Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
25 lipca 2018

Miasto zdobyło 1,6 mln zł na aktywizację jastrzębian

Miasto zdobyło 1,6 mln  zł na aktywizację jastrzębian
fot. pixabay

Ponad 1,6 mln zł unijnego dofinansowania pozyskało nasze miasto na aktywizację społeczno-zawodową. Zostaną nią objęte środowiska zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

W centrum procesów rewitalizacyjnych zawsze znajdują się mieszkańcy – to od nich rozpoczyna się cały proces, i to właśnie oni powinni odnosić korzyści wynikające z wdrożenia działań naprawczych. Dlatego też w ramach projektu „Krok w przód. Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności na obszarze rewitalizacji w Jastrzębiu-Zdroju” utworzonych zostanie siedem Programów Aktywności Lokalnej, które skierowane będą do środowisk zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Obszar rewitalizacji na terenie Jastrzębia-Zdroju obejmuje swoim zasięgiem: os. 1000-lecia Szeroka, os. Zofiówka, os. Przyjaźń, os. Jastrzębie Górne i Dolne, os. Gwarków, os. Zdrój oraz sołectwo Szeroka - ul. Gagarina (108, 110, 112, 116) - z wyłączeniem ulic: Fidnera, Zapolskiej, Orzeszkowej, Prusa, Sienkiewicza, Boya-Żeleńskiego, Kraszewskiego, Dębina, Długiej, Okopowej, Polnej, Pochwacie, Asnyka, Przybosia, Strażackiej, Staffa, Kasprowicza, Lechonia, Leśmiana, Prostej, Gałczyńskiego, Reymonta, Podmiejskiej, Wierzyńskiego, Szybowej, Kondziołowiec, Mazurowiec, Dworcowej i 11 Listopada.

Przewiduje się, że projektem zostanie objętych 85 osób zamieszkujących właśnie w tych w miejscach, gdzie koncentrują się zjawiska kryzysowe. Działania będą prowadzone od lipca 2018 r. do czerwca 2020 r. Na ich realizację nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 651 551,06 zł, natomiast całkowita wartość projektu wynosi 1 738 474,80 zł.

Projekt realizowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej ogłoszonej przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video) Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Franek27.07.2018 0:41

Na aktywizację przeznacza się 1 738 474,80 zł i ma objąć 85 osób? Na czym ma polegać ta aktywizacja, gdzie w przeliczeniu na osobę wypada 20.450 zł. Ile z tego dostanie kasy obsługa biurowa i wszyscy aktywizujący???? W jakich dziedzinach i zawodach będą aktywizowani?

lolo26.07.2018 8:25

Co będą robić dla tych osób, że aż tyle kasy? Ile z tego pochłonie obsługa biurowa programu, ich nagrody, premie itd. Na ten cel wydają środki są od dawna, a efektów w ogóle nie widać!!!!!

Gość25.07.2018 14:36

Jak to aktywizować. Brakuje chętnych do pracy, a trzeba wydać kupę kasy, aby kogoś aktywizować. Jak ktoś chce pracować to bez problemu znajdzie pracę. Jak ktoś jest leniem to i te "aktywacje" nie pomogą.

GW25.07.2018 13:00

To trochę dyskryminacja innych osiedli. Te środowiska zagrożone ubóstwem i wykluczeniem są przecież w całym mieście. Niestety urzędnik oparł się zapewne na statystyce o małej próbie (bo przecież miasto ma niewielką liczebność) i wyszło, że takie a nie inne osiedla są obecnie bez perspektyw. Wystarczy osiedle z większą liczbą emerytów i już będzie w statystyce wypadało kiepsko.
Słabe... naprawdę słabe.

Ewka4525.07.2018 9:42

Pewnie jak szukać aktywnie pracy i pisać CV Panie Teheran.
Kolejny wał.

Ewka4525.07.2018 9:40

Lepiej niech parking wyremontują w Zdroju przy parku bo ludziom PRACY po całym tygodniu jak zajeżdżają na ciastko i kawę a latem na basen, aby zasłużenie się zrelaksować, wahacze odpadają z samochodów.

Radio Teheran25.07.2018 8:42

Na zaktywowanie jednej osoby wychodzi troche ponad 20 tys.
Czy mozna gdzies doczytac, jakie uslugi beda poczynione za te pieniadze na aktywowanej osobie?

Pokaż wszystkie opinie (11)