Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-5°
EkoOkna
17 lipca 2018

Pijani rowerzyści zatrzymani przez drogówkę

Pijani rowerzyści zatrzymani przez drogówkę
fot. pixabay

W czasie minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło czterech nietrzeźwych amatorów jednośladów. Jastrzębscy policjanci przypominają co grozi pijanym cyklistom.

Wyższa temperatura i poprawa warunków pogodowych zachęcają do jazdy rowerem. Niestety nie każdy cyklista pamięta o tym, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. Tylko minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło czterech nietrzeźwych amatorów jednośladów.

- Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w sobotę, po godzinie 15, na ulicy Długosza. 59-latek miał w organizmie ponad dwa promile. Drugim zatrzymanym na ulicy Długosza okazał się 49-letni jastrzębianin, który również miał w organizmie ponad dwa promile. Tego samego dnia na ulicy 3 Maja mundurowi z jastrzębskiej drogówki zatrzymali 60-letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem jechał będąc w stanie po użyciu alkoholu. Z kolei, około godziny 19.30 na ulicy Stawowej, policjanci zatrzymali 50-latka. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu. Mieszkaniec Jastrzębia został ukarany 500- złotowym mandatem. Apelujemy o rozsądek! - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video) Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Darek 18.07.2018 16:32

Bo to jest chory kraj

on17.07.2018 16:19

No to co? Co to jest 1 promil i jakie niby stwarza zagrożenie rowerzysta, który jedzie ścieżką rowerową n.p. na działkę? No jakie? W Niemczech rowerzysta moze mieć 1,7, w Szecji ile wlezie, byle jechał prosto (wychodzą z założenia, ze jeśli już ktoś popił to niech lepiej wsiada na rower, a nie do samochodu), w Irlandii zabierają rower, którego oddają nastepnego dnia. Tylko u nas idioci wymyślili, że nie mozna dwoch piw wypić na wycieczce za miasto

Andrzej17.07.2018 10:55

Radio Teheran znowu nadaje

KAZ17.07.2018 10:21

Zaczęły się treningi na Tour de Pologne.

KAZ17.07.2018 8:07

Pijane miasto

gość17.07.2018 7:42

Odesłać ich na odwyk, a potem do klubu AA i dawać im kasę z budżetu Miasta jak obecnym alkoholikom z miasta na zwalczanie patologii. Tu się chla a nie pije!!!!

mieszkaniec17.07.2018 7:06

Miasto nadal pije