Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 lipca 2018

Zgłaszajcie sytuacje znęcania się nad zwierzętami

Zgłaszajcie sytuacje znęcania się nad zwierzętami
fot. TOZ Animals

Jeśli jesteście świadkiem, jak ktoś znęca się nad zwierzętami, które potrzebują pomocy, to macie już, gdzie zgłosić takie zjawiska  Na terenie Jastrzębia działa od niedawana Inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Grupa czterech ludzi będąca w randze inspektorów, którym nie jest obojętny los zwierząt z naszego rejonu postanowiła pomóc tym, którzy nie mówią - naszym braciom mniejszym, czyli zwierzętom towarzyszącym. Inspektorzy kierują się miłością do zwierząt.  Ważna jest jednak cierpliwość i determinacja.

- Musimy bowiem pamiętać, że radykalne zmiany nie zachodzą szybko, czasami trzeba na nie czekać. Inspektor musi posiadać odpowiednią wiedzę w zakresie funkcjonowania towarzystwa, przysługujących mu praw, obowiązujących w RP przepisów prawnych dotyczących zwierząt, a zwłaszcza Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku wraz z uzupełnieniami. Zazwyczaj propozycję zostania inspektorem składa towarzystwo osobom współpracującym z nim w charakterze wolontariuszy w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Wybrana osoba, jeżeli wyrazi taką chęć, przechodzi przeszkolenie dotyczące zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, tak aby w przyszłości okazały się one skuteczne, zgodne z prawem a także dla niego samego bezpieczne - informują inspektorzy. .

Do zakresu działań inspektora należy podejmowanie wszelkich interwencji i kontroli dotyczących warunków bytowych zwierząt, do których upoważnia inspektora obowiązujące prawo. Kontrole dobrostanu zwierząt w schroniskach, ubojniach, hodowlach, handlu, transporcie, laboratoriach, wykorzystywanych do celów rozrywkowych, filmowych i specjalnych. Uczestnictwo w sprawach karnych toczących się przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących złego traktowania zwierząt. Opiniowanie i nadzorowanie akcji wyłapywania zwierząt. Propagowanie zasad humanitaryzmu wobec zwierząt.
Każdy mieszkaniec może osobiście skontaktować się z inspektoratem.

OTOZ AnimalsInspektorat Jastrzębie Zdrój,  ul. Podhalańska 2544-335 Jastrzębie Zdrój, e-mail:  jastrzebie.zdroj@otoz.pl 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
OTOZ ANIMALS 27.07.2018 7:25

Witam, co do finansowania, OTOZ ANIMALS BUDUJĄ WOLONTARIUSZE!!!! Organizacja utrzymuje się z 1% i darowizn ????. To, że skupiamy się na zwierzętach to nasza sprawa, nasz wybór ???? Jeżeli ktoś woli pomagać ludziom nic prostszego, wystarczy wyjść z domu, założyć organizacje i zacząć działać ???? My za darmo w wolnym czasie pomagamy zwierzętom, edukujemy młodzież i staramy się pomóc. Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy!! Zapłatą jest sadysfakcja, miła atmosfera i świetne szkolenia ???? jastrzebie.zdroj@otoz.pl

Info26.07.2018 9:41

Człowiek, który znęca się nad zwierzętami traci człowieczeństwo. Można z tym łajnem zrobić co kto chce. Przestaje mieć prawa człowieka.

jozwa z Bzia25.07.2018 17:31

Ul.Gospodarska i Spokojna. Wystarczy się przejechać-przejść i zobaczyć, że te żywe myślące istoty, są gorzej traktowane od narzędzi rolniczych.

Gość25.07.2018 14:25

Co na to Pro Animals? ;) Będzie wojna podjazdowa...

Jolanta B.25.07.2018 13:38

Brawo! rażąco niewłaściwe traktowanie zwierząt powinno być piętnowane. Dodatkowo sprawcę niech by "spotkał" ten sam los co tego futrzaka.. Do Gość: psie kupy to własność psiego właściciela, zatem pozostawiam pod rozwagę stopień kultury posiadaczy piesków.

pat25.07.2018 13:15

nie wierzę, co czytam... na trzy komentarze, dwa hejtujące? serio? w końcu jakiś progres w tym mieście, w końcu powstała instytucja, której można zgłaszać znęcanie nad zwierzętami. ale znajdzie się jeden, który widzi w tym spisek, czy drugi, który ma problem, że ktoś zainteresował się akurat zwierzętami, a nie ludźmi.
co do patrolu dla bezdomnych - może szanowny Gościu, zacznij od siebie zmienianie świata, zamiast narzucać innym, którym chce się ruszyć cztery litery, żeby robili co innego? "psi patrol" - i widać, że komentarz pisała ameba... a ludzie, którzy chcą coś zmienić, zamiast hejtować innych nie wyściubiając nosa zza komputera, zajmą się zbieraniem kup, bo właśnie do tego zostali stworzeni... ;-) bez pozdrowień

Seboc 25.07.2018 12:38

Proszę sprawdzic kurnik w bziu.

Pokaż wszystkie opinie (10)