Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
12 lipca 2018

Jedziecie na wakacje! Nie wyrzucajcie jedzenia

Jedziecie na wakacje! Nie wyrzucajcie jedzenia
fot. pixabay

Jesteśmy w samym środku sezonu letniego. Wielu jastrzębian wyjeżdża na wakacje. Pojawia się wtedy problem, co zrobić z jedzeniem? Warto się nim podzielić, zamiast wyrzucać do śmietnika.

Niedawno jastrzębska jadłodzielnia świętowała pierwszy rok swojej działalności. Cały czas znajdują się chętni do skorzystania z darmowej żywności. Jednak nie byłoby takiej możliwości bez sponsorów i mieszkańców, którzy dzielą się niepotrzebnym, ale zdatnymi dla spożycia produktami.

- Zachęcamy mieszkańców do tego, aby przed wyjazdem na wakacyjny wypoczynek nie wyrzucali artykułów spożywczych do śmietnika, a przynieśli je do naszej jadłodzielni. Po co marnować jedzenie, z którego może skorzystać ktoś inny. Zauważamy, że w czasie pierwszych dwóch tygodni lipca jastrzębianie zasilają naszą spiżarnię i za to im dziękujemy - mówi Aleksandra Fabisz-Zblewska, inicjatorka jastrzębskiej jadłodzielni.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
dysydent18.07.2018 8:10

Wolę wyrzucić niż dawać tym alkoholickim leniom, dasz mi żarcie a oni ci w ramach wdzięczności nasrają i naszczają pod drzwi czy na klatce schodowej, nie wspominając już jaki syf i gnój pozostawiają po sobie na mieście.

do Natan17.07.2018 15:40

To prawda, ostatnio jechałem pociągiem z Warszawy do Jastrzębia i pełno bezdomnych było w wagonie, każdy mówił, ze jedzie do Jastrzębia, bo tu jest wyżerka. Pytali na której stacji wysiąść, to im powiedziałem - Jastrzębie Centrum, koło dyskoteki na rondzie.

Gość17.07.2018 1:14

teren wokół Domusu, Tesco wygląda jak Trzeci Świat. Czy warto było? Jedzenie na wyciągnięcie ręki uczy tego, że lepiej nic nie robić, społeczeństwo wyżywi.

Natan16.07.2018 9:54

Na górnym dają im obiady na weekend suchy prowiant a za superkiem szafa z wyżywieniem do miasta zjeżdżają się z całej Polski i każdy mówi że żona wyrzuciła go z domu a pracy nie podejmują i niechcą bo poco jak wszystko dają.

Natan16.07.2018 9:17

Koło Tesco,domusu całe zgromadzenia młodych bezdomnych upojonych alkoholem uśmiechniętych do pracy zagonić śmierdzące leberstwo.

Olek 16.07.2018 9:13

Nic nie dawać. Bezdomni z całego województwa już się zjeżdżają, bo jest wyzerka.

Natan16.07.2018 8:05

Zamiast zagonić do pracy tych młodych wypasionych lubiących nade wszystko alkohol dajmy im jedzenie obiad i pieniądze wtedy napewno ich usamodzielnimy.

Pokaż wszystkie opinie (16)