Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 lipca 2018

"Dżungla" w środku miasta. Kto skosi trawę?

"Dżungla" w środku miasta. Kto skosi trawę?
fot. nadesłane przez czytelnika

Okolice ulicy Wrocławskiej, nieopodal pawilonu handlowego, przyciągają uwagę. Chodzi o trawę, której od miesięcy nie ma, kto skosić. Mieszkańcy pytają, jak długo będzie trwał taki stan.

- Ulica Wrocławska, nieskoszona trawa i krzaki - tak wygląda centrum Jastrzębia. Podobno jest to teren prywatny. Naprawdę, czy nie można zmusić właściciela do utrzymywania porządku. Wstyd! I to nie jest jedyne miejsce w centrum miasta - napisała pani Barbara.

Co na to jastrzębski magistrat, który rzeczywiście nie jest właścicielem terenu, ale odpowiada za ład i porządek w mieście. Ma nawet specjalnie powołaną do tego komórkę - Straż Miejską.

-  Utrzymanie czystości i porządku spoczywa na właścicielu nieruchomości. Każdego roku wystosowujemy do właścicieli tamtejszych działek pismo z prośbą, aby zadbali o ich estetyczny wygląd. Nie ma przepisu, który nakładałby obowiązek koszenia traw, natomiast trzeba pamiętać, że taka zarośnięta działka może przyczynić się na przykład do zwiększenia zagrożenia pożarowego - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta Katarzyna Wołczańska.

Lokatorzy okolicznych bloków podkreślają, że w chaszczach doskonale czują się bezdomni czy osoby spożywające alkohol na świeżym powietrzu. Nierzadko tacy delikwenci załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne tuż pod balkonami. Wówczas pozostaje wzywać straż miejską, aby zrobiła porządek w tym miejscu.

Co zatem pozostaje mieszkańcom domagającym się uporządkowania terenu? Zdarzało się w przeszłości, że dochodziło do podpaleń traw znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej. Słychać było głosy, że to zdesperowani ludzie na własną rękę robili porządek z „miejską dżunglą”.  Lepiej jednak działać zgodnie z prawem.  Jak poinformował magistrat istnieje możliwość zgłoszenia zagrożenia pożarowego do Państwowej Straży Pożarnej.

Jastrzębscy strażacy zadeklarowali, że zbadają sprawę pod względem zagrożenia pożarowego.

Jeśli macie Państwo tematy, które bulwersują, zastanawiają czy wymagają wyjaśnienia prosimy pisać na adres: kontakt@jastrzebieonline.pl

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście

Trawa będzie koszona z mniejszą częstotliwością Trawa będzie koszona z mniejszą częstotliwością

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Krzys22.07.2018 22:48

Niech se sami skoszą jak im przeszkadza

Jastrzębskie Eldorado22.07.2018 14:48

Po co trzymać taką działkę niech ją sprzeda kto inny może będzie miał chęć postawić budynek który godnie centrum by reprezentował. Tu z tymi terenami prywatnymi w centrum miasta to jest jakaś parodia. Miasto sprzedało wszystko co miało strategiczne znaczenie gołodupcom. Za co my mieszkańcy dziękujemy.

A20.07.2018 9:48

Kto ma zdjęcie tego boiska z 1990 albo 2000 roku do porównania ?
Dziękuje z góry ;)
BTW .
Kiedyś nie było straży miejskiej z "małymi " kompetencjami i .....zarośniętych boisk .

do Mieszkaniec19.07.2018 19:22

A kto powiedział, ze jak prywatne to musi być ogrodzone?

Po co kosić?19.07.2018 18:17

Może lepiej zalać betonem i betom pomalować na zielono.

Rylok 19.07.2018 10:24

GÓRNIK RZĄDZI;)

Romcio18.07.2018 23:45

MAREK masz rację

Gość18.07.2018 22:34

@mieszkaniec a może te wasze bloki odgrodzić od reszty świata?

Mieszkaniec18.07.2018 19:25

Skoro to jest teren prywatny to dlaczego nie jest ogrodzony ?? Miasto zbiedniało by jeżeli wykosiło ten skrawek dla dobrego wyglądu ? Dramat a wręcz burdel mamy w centrum miasta.

Marek18.07.2018 18:41

Czego się dziwicie. Niedługo całe miasto tak będzie wyglądać. Tak to jest jak w mieście rządzą górnicy

Pokaż wszystkie opinie (30)