Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
EkoOkna
12 lipca 2018

JSW: Trzeba planować i monitorować

JSW: Trzeba planować i monitorować
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyło się posiedzenie Komitetu Górnictwa Sekcji Ekonomiki i Organizacji Górnictwa Polskiej Akademii Nauk. Tematem posiedzenia były aspekty planowania w przedsiębiorstwie górniczym.

- Przygotowywanie strategii rozpoczęliśmy w 2016 roku, kiedy spółka stała na skraju bankructwa. Rozjechaliśmy się wtedy po zakładach, spółkach Grupy przyglądając się szczegółowo ich potencjałowi. W listopadzie 2017 roku mieliśmy przygotowaną szczegółową strategię rozwoju dla naszej całej Grupy do roku 2030. To jest pierwsza stratega rozwoju JSW i całej Grupy budowana w kontekście wzrostu wartości całego ciągu produkcyjnego. Postawiliśmy na rozwój i innowacyjność, bo tylko to gwarantuje nam w przyszłości bycie konkurencyjnym na trudnym, światowym rynku węgla koksowego. Rozwój i innowacje są przyszłością górnictwa i po to też powołaliśmy spółkę JSW Innowacje - powiedział na wstępie wiceprezes Artur Dyczko.

Naukowcy w samych superlatywach wypowiadali się o strategii Grupy JSW, że odważnie patrzy w przyszłość oraz gwarantuje rozwój całej Grupy. Prof. Marian Turek podkreślili jednak, że w strategicznym planowaniu ważne jest nie tylko samo planowanie, ale również monitorowanie jego realizacji i ewentualna jego korekta. Wątpliwości profesora szybko rozwiał prezes Dyczko.

- Od samego początku wiedzieliśmy, że proces wdrażania strategii musi być monitorowany i w pełni skalowalny, dlatego równolegle z budową strategii opracowaliśmy własną metodykę zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i standaryzacji. Podejście w mojej ocenie zapewniające pełną integrację etapów planowania, realizacji i monitorowania strategii, zwłaszcza w odniesieniu do wzajemnego dostosowania, komunikacji komórek odpowiedzialnych za działania w ramach poszczególnych etapów wdrażania -wyjaśnił Artur Dyczko.

Podczas dalszej części seminarium naukowcy i pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzili ożywioną dyskusję na temat efektywnego planowania produkcji w kopalniach JSW. Posiedzenie Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk zostało zorganizowane w siedzibie JSW na zaproszenie zarządu firmy w ramach realizowanej polityki współpracy i dzielenia się doświadczeniami przedsiębiorstw branży wydobywczej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
emeryt 201616.07.2018 7:41

endriu widocznie pracowalismy w piekarni w tamtych latach

Nadsztygar13.07.2018 6:29

Pan 22.05 nie idź do lokalu z gwiazdkami po twoim intelekcie widać że twoje miejsce to budka z piwem a jak kiedyś przyjdzie a przyjdzie dekoniunktura to nie idź ryja drzeć pod spółkę bo znowu dostaniesz pałka po nogach za niekulturalne zachowanie bo wygląda że nie masz dobrych manier.

Endriu13.07.2018 0:32

Kiedy 14 za2016 dla emerytów 2017-2018,???

Pan12.07.2018 22:05

Dobrze że 14 płacą 20 lipca ,będzie na jakieś tanie winko za 3500 I kolacyjke w jakiejs spelunie z 5 gwiazdkami Michelin a ciemnogród cebulakow niech kwiczy tak jak ich rząd oderwany od koryta

menel12.07.2018 20:23

zatrudnienie rośnie w biurowcach

Basia Ptysiowa12.07.2018 19:42

Kiedy mojemu oddacie deputat najlepszy przodowy w historii boryni.

do Paleciok12.07.2018 17:19

W administracji zostaną ci co mają układy a nie ci, coś potrafią. W takich molochach jak JSW tak się dzieje.

Pokaż wszystkie opinie (12)