Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
16 lipca 2018

Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem

  • Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem
  • Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem
  • Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem
  • Powstaje nowoczesna szkoła wraz z przedszkolem
Więcej zdjęć:
fot. UM Jastrzębie

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 13 mln zł. Dzieci i przedszkolaki w Boryni otrzymają nowoczesny obiekt szkolno-przedszkolny, na miarę XXI wieku.

Szkoła Podstawowa nr 14 i Publiczne Przedszkole nr 10 w sołectwie Borynia już niedługo będą mieścić się w nowoczesnej placówce. Ta inwestycja kosztowała ponad 13 mln zł, z czego 5,33 mln zł to pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej.

- Po raz pierwszy od ponad 30 lat w Jastrzębiu budujemy przedszkole zupełnie od podstaw. Przedszkolaki będą edukowały się w budynku, który zapewnia bezpośredni kontakt z naturą. Szkoła po modernizacji będzie miejscem przyjaznym uczniom, w pełni wyposażonym, o estetycznym wystroju. I co najważniejsze będzie energooszczędna i nowoczesna - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli? Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Kto był sprawcą fałszywych alarmów? Kto był sprawcą fałszywych alarmów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gość17.07.2018 17:02

No i ruszyły boryniko do obrony swojego pastwiska. I zaraz będzie z lista podpisów latał niedoszły kościelny.

mieszkanka17.07.2018 13:09

Do Gość - umiesz tylko narzekać i opluwać , wynika z tego że społecznikiem nie jesteś!! . Całe "Jastrzębie Miasto" było wybudowanie w ciągu 5-7 lat bo taka była potrzeba i z tego względu równo się starzeje i wymaga remontu. Ktoś musi podjąć decyzję o kolejności. Dla tej szkoły dokumenty było bardzo dobrze przygotowane przez urzędników, Gdyby nie "reforma oświaty" to prawdopodobnie remont rozpoczął by się o pół roku wcześniej.

do "do godz. 22.32"17.07.2018 12:25

podaj przykłady zleconych projektów, które nie zobaczyły światła dziennego? Mogą to być tylko wstępne kosztorysy wykonawcze, aby wiadomo było jakie może być koszt wykonania prac. To jest zawsze podstawa do podjęcia tematu remontu czy innych prac. Każdy człowiek tak postępuje. Nawet idąc do zwyczajnego sklepu, przewiduje ile wyda pieniędzy.
M. jest bardzo negatywnym przykładem. Nic nie zrobił dla nas. Ale wielokrotnie podważał lub blokował to co można było zrobić. Nigdy mu nie chodziło o dobro mieszkańców. Zawsze chodziło o niszczenie tych, którzy coś robią, jeśli nie są z jedynie słusznej partii.

do Gość 11:2217.07.2018 12:17

Oczywiście, że wiele obiektów wymaga napraw i remontów. Czy według ciebie jest tyle pieniędzy w naszym mieście, żeby wszystkie remonty przeprowadzić jednocześnie?
Pomyśl, a potem pisz.

Gość17.07.2018 11:22

Do borynioka

W Mieście mamy mnóstwo szkół i innych obiektów wymagających ważniejszych napraw. A tylko u was bum gospodarczy po objęciu fojtowania.

do godz. 22.3217.07.2018 7:56

Nie pleć bzdur, jakie dokumenty przygotowuje dyrektor? Urzędnicy zlecają tysiące projektów, które potem nie widzą światła dziennego. Ile takich projektów marnuje się w tym urzędzie miasta???? Czy innych radnych też M. uczynił radnymi lub sołtysami? Wyluzuj bo zazdrość rozpuczy ci cztery litery!!!

Boryniok16.07.2018 22:32

Do Gość. O remont tej szkoły upominaliśmy się od wielu lat i od wielu lat były przygotowywane dokumenty przez dyrektora i urzędników aby ten remont przeprowadzić. Obecny sołtys zrobił w tym kierunku wielkie Zero.Po prostu nie był społecznikiem. To M. przekonali go do kandydowania i na sołtysa i na radnego.

Pokaż wszystkie opinie (18)