Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 lipca 2018

Radny zarobił 300 tys. zł dzięki dobrej zmianie? Zaprzecza

Radny zarobił 300 tys. zł dzięki dobrej zmianie? Zaprzecza

Radny Tadeusz Sławik stał się jednym z niechlubnych bohaterów kampanii medialnej przedstawiającej działaczy Prawa i Sprawiedliwość, jako osoby, które dorobiły się dużych pieniędzy na „dobrej zmianie”.

W Internecie krąży prezentacja, autorstwa Platformy Obywatelskiej, z podobiznami radnych PiS z całego kraju, którzy mieli dorobić się dużych pieniędzy za rządów Prawa i Sprawiedliwość, poprzez zasiadanie radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa.

Rekordzistami w tym zestawieniu są radni i politycy, którzy mieli zarobić nawet 2 mln zł. W katalogu tym znalazł się również radny z Jastrzębia - Tadeusz Sławik (PiS). Według organizatorów kampanii jego roczny dochód dzięki „dobrej zmianie" miał wynieść 300 tys. zł. Co na to sam zainteresowany? Jak ocenia informacje, które są rozpowszechnianie na jego temat w Internecie?

- Uważam te informacje za bzdurne i nieprawdziwe. Jako członek Rady Nadzorczej jednej ze spółek nie osiągnąłem dochodów, które są podawane w tej prezentacji. Są to naprawdę o wiele mniejsze kwoty. Większość moich zarobków jest przeze mnie osiągana w firmach prywatnych - komentował Tadeusz Sławik.

W prezentacji przytoczona jest następująca ocena dochodów, które uzyskali działacze PiS.

- PiSowscy, podbieracze naszych pieniędzy, czyli oddajcie kasę! Czy się stoi, czy się leży, nic się nie należy. Należy się, jak masz legitymację partyjną PiS. Brali ministrowie, brali radni. Po co grać w lotto, skoro można być biernym, miernym, ale wiernym? - napisał autor prezentacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Coś słodkiego na święta. Wypróbuj przepisy  Coś słodkiego na święta. Wypróbuj przepisy

Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (72)
kolega29.07.2018 16:02

A jakie dochody osiąga dzięki zmianie zastępcy prezydenta, dwaj sekretarze doradcy, pełnomocnicy, Hetmanowa i wszyscy przyjęci za jej panowania??? Kto zrobił stronę internetową miasta i za ile? Ile z naszych podatków wydano do PR???

barbii27.07.2018 20:04

Pan Radny to zwiększa oszczędności z roku na rok. Proszę popatrzeć jaki majątek zgromadził i ile set zarobił dyrektor techniczny wodociągów, były radny. Kto mu dał stołek - dobra zmiana czy PO? Link do jego oświadczenia majątkowego:
/bip.jastrzebie.pl/oswiadczenie-majatkowe/47414/janusz-ogieglo-czlonek-zarzadu-jastrzebskiego-zakladu-wodociagow-i-kanalizacji-s-aps:/
Proszę pisać obiektywnie a nie szkalować porządne osoby

krokodyl27.07.2018 16:38

Proszę nie czepiać się radnego, są ciekawsze tematy dopisanai. Np. Proszę podać ile np.zarobił dyrektor wodociągów.i cały jego zarząd? Ile zarobiła najwyższa kadra urzędu, żona dyrektorawodociągów it. Ile i komu Miasto zapłaciło za wykonanie strony internetowej urzędu

mieszkaniec 27.07.2018 12:58

Czy nie czas na cba?

Franek27.07.2018 9:33

U tego Radnego trzeba przeanalizować całe oświadczenie majątkowe, że dochody ciągle mu rosły. Idąc śladem tych pisarczyków to należy stwierdzić, że dyrektor wodociągów zarobił około 3,3 miliona. Czy widzicie różnice? A ile zarobiła jego żona w urzędzie + emerytura? Walczcie na argumenty a nie paplajcie się w błocie!!! link do oświadczenia majątkowego dyrektora!!!
https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenie-majatkowe/42883/tadeusz-pilarski-dyrektor-jastrzebskiego-zakladu-wodociagow-i-kanalizacji 

do Franek27.07.2018 7:16

Zły link hahah. Czyli Franek to jednak Tomek :)

Franek27.07.2018 5:51

A dzięki jakiej zmianie dyrektor wodociągów aż tyle zarobił o ok. 30 % więcej niż gnębiony Radny, który zarobił tylko 300 tysięcy zł. Proszę zwrócić uwagę na zarobek i emeryturę oraz zarobek żony w magistracie i jej emeryturę. Wypłaty olbrzymie + emerytury z ZUS!!!! Żeby brać świadczenia z ZUS w ogóle nie musieli się zwalniać, dzięki komu? Oto link:
file:///C:/Users/tomek/Downloads/O%C5%9Bwiadczenie%20(3).pdf

lolo26.07.2018 7:57

W tym linku są oświadczenia majątkowe wszystkich zacnych w mieście. Każdy znajdzie coś ciekawego, życzę miłej lektury. Oto link: https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenia-majatkowe/4485 

banan26.07.2018 7:28

Przedkładam Państwu link do oświadczeń majątkowych wszystkich oficjeli miasta zamieszczone BIP Urzędu Miasta. Przekonajcie się sami, że to nagonka na Radnego. Dyrektorzy spółek miejskich w mieście zarobili dużo więcej i to z naszych podatków!!!! Oto link: https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenia-majatkowe/szukaj?keyword=s%C5%82awik&identity=&group_id=-1 

:)25.07.2018 23:00

Trzeba jeszcze umieć myśleć czytać i liczyć. Prześledźcie te oświadczenia od 2014 r a zobaczycie że człowiek ten sukcesywnie oszczędza i na podobnym poziomie corocznie powiększa swoje środki. Ale cóż lepiej kogoś obrzucić błotem. Jak widać lepiej było by wszystko wydać na ośmiorniczki policzki wołowe i zegarki. To by wam odpowiadało co?

Pokaż wszystkie opinie (72)