Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
13 lipca 2018

Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu

Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu
fot. Glass Duo

W niedzielę będzie można posłuchać kolejnego z cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej.  Tym razem usłyszymy szklaną harfę i akordeon.

W kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Cieszyńskiej 23 wystąpią: Glass Duo – szklana harfa /Anna i Arkadiusz Szafrańcowie oraz Cezary Paciorek – akordeon. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Glass Duo – dla jednych grają na szklanej harfie, dla innych na anielskich organach, dla wielu – po prostu na kieliszkach. Duet tworzą Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. Pierwszy koncert zagrali w 1997 roku. Zaczynali od Europy i Azji, by wreszcie trafić również na deski polskich scen i estrad. Dziś mają swój szeroki repertuar i oddaną publiczność. Szklana harfa, na której koncertują, to ich dzieło. Wykonali ją samodzielnie począwszy od projektu aż po fazę realizacji. Jest największą szklaną harfą na świecie, a jej skala obejmuje 4 i pół oktawy.

Cezary Paciorek - akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertował na festiwalach Jazz Jamboree, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Bratysławie, Pradze, Moskwie, Niemczech, Szwecji, Rumunii, Węgrzech, Japonii, Izraelu.

 Zadanie współfinansowane ze środków budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Umowa na budowę sali koncertowej podpisana Umowa na budowę sali koncertowej podpisana

Klasyka na ulicy, czyli koncert przed galerią Klasyka na ulicy, czyli koncert przed galerią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Seboc13.07.2018 13:13

To miala przygode zycia