Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
10 lipca 2018

Jastrzębski ksiądz został odznaczony złotą odznaką

Jastrzębski ksiądz został odznaczony złotą odznaką
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Ksiądz Antonii Pudlik, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju otrzymał.  „Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Ksiądz Antonii Pudlik jest proboszczem w dzielnicy Zdrój.  Przez 27 lat swojej obecności w Jastrzębiu dal się poznać, jako organizator imprez zarówno dla parafian, jak i pozostałych mieszkańców. Doprowadził do odzyskania przez parafię budynku, w którym przez 8 lat mieściła się filia Szkoły Podstawowej nr 4, a potem Uniwersytetu Śląskiego. W 1993 roku proboszcz zapoczątkował działalność ochronki parafialnej, działającej przez 15 lat. Jest również inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Chórów im. ks. Anzelma Skrobola oraz orkiestry dętej. Zorganizował około 100 festynów parafialnych, a także stworzył parafialny fundusz stypendialny.

Podczas wręczenia odznaczenia, które miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji nadania 55-lecia praw miejskich, ksiądz dziękował za wyróżnienie.

- A miało być tak skromnie, z pokorą i co z tego wyszło. Jestem onieśmielony tym wyróżnieniem. Przyjmuję je, jako uznanie dla wszystkich tych, z którymi przez 27 lat współpracowałem. Ksiądz funkcjonuje w przestrzeni kościelnej, sakralnej. Ale musi funkcjonować też w przestrzeni społecznej. Bo jesteśmy jedną wspólnotą. To bardzo dobrze, że najpierw gromadzimy się w kościele, a później na festynie, na korowodzie, festiwalu, zabawie. Tak powinno wyglądać duszpasterstwo każdego kapłana. Za to wyróżnienie serdecznie dziękuję - mówił ks. Pudlik.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany  Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany

Kąpielisko "Zdrój" kończy sezon letni. Dlaczego tak wcześnie? Kąpielisko "Zdrój" kończy sezon letni. Dlaczego tak wcześnie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Jonek do Ani11.07.2018 20:53

To ty chyba jestes faktycznie jedyna która dała co Łaska.....
Zawsze mówią co łaska ale jest minimalny próg np. 400zł.

J.11.07.2018 15:53

@Ania to bardzo ciekawe bo nam nie powiedziano co łaska tylko "pogrzeb kosztuje 400 zl"

Radio Teheran11.07.2018 8:49

@Zielony

Chodzi o budynek przylegly do kosciola, ktory byl dyrekcja uzdrowiska.
Przed uzdrowiskiem, budynkiem zawiadowaly siostry zakonne.
Cale lata 80 ksiadz Skrobol grzmial z ambony, ze trzeba mi to oddac.
Uzrowisko zlikwodowano, miasto oddalo, ksiadz potem podnajal przeladowanej SP4.

UFO11.07.2018 7:53

taki ojciec i dziadek to skarb......

Zielony10.07.2018 23:11

Czy ktoś może powiedzieć o który budynek chodz?

gość10.07.2018 17:16

Dostawał i wciąż dostaje kasę z miasta i nie tylko na to wszystko. Robi w kościele to co powinien. A co zrobił dla rozwoju województwa śląskiego?

Gość10.07.2018 17:04

Caryca i ksiądz ze zdroju maja jakiś układ - wszystko tam idzie w ostatnim czasie.

Pokaż wszystkie opinie (17)