Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
17 lipca 2018

Pijany 13-latek leżał na osiedlowej ławce

Pijany 13-latek leżał na osiedlowej ławce
fot. KMP Jastrzębie

W poniedziałek na jednej z ławek znajdujących się przy ulicy Wielkopolskiej leżał nietrzeźwy nastolatek. Przechodząca kobieta zaalarmowała Policję. W związku ze stanem upojenia alkoholowego, młody jastrzębianin został zabrany do szpitala. 

W poniedziałek, około godziny 21:00 stróże prawa zostali poinformowani o leżącym na ławce w okolicach ulicy Wielkopolskiej pijanym nastolatku. Na miejscu było już pogotowie ratunkowe. Młody jastrzębianin został zabrany do szpitala. To jednak nie koniec problemów, jakie sobie stworzył chłopak. 13-latka czeka wkrótce sprawa w sądzie rodzinnym.

- Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci:  

Pamiętaj, nic nie zastąpi bezpośredniego, szczerego kontaktu z dzieckiem, codziennej uwagi i rozmowy. Poświęć mu swój czas, swoje zainteresowanie, okaż, że jest dla Ciebie bardzo ważne. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź uważnym słuchaczem. Wykorzystaj wakacyjny czas na zacieśnienie więzi rodzinnych, na poprawę relacji zaburzonych w ferworze codziennych obowiązków. Rodzicielstwo to przywilej ale i również ogromna odpowiedzialność. Nie zawiedź swojego dziecka, nie pozwól aby Twoją rolę przejął ktoś inny – grupa rówieśnicza, czy przypadkowo poznane przez Twoje dziecko osoby. Taka znajomość może okazać się dla Twojego dziecka tragiczna w skutkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sąsiadka pobiła sąsiadkę Sąsiadka pobiła sąsiadkę

Wpadł w barze. Ma na koncie wiele przestępstw Wpadł w barze. Ma na koncie wiele przestępstw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
edek18.07.2018 12:46

kasa na promocje miasta wyrzucana jest w błoto, a tu proszę- darmowa reklama w tvn24

Tupet18.07.2018 8:04

Gość 17.07.2018 15:15

Albo rodzice byli na zakrapianym grillu, zabierając ze sobą niemowle - położyć na trawie i hulaj dusza.
A syn / córka? Przeca ma 13 - 15 lat, sam potrafi o siebie "zadbać". :)

Pozdrawiam TRZEŹWO myślących.

Andrzej17.07.2018 16:28

Nie sztuką jest wypić ... sztuką jest utrzymać.

Gość17.07.2018 15:15

Józwa, on jest z Wielkopolskiej , czyli pije co najmniej od czterech lat, a może i od sześciu. Spółdzielnia postawiła nawet taką ławkę dla małolatów , jeżeli chcesz popatrzeć jak podskakują , machają rękami i leżą na chodniku to odwiedź Wielkopolską.To lepsze niż wybieg dla małp w ZOO. Rodzice prawdopodobnie pili w "Małpim gaju" koło supersamu, bo tam bawi się patologia.

Gość17.07.2018 15:04

Droga redakcjo tak się rodzi plotka. Pogotowie a nie policja zostało powiadomione z powodu tego, że z dzieckiem nie było kontaktu. Zgłosili to ratownicy motoambulansu, którzy znaleźli się tam przez przypadek i udzielali mu pierwszej pomocy. Nieładnie rozgłaszać nie sprawdzone informacje

józwa17.07.2018 13:04

Wielkie mecyje , 13 lat to w sam raz odpowiedni wiek do rozpoczęcia edukacji i intensywnego szkolenia w zakresie spożycia alkoholu . Kiedy ma się nauczyć żeby w przyszłości być dobrym zawodnikiem jak nie za młodu? Zamiast życzyć chłopakowi wytrwałości i osiągnięcia dobrych wyników to zostanie teraz napiętnowany i potępiony oraz wyleje się na niego fala hejtu i zniszczy mu tak dobrze rozpoczynającą się pijacką karierę.

Ginter17.07.2018 12:54

Wypił przypadkowo jedno piwo chciał spróbować pokonało go i wysiadł poprostu.

Pokaż wszystkie opinie (12)