Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 lipca 2018

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść dla pieszych
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolne. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Podczas akcji kontrolą objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

- Wypadki z udziałem pieszych powodują przede wszystkim kierujący pojazdami, jednakże najwięcej ofiar śmiertelnych wśród tej grupy uczestników ruchu odnotowuje się w zdarzeniach, których byli oni sprawcami. Stąd też Policja często apeluje do pieszych, aby uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone niż kierującego pojazdem - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają także o zagrożeniach związanych z prowadzeniem rozmowy przez telefon czy słuchaniem głośnej muzyki w słuchawkach podczas przechodzenia przez jezdnię. Takie zachowanie zaburza odbieranie bodźców, które zawczasu mogą sygnalizować bliskość samochodu.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to także rowerzyści. Do większości wypadków, w których są poszkodowani również przyczyniają się kierujący, głównie samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu rowerzyście lub nieprawidłowego wyprzedzania.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość14.07.2018 12:05

Najnowsza moda to jeżdżenie na rowerach i hulajnogach po sklepach.

only13.07.2018 12:45

nie kpijcie z tymi pasami na osiedlowych drogach ! Nie ma pasów - możesz przechodzić gdzie chcesz, a jak będą, to będzie mozna tylko po nich i po chleb będziesz zasuwał naokolo.

Mat12.07.2018 22:14

Zgadzam sie z Lukasem - przydałyby się pasy na Katowickiej. Strach czasem przejść przez jezdnie, tak auta pędzą

do Lukas12.07.2018 18:42

Na Katowickiej masz przejść za mało? Masz rację. Przy takiej autostradzie jaką jest Katowicka powinno się zbudować z 10 kładek i drugie tyle przejść podziemnych, oraz osobne przejście dla lisów i wiewiórek. Wiewiórkę kiedyś facet przejechal na katowickiej, więc sprawa jest poważna (lis jeszcze żyje).
WSPÓLNIE Z LUKASEM ŻĄDAMY BUDOWY PRZEJŚĆ PODZIEMNYCH, KŁADEK I PASÓW ZE ŚWIATŁAMI POD KAŻDYM BLOKIEM NA KATOWICKIEJ!!!!

ok12.07.2018 18:36

pilnują przejść dla pieszych, bo podobno kilka już ukradziono.

Janusz Tracz 12.07.2018 12:17

karac tych co na wysokosci os 6 przechodza przez dwupasmowke, 2 przejscia tam sa w odleglosci 100m ale niektorym sa niepodrodze i wala srodkiem jezdni

Gość12.07.2018 12:07

Nie widziałem w mieście rowerzysty, który zna przepisy ruchu drogowego. Może znacie takiego, który wie kiedy może jechać chodnikiem?

Pokaż wszystkie opinie (11)