Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 lipca 2018

We wrześniu deputaty za węgiel?

We wrześniu deputaty za węgiel?
fot. pixabay

Ministerstwo energii poinformowało, że uzupełniło projekt ustawy o świadczeniu z tytułu prawa do bezpłatnego węgla. Prawo takie mają otrzymać wdowy i sieroty po górnikach, którzy pobierali deputat oraz osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

We wrześniu projekt ustawy powinien trafić do Sejmu. Po jej przegłosowaniu ok. 7 tys. wdów sierot uzyska prawo do 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla.

Dotyczy to tych wdów i sierot, które w przeszłości otrzymywały deputat węglowy po zmarłych mężach i rodzicach, ale nie zostały objęte przyjętą w październiku 2017 r. ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty tego świadczenia.

W budżecie państwa za 2017 rok na 10-tysięczne rekompensaty dla górniczych emerytów i rencistów, których w przeszłości pozbawiono deputatów węglowych, przeznaczono ponad 2,3 mld zł, z czego wydano ponad 2 mld zł.

Ustawa przyznaje rekompensatę nie tylko wdowom i sierotom, ale również osobom pobierającym świadczenia przedemerytalne oraz tym, które nie złożył wniosku w przewidzianym terminie lub ich wnioski nie zostały zweryfikowane.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Plecak12.07.2018 10:34

Wnioskuje ze pracowałeś na zofiówce radny zwiazkowiec jest taki ale najbardziej mnie ****ten gruby związkowiec przeciesz to kalaka i pracownikiem dołowym jest przekręy w biały dzień jeszcze niecałe 2 lata i tak samo bez wegla będę

Paleciok11.07.2018 22:09

Plecak no widzisz związkowcy po strajkach zgodzili się na zabranie wszystkim deputatów a jak już przywrócili to nie wszystkim ale co spodziewać się po zwiazkowcu który od lat ma uprawnienia emerytalne pozatym jest jeszcze radnym teraz widzę że jeśli chodzi o związkowców to Zagórowski chciał dobrze.

Plecak11.07.2018 21:02

To dlaczego wam nie chcą wyplacic deputatu pomyśl zanim napiszesz tak jsk pisałem koniec z deputatem dla reszty mnie to sie tak samo dotyczy za 2 lata

Paleciok11.07.2018 18:28

Plecak jesteś niedoinformowany nikt z pracowników nic nie podpisywał że zrzeka się czegokolwiek nie siej fejkow.

Plecak11.07.2018 16:20

Podpisałes tylko nie wiesz co pomyśl tylko zapomnij o deputacie za węgiel tak samo wszyscy co odchodzę na emeryturę mnie to samo spotka winę ponoszą ZZ

Paleciok11.07.2018 15:10

Gość 14.41 dostaną czerwone kartki przy urnach mruki i inne gady a ty nie będziesz dyktował że koniec tematu .

Paleciok11.07.2018 14:51

Plecak nikt nic nie podpisywał że czegoś się zrzeka jak nie widziałeś nie siej propagandy.

Pokaż wszystkie opinie (35)