Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
19 lipca 2018

Kieliszki zabrzmiały w kościele

  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
  • Kieliszki zabrzmiały w kościele
Więcej zdjęć:

Kieliszki wydały dźwięk, a dokładnie muzycy, którzy potrafili wydobyć z nich piękne tony. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy wzięli udział w kolejnej już edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, jakie od lat odbywają się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jastrzębiu.

Pierwszy koncert z cyklu Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbył się w niedzielę w Parafii Ewangelickiej zgromadził spore grono wielbicieli i to pomimo tego, że w tym samym czasie odbywał się finałowy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Magnesem, który przyciągnął publiczność był znany duet Anny i Arkadiusza Szafrańców, grających na szklanej harfie - anielskich organach. Muzycy już po raz kolejny odwiedzili Jastrzębie. Tym razem wykonali m.in. utwór „Kołysanka” Krzysztofa Komedy i znany motyw z filmu „La La Land” -  autorstwa Justina Hurwitza.

Drugim artystą, który zaprezentował się w naszym mieście był Cezary Paciorek, grający na akordeonie. Inspiracją jednego z utworów stał się  Psalm 122, „Proście o pokój”, w którym mocnym akcentem była muzyka Bliskiego Wschodu. Także adaptacja jednej z najstarszych polskich pieśni - „Bogurodzicy” zyskała aplauz publiczności. Jednak naprawdę gromkie brawa było słychać po wykonaniu tanga według Astora Piazzolla.

Podsumowaniem koncertu był wspólny występ Anny i Arkadiusza Szafrańców i Cezarego Paciorka, którzy zagrali suitę na szklaną harfę i organy.

Inicjatorką koncertów od lat jest diakon Renata Raszyk z jastrzębskiej Parafii Ewangelickiej, która niestrudzenie propaguje w Jastrzębiu muzykę klasyczną zapraszając na występy znanych muzyków ze znaczącym dorobkiem scenicznym.

Następny koncert odbędzie się 30 września (niedziela) wówczas zgrają Magdalena Duś - fortepian, Bartłomiej Duś - saksofon oraz prof. Arkadiusz Adamski - klarnet, początek o godz. 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiadomo kto wystąpi na Dniach Jastrzębia Wiadomo kto wystąpi na Dniach Jastrzębia

Parafianie wybrali nowego proboszcza Parafianie wybrali nowego proboszcza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość21.07.2018 12:51

Piękny koncert

zołza z zofiówki20.07.2018 19:19

Więcej informacjii dla mieszkańców osiedli.
Wyznanie jest tu nie ma znaczenia ,to tylko bariery,które sami sobie narzucamy !

Gość20.07.2018 14:53

Brawo!

Nie mogłem być19.07.2018 14:43

Tak bardzo chciałem być na tym koncercie. Musiałem wyjechać w pilnej, ważnej sprawie. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jastrzębiu cieszy się ogromnym szacunkiem. Odbywają się tam wspaniałe koncerty. Zawsze wysoki poziom wykonawców daje gwarancje mocnych przeżyć.
Dobrze, że mieszkańcy są fanami dobrej, ciekawej muzyki.