Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 lipca 2018

Masz pomysł na start-up? Możesz powalczyć o pieniądze

Masz pomysł na start-up? Możesz powalczyć o pieniądze
fot. pixabay

Miasto przygotowuje konkurs dla osób pomiędzy 16 a 24 rokiem życia, które mają pomysł na własną firmę tzw. start-up. Zwycięzcy mogą liczyć na granty.

Wystarczy być młodym, pomysłowym, otwartym na innowacje i założyć własną firmę, samemu lub z przyjaciółmi. Z myślą o takich osobach miasto przygotowuje konkurs na najlepszy pomysł biznesowy. Zwycięzca może liczyć na patronat już istniejących firm i wsparcie przy rozwijaniu własnego biznesu oraz granty.

- Chcemy wspierać świetne pomysły na własną firmę, gdzie często barierą jest brak środków oraz brak doświadczenia w biznesie. Zależy nam na tym, aby szczególnie młodzi ludzie chcieli zacząć swoją własną działalność gospodarczą. Liczymy na ich pomysłowość i innowacyjność - podkreśla prezydent Anna Hetman.

Szczegóły konkursu zostaną podane wkrótce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman - przewodniczącą Stowarzyszenia Gmin Górniczych Anna Hetman - przewodniczącą Stowarzyszenia Gmin Górniczych

Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu? Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
do godz.16.2219.07.2018 16:03

Faktycznie dziwny ten przedział wiekowy. Osoba mająca 16. lat dopiero kończy gimnazjum i powinna dalej kontynuować naukę. Wygląda na to, że organizowany jest pod kogoś, kto nie chce się uczyć! Wymienione talenty w ostatnim wierszu są nadal w urzędzie i mają się bardzo dobrze, a jest ich mnogo.

lolo19.07.2018 7:38

Proponuję zrobić dla różnego wieku życia!!!! Dlaczego jej synowie nie utworzą tu biznesu? Dlaczego ona żyje z pieniędzy publicznych? Ma duży wiek i wielkie doświadczenie więc niech otworzy biznes i pracuje na własny własne utrzymanie!!!

Prawdomowny18.07.2018 17:39

@Radio: niestety to prawda. Zagranie typowo pod PR bo ciemniaki i niezainteresowani nie połapią się o co chodzi ale w głowie zostanie, ze miasto przecież daje możliwości.

Michał18.07.2018 16:30

Już widzę te tabuny 16-latków w biznesplanami lecącymi do UM. Zakres wiekowy totalnie z czapy...

Gość18.07.2018 16:22

Dziwny ten przedział wiekowy. W obecnym kończącym się toku nauczania, koniec najkrótszego szkolnictwa to 19 lat. A tu 3 lata wcześniej. Ktoś ma problem z dzieckiem a dziecko ma problem z ukończeniem gimnazjum?A może dziecko któregoś urzędnika ma okazję skrzydła rozwinąć i z trąd ten pomysł?
Już tak było z doradcami, grafikami i pielęgniarka w UM.

GW18.07.2018 15:34

Przedział 16-24 jest żenujący.
Starsi nie mogą już mieć pomysłów na biznes?
Jak można tak dyskryminować mieszkańców?

Radio Teheran18.07.2018 15:34

@Prawdomowny
"Przedział wiekowy z kosmosu."

A skad, dobrze przemyslany. Przed ukonczeniem studiow, malo kto bedzie bral sie za biznes. To taki projekt, na ktory miasto wyda 0 zl, ale mozna oglosic.
Wiesz o tym, ze nie placisz za parkowanie w miescie autem elektrycznym?
Oferta grantow (bo slowo "dotacja" nie brzmi modnie) jest na takiej samej zasadzie.
Jakby chcieli faktycznie pomoc, oferta skierowana bylaby do 50+ lub do wszystkich.

Pokaż wszystkie opinie (14)