Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 lipca 2018

Premier Morawiecki spotkał się z ratownikami górniczymi

Premier Morawiecki spotkał się z ratownikami górniczymi
fot. pixabay

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki odwiedził Śląsk. W czasie wizyty spotkał się z działaczami partyjnymi, posłami. Znalazł również czas dla  ratowników górniczych,  którzy brali udział w akcji ratunkowej w kopalni Ruch „Zofiówka”.

Wczoraj nasz region odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Udział w spotkaniu mogli wziąć głównie parlamentarzyści PiS, przedstawiciele administracji rządowej, działacze partyjni, mieszkańcy. Premier spotkał się również z ratownikami, którzy brali udział w akcji ratunkowej, jaka miała miejsce w kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie”, Ruch „Zofiówka”, w dniu 5 maja. Premier wyraził szacunek i podziękowania za trud i narażanie własnego życia podczas tej akcji.

- Jestem bardzo zbudowany, że mamy taką służbę ratowniczą. Chcę powiedzieć, że i dzisiaj, i jutro, i w najbliższych latach ratownictwo górnicze będzie tą kluczową, absolutnie kluczową jednostką dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa życia, zdrowia, ratowania w bardzo trudnych, krytycznie trudnych warunkach - powiedział premier, podczas spotkania w Bytomiu.

Do tąpnięcia w Zofiówce doszło w dniu 5 maja. Zginęło pięciu górników, dwóch udało się uratować. W akcji ratunkowej, jednej z najtrudniejszych w historii polskiego górnictwa, wzięło udział w sumie ok. 2,5 tys. osób.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
max10.07.2018 16:53

Max napij sie troche metanu bo myslenie ci nie idzie, do dziury już!!

Janusz Tracz do max10.07.2018 12:33

nastepny typowy wszystkowiedzacy idiota :/

max10.07.2018 7:55

Janusz Tracz...obserwowałeś to z bardzo bliska !!! będąc na L-4 lub urlopie przychodziłeś pod Zofiówkę lub śledząc w tv...ecik ma racje !!!

viktor10.07.2018 0:12

Zanim doczytałem już chciałem spytać co obiecał. Nie pomyliłem się

Janusz Tracz do ecik09.07.2018 20:52

gowno wiesz w dupie byles lolaku, nie zabieraj glosu jak nie wiesz o co chodzi, a poza tym nie jestem ratownikiem tylko kims kto przygladal sie temu bardzo blisko

Yugo09.07.2018 16:43

Ciekawe kiedy Krzysio Gadozki zrobi dyktando przed wyborcze.

mieszkaniec09.07.2018 16:12

Do 20 lipca jeszcze wypłacą im piętnastke w głowach się przewraca rylom 3 godziny pracy na dole i jeszcze płaczą

Pokaż wszystkie opinie (14)