Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
17 lipca 2018

Pijani rowerzyści zatrzymani przez drogówkę

Pijani rowerzyści zatrzymani przez drogówkę
fot. pixabay

W czasie minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło czterech nietrzeźwych amatorów jednośladów. Jastrzębscy policjanci przypominają co grozi pijanym cyklistom.

Wyższa temperatura i poprawa warunków pogodowych zachęcają do jazdy rowerem. Niestety nie każdy cyklista pamięta o tym, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. Tylko minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło czterech nietrzeźwych amatorów jednośladów.

- Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w sobotę, po godzinie 15, na ulicy Długosza. 59-latek miał w organizmie ponad dwa promile. Drugim zatrzymanym na ulicy Długosza okazał się 49-letni jastrzębianin, który również miał w organizmie ponad dwa promile. Tego samego dnia na ulicy 3 Maja mundurowi z jastrzębskiej drogówki zatrzymali 60-letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem jechał będąc w stanie po użyciu alkoholu. Z kolei, około godziny 19.30 na ulicy Stawowej, policjanci zatrzymali 50-latka. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu. Mieszkaniec Jastrzębia został ukarany 500- złotowym mandatem. Apelujemy o rozsądek! - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny

Pijana rodzinka "opiekowała" się dziećmi Pijana rodzinka "opiekowała" się dziećmi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Darek 18.07.2018 16:32

Bo to jest chory kraj

on17.07.2018 16:19

No to co? Co to jest 1 promil i jakie niby stwarza zagrożenie rowerzysta, który jedzie ścieżką rowerową n.p. na działkę? No jakie? W Niemczech rowerzysta moze mieć 1,7, w Szecji ile wlezie, byle jechał prosto (wychodzą z założenia, ze jeśli już ktoś popił to niech lepiej wsiada na rower, a nie do samochodu), w Irlandii zabierają rower, którego oddają nastepnego dnia. Tylko u nas idioci wymyślili, że nie mozna dwoch piw wypić na wycieczce za miasto

Andrzej17.07.2018 10:55

Radio Teheran znowu nadaje

KAZ17.07.2018 10:21

Zaczęły się treningi na Tour de Pologne.

KAZ17.07.2018 8:07

Pijane miasto

gość17.07.2018 7:42

Odesłać ich na odwyk, a potem do klubu AA i dawać im kasę z budżetu Miasta jak obecnym alkoholikom z miasta na zwalczanie patologii. Tu się chla a nie pije!!!!

mieszkaniec17.07.2018 7:06

Miasto nadal pije