Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
19 lipca 2018

Kieliszki zabrzmiały w kościele

  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
Więcej zdjęć:

Kieliszki wydały dźwięk, a dokładnie muzycy, którzy potrafili wydobyć z nich piękne tony. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy wzięli udział w kolejnej już edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, jakie od lat odbywają się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jastrzębiu.

Pierwszy koncert z cyklu Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbył się w niedzielę w Parafii Ewangelickiej zgromadził spore grono wielbicieli i to pomimo tego, że w tym samym czasie odbywał się finałowy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Magnesem, który przyciągnął publiczność był znany duet Anny i Arkadiusza Szafrańców, grających na szklanej harfie - anielskich organach. Muzycy już po raz kolejny odwiedzili Jastrzębie. Tym razem wykonali m.in. utwór „Kołysanka” Krzysztofa Komedy i znany motyw z filmu „La La Land” -  autorstwa Justina Hurwitza.

Drugim artystą, który zaprezentował się w naszym mieście był Cezary Paciorek, grający na akordeonie. Inspiracją jednego z utworów stał się  Psalm 122, „Proście o pokój”, w którym mocnym akcentem była muzyka Bliskiego Wschodu. Także adaptacja jednej z najstarszych polskich pieśni - „Bogurodzicy” zyskała aplauz publiczności. Jednak naprawdę gromkie brawa było słychać po wykonaniu tanga według Astora Piazzolla.

Podsumowaniem koncertu był wspólny występ Anny i Arkadiusza Szafrańców i Cezarego Paciorka, którzy zagrali suitę na szklaną harfę i organy.

Inicjatorką koncertów od lat jest diakon Renata Raszyk z jastrzębskiej Parafii Ewangelickiej, która niestrudzenie propaguje w Jastrzębiu muzykę klasyczną zapraszając na występy znanych muzyków ze znaczącym dorobkiem scenicznym.

Następny koncert odbędzie się 30 września (niedziela) wówczas zgrają Magdalena Duś - fortepian, Bartłomiej Duś - saksofon oraz prof. Arkadiusz Adamski - klarnet, początek o godz. 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W niedzielę koncert muzyki klasycznej W niedzielę koncert muzyki klasycznej

Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu Szklana harfa zabrzmi podczas niedzielnego koncertu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość21.07.2018 12:51

Piękny koncert

zołza z zofiówki20.07.2018 19:19

Więcej informacjii dla mieszkańców osiedli.
Wyznanie jest tu nie ma znaczenia ,to tylko bariery,które sami sobie narzucamy !

Gość20.07.2018 14:53

Brawo!

Nie mogłem być19.07.2018 14:43

Tak bardzo chciałem być na tym koncercie. Musiałem wyjechać w pilnej, ważnej sprawie. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jastrzębiu cieszy się ogromnym szacunkiem. Odbywają się tam wspaniałe koncerty. Zawsze wysoki poziom wykonawców daje gwarancje mocnych przeżyć.
Dobrze, że mieszkańcy są fanami dobrej, ciekawej muzyki.