Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
13 lipca 2018

Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu

Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu
fot. Glass Duo

W niedzielę będzie można posłuchać kolejnego z cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej.  Tym razem usłyszymy szklaną harfę i akordeon.

W kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Cieszyńskiej 23 wystąpią: Glass Duo – szklana harfa /Anna i Arkadiusz Szafrańcowie oraz Cezary Paciorek – akordeon. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Glass Duo – dla jednych grają na szklanej harfie, dla innych na anielskich organach, dla wielu – po prostu na kieliszkach. Duet tworzą Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. Pierwszy koncert zagrali w 1997 roku. Zaczynali od Europy i Azji, by wreszcie trafić również na deski polskich scen i estrad. Dziś mają swój szeroki repertuar i oddaną publiczność. Szklana harfa, na której koncertują, to ich dzieło. Wykonali ją samodzielnie począwszy od projektu aż po fazę realizacji. Jest największą szklaną harfą na świecie, a jej skala obejmuje 4 i pół oktawy.

Cezary Paciorek - akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertował na festiwalach Jazz Jamboree, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Bratysławie, Pradze, Moskwie, Niemczech, Szwecji, Rumunii, Węgrzech, Japonii, Izraelu.

 Zadanie współfinansowane ze środków budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

"A to Polska właśnie" - patriotyzm bez kłótni "A to Polska właśnie" - patriotyzm bez kłótni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Seboc13.07.2018 13:13

To miala przygode zycia