Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
10 lipca 2018

We wrześniu deputaty za węgiel?

We wrześniu deputaty za węgiel?
fot. pixabay

Ministerstwo energii poinformowało, że uzupełniło projekt ustawy o świadczeniu z tytułu prawa do bezpłatnego węgla. Prawo takie mają otrzymać wdowy i sieroty po górnikach, którzy pobierali deputat oraz osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

We wrześniu projekt ustawy powinien trafić do Sejmu. Po jej przegłosowaniu ok. 7 tys. wdów sierot uzyska prawo do 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla.

Dotyczy to tych wdów i sierot, które w przeszłości otrzymywały deputat węglowy po zmarłych mężach i rodzicach, ale nie zostały objęte przyjętą w październiku 2017 r. ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty tego świadczenia.

W budżecie państwa za 2017 rok na 10-tysięczne rekompensaty dla górniczych emerytów i rencistów, których w przeszłości pozbawiono deputatów węglowych, przeznaczono ponad 2,3 mld zł, z czego wydano ponad 2 mld zł.

Ustawa przyznaje rekompensatę nie tylko wdowom i sierotom, ale również osobom pobierającym świadczenia przedemerytalne oraz tym, które nie złożył wniosku w przewidzianym terminie lub ich wnioski nie zostały zweryfikowane.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Plecak12.07.2018 10:34

Wnioskuje ze pracowałeś na zofiówce radny zwiazkowiec jest taki ale najbardziej mnie ****ten gruby związkowiec przeciesz to kalaka i pracownikiem dołowym jest przekręy w biały dzień jeszcze niecałe 2 lata i tak samo bez wegla będę

Paleciok11.07.2018 22:09

Plecak no widzisz związkowcy po strajkach zgodzili się na zabranie wszystkim deputatów a jak już przywrócili to nie wszystkim ale co spodziewać się po zwiazkowcu który od lat ma uprawnienia emerytalne pozatym jest jeszcze radnym teraz widzę że jeśli chodzi o związkowców to Zagórowski chciał dobrze.

Plecak11.07.2018 21:02

To dlaczego wam nie chcą wyplacic deputatu pomyśl zanim napiszesz tak jsk pisałem koniec z deputatem dla reszty mnie to sie tak samo dotyczy za 2 lata

Paleciok11.07.2018 18:28

Plecak jesteś niedoinformowany nikt z pracowników nic nie podpisywał że zrzeka się czegokolwiek nie siej fejkow.

Plecak11.07.2018 16:20

Podpisałes tylko nie wiesz co pomyśl tylko zapomnij o deputacie za węgiel tak samo wszyscy co odchodzę na emeryturę mnie to samo spotka winę ponoszą ZZ

Paleciok11.07.2018 15:10

Gość 14.41 dostaną czerwone kartki przy urnach mruki i inne gady a ty nie będziesz dyktował że koniec tematu .

Paleciok11.07.2018 14:51

Plecak nikt nic nie podpisywał że czegoś się zrzeka jak nie widziałeś nie siej propagandy.

Pokaż wszystkie opinie (35)