Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
23 lipca 2018

Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia

Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia Kadr z filmu pt. ""Last Day of Summer"
fot. Materiały prasowe

O dużym sukcesie może mówić reżyserka Aleksandra Czenczek, pochodząca z Jastrzębia-Zdroju. Aktor występujący w jej  filmie pt. „Last Day of Summer" otrzymał nagrodę Young Artist Academy Award.

Krótkometrażowy film, pracującej w Wielkiej Brytanii jastrzębianki, Aleksandry Czenczek opowiada o przyjaźni 6-letniego chłopca i 80-letniej kobiety cierpiącej na demencję.  

"Last Day of Summer" reżyserka nakręciła we współpracy z producentką Adrianą Klulig i autorką zdjęć Magdaleną Kowalczyk. Reżyserka z Jastrzębia-Zdroju od kilku lat pracuje w Anglii między innymi przy takich produkcjach jak seriale "Outlander", "Fear of the Walking Dead", programach National Geographic i BBC. W 2011 r. zdobyła nagrodę Emmy za "First Life with David Attenborough". Na koncie ma także jeden pełnometrażowy film,  nakręcony w 2012 r. "Dolls Can't Cry".

Nagroda zostanie uroczyście wręczona na specjalnej gali w Los Angeles. Odbiorą ją Aleksandra Czenczek oraz producentki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie

Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania" Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gratulacje, miła wiadomość24.07.2018 19:45

Jastrzębie ma duży potencjał twórczy w różnych dziedzinach. Nie jestem Jastrzębianinem z urodzenia, ale coraz bardziej się nim czuję. I wiem, że mogę być dumny z tego miasta. Spotykam mądrych ludzi, z którymi świetnie mi się rozmawia i od nich mogę się czegoś nauczyć i coś nowego poznać. Dziwią mnie ludzie, którzy piszą ogromne bzdury na portalach Jastrzębskich. Czy oni są taką szmatą maskującą, aby ukryć, że w mieście żyją ludzie inteligentni i błyskotliwi? Czy wstydzą się siebie?

Gość24.07.2018 18:51

Do LO Nr 1 jasna sprawa

Gość24.07.2018 13:32

Do którego LO chodziła?

Hmmm24.07.2018 12:17

@do radio---nigdzie nie wyjedzie i nic nie pokaże.Na tym portalu i konkurencyjnym,jako seboc czuje się najlepiej ten życiowy nieudacznik.

Iwona24.07.2018 11:34

Ziomalka

mysz24.07.2018 9:54

Gratulacje.Jak miło takie wiadomości czytać.

Gość24.07.2018 9:15

Córka wybitnego piłkarza GKS Jastrzębie z lat 70. Maksymiliana Czenczka. Gratulacje!

Pokaż wszystkie opinie (13)