Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
16 lipca 2018

JSW prowadzi letnią szkołę inżynierii

JSW prowadzi letnią szkołę inżynierii
fot. JSW / Tomasz Siemieniec

Studenci z Chile, Wietnamu i Nigerii biorący udział 10. Letniej Szkole Inżynierii Górniczej poznali technologie stosowane przy produkcji węgla w kopalni Pniówek.

Studenci zjechali na poziom 830 metrów i zapoznali się z rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w ścianie B-3.

- Dla studentów głównie z Chile to była bardzo ciekawa wycieczka. W Chile są zaledwie dwie kopalnie węgla kamiennego i sporo kopalni rud. Rozwiązania stosowanie w polskim górnictwie to dla nich zupełna nowość - powiedział po wyjeździe na powierzchnię dr. Krzysztof Skrzypkowski z AGH, opiekun grupy. 

10-letnia Szkoła Inżynierii Górniczej jest organizowana przez Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH oraz Fundację na rzecz AGH. Letnia Szkoła jest dla zagranicznych studentów okazją do wymiany informacji i rozwoju zawodowego. W Szkole uczeń podczas swojego rozwoju może zapoznać się ze wszystkimi typami górnictwa jednocześnie, zarówno podziemnymi, jak i powierzchniowymi.

Kluczowe zagadnienia podczas Szkoły dotyczą złóż węgla kamiennego, soli, rud i innych surowców. Studenci otrzymują przegląd wszystkich procesów i zagadnień związanych z ich eksploatacją. Podczas tegorocznej Szkoły studenci odwiedzili już kopalnię rud cynku i ołowiu w Olkuszu-Pomorzanach, fabrykę materiałów wybuchowych w Bieruniu oraz katowicki Famur. Po kopalni Pniówek studenci odwiedzą jeszcze kopalnię soli w Bochni.   

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
do Gość16.07.2018 20:21

Wazelina...

Radio Teheran16.07.2018 8:47

"W Chile są zaledwie dwie kopalnie węgla kamiennego i sporo kopalni rud. "

Wydobycie miedzi to najwazniejsza galaz gospodarki tego kraju.

Gość16.07.2018 6:50

pozdrowienia dla p. dr inż. K. Skrzypkowskiego - od absolwenta