kompletnie pijana, miała bełkotliwą mowę, chwiejny krok. Dziecko znajdujące się wózku wyglądało na bardzo wycieńczone, odwodnione i zaniedbane. Po chwili na miejsce przybył patrol interwencyjny. Kobieta była agresywna, płaczliwa, nie wykonywała żadnych poleceń mundurowych, a w pewnym momencie złapała dziewczynkę na ręce, choć sama ledwo trzymała się na nogach. Z uwagi na bezpieczeństwo maluszka policjanci obezwładnili i zatrzymali nieodpowiedzialną matkę.

- Jak się okazało, miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie i prawdopodobnie znajdowała się pod wpływem środków odurzających. W tym czasie niemowlakiem zaopiekował się dzielnicowy, który wziął dziewczynkę na ręce i poprosił przechodzące obok kobiety z wózkami o jakiekolwiek picie. Należało działać szybko, bo wszystko wskazywało na to, że maluszek jest skrajnie odwodnione. W wózku była tylko pusta butelka ze smoczkiem. Mieszkanki Jastrzębia nie wahały się i pomogły. Dzielnicowy podał dziewczynce płyny. Mała była tak spragniona, że po wypiciu jednej buteleczki, dzielnicowy poprosił jeszcze inną kobietę o dodatkową porcję picia dla dziewczynki. W tym przypadku kobieta również pomogła. Dzięki temu jeszcze zanim przyjechało pogotowie 8-miesięczna dziewczynka "ożywiła się", stała się energiczna i zaczęła się uśmiechać. Zespół pogotowia ratunkowego, który przybył na miejsce, podjął natychmiastową decyzję o przewiezieniu 8-miesięcznego dziecka do szpitala. W wózku dziecięcym nie było żadnych niezbędnych rzeczy dla dziecka w tym wieku. Natomiast w kieszeni pod wózkiem stróże prawa znaleźli otwartą butelkę wódki. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana. Stróże prawa wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła życie lub zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia - informuje mł. asp. Bogusława Kobeszko,

Policjanci podkreślają, że to już kolejny efekt działania w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Dzięki informacji mieszkanki Jastrzębia o tym zdarzeniu i i pomocy mieszkańców, mundurowi mogli szybko zareagować, a dziewczynka cała i zdrowa przebywa w szpitalu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

12 i 13-latkowie  napadli i pobili chłopaka 12 i 13-latkowie napadli i pobili chłopaka

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
zołza z zofiówki10.07.2018 18:15

Mamuśki na start ... Ale trzeżwe

hawk10.07.2018 15:42

Odebrać dziecko i wyleczyć z dziecioróbstwa

do godz.18.4310.07.2018 9:14

A ty jesteś niedouczoną elitą bo walisz błędy ortograficzne i krytykujesz innych!!! Krytykę zacznij od siebie!

gość10.07.2018 7:06

Mamy nadzieję, że dla dobra dziecka Policja dokończy sprawę jak należy. Dziecko dać na wychowanie ludziom, którzy będą o nie dbać. Babę zwaną "matką" na leczenie a potem do przymusowej pracy i niech zarabia na swoje życie. Takie baby nie powinny w ogóle rodzić dzieci!!!

Do go09.07.2018 18:43

To jest elita pisu. To sa ich wyborcy . Alkochol 500+. I przykladny katol.

gość09.07.2018 18:37

Co tu badać, jeżeli pięcioro dzieci już jej odebrali i są w rodzinach zastępczych. Rodziny zastępcze dostają na nich kasę oraz 500 plus. Rodzice powinni zwracać należność do opieki społecznej. OPS zwalnia patologie ze zwrotu opłat więc ci maja czas na chlanie i ćpanie. Takich matek jest multum w mieście i też nie muszą nic zwracać, bo są nieudolni i żyją na nasz koszt, a ich dzieci też!!!

Bezmyślna czy tragedia ?09.07.2018 13:04

Konieczne jest dokładne zbadanie całego wydarzenia. Mogła to być kobieta załamana. Dziwne, że wybrała się z dzieckiem zupełnie nie przygotowana.
Budująca informacja o kobietach, które na prośbę policjanta zaopiekowały się dzieckiem.

Pokaż wszystkie opinie (38)