Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
17 lipca 2018

Pijany 13-latek leżał na osiedlowej ławce

Pijany 13-latek leżał na osiedlowej ławce
fot. KMP Jastrzębie

W poniedziałek na jednej z ławek znajdujących się przy ulicy Wielkopolskiej leżał nietrzeźwy nastolatek. Przechodząca kobieta zaalarmowała Policję. W związku ze stanem upojenia alkoholowego, młody jastrzębianin został zabrany do szpitala. 

W poniedziałek, około godziny 21:00 stróże prawa zostali poinformowani o leżącym na ławce w okolicach ulicy Wielkopolskiej pijanym nastolatku. Na miejscu było już pogotowie ratunkowe. Młody jastrzębianin został zabrany do szpitala. To jednak nie koniec problemów, jakie sobie stworzył chłopak. 13-latka czeka wkrótce sprawa w sądzie rodzinnym.

- Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci:  

Pamiętaj, nic nie zastąpi bezpośredniego, szczerego kontaktu z dzieckiem, codziennej uwagi i rozmowy. Poświęć mu swój czas, swoje zainteresowanie, okaż, że jest dla Ciebie bardzo ważne. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź uważnym słuchaczem. Wykorzystaj wakacyjny czas na zacieśnienie więzi rodzinnych, na poprawę relacji zaburzonych w ferworze codziennych obowiązków. Rodzicielstwo to przywilej ale i również ogromna odpowiedzialność. Nie zawiedź swojego dziecka, nie pozwól aby Twoją rolę przejął ktoś inny – grupa rówieśnicza, czy przypadkowo poznane przez Twoje dziecko osoby. Taka znajomość może okazać się dla Twojego dziecka tragiczna w skutkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gang  młodocianych uciekał autobusem Gang młodocianych uciekał autobusem

Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
edek18.07.2018 12:46

kasa na promocje miasta wyrzucana jest w błoto, a tu proszę- darmowa reklama w tvn24

Tupet18.07.2018 8:04

Gość 17.07.2018 15:15

Albo rodzice byli na zakrapianym grillu, zabierając ze sobą niemowle - położyć na trawie i hulaj dusza.
A syn / córka? Przeca ma 13 - 15 lat, sam potrafi o siebie "zadbać". :)

Pozdrawiam TRZEŹWO myślących.

Andrzej17.07.2018 16:28

Nie sztuką jest wypić ... sztuką jest utrzymać.

Gość17.07.2018 15:15

Józwa, on jest z Wielkopolskiej , czyli pije co najmniej od czterech lat, a może i od sześciu. Spółdzielnia postawiła nawet taką ławkę dla małolatów , jeżeli chcesz popatrzeć jak podskakują , machają rękami i leżą na chodniku to odwiedź Wielkopolską.To lepsze niż wybieg dla małp w ZOO. Rodzice prawdopodobnie pili w "Małpim gaju" koło supersamu, bo tam bawi się patologia.

Gość17.07.2018 15:04

Droga redakcjo tak się rodzi plotka. Pogotowie a nie policja zostało powiadomione z powodu tego, że z dzieckiem nie było kontaktu. Zgłosili to ratownicy motoambulansu, którzy znaleźli się tam przez przypadek i udzielali mu pierwszej pomocy. Nieładnie rozgłaszać nie sprawdzone informacje

józwa17.07.2018 13:04

Wielkie mecyje , 13 lat to w sam raz odpowiedni wiek do rozpoczęcia edukacji i intensywnego szkolenia w zakresie spożycia alkoholu . Kiedy ma się nauczyć żeby w przyszłości być dobrym zawodnikiem jak nie za młodu? Zamiast życzyć chłopakowi wytrwałości i osiągnięcia dobrych wyników to zostanie teraz napiętnowany i potępiony oraz wyleje się na niego fala hejtu i zniszczy mu tak dobrze rozpoczynającą się pijacką karierę.

Ginter17.07.2018 12:54

Wypił przypadkowo jedno piwo chciał spróbować pokonało go i wysiadł poprostu.

Pokaż wszystkie opinie (12)