Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
26 lipca 2018

Magistrat chce kupić budynek dla PUP

Magistrat chce kupić  budynek dla PUP
fot. kb /jastrzebieonline

Jastrzębski magistrat chce kupić budynek, do którego zostanie przeniesiony Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Budynek, w którym mieściło się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, który teraz jest własnością spółki PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A., jest przedmiotem zainteresowania Urzędu Miasta. Urzędnicy chcą go kupić. Decyzją tą uzasadniają koniecznością znalezienia nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy. PUP znajduje się obecnie przy ul. Pszczyńskiej w budynku, który wymaga generalnego i kosztownego remontu. Poza tym jest on za mały na potrzeby tej instytucji. W budynku przy ul. Wrocławskiej ma być ulokowany również Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta, kiedy dyskutowano już na ten temat, prezydent miasta uzasadniała, że nowa lokalizacja dla PUP jest bardzo dobra. Nie wymaga modernizacji i w zasadzie można przeprowadzać się do niej od zaraz. Jest to też miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów.

Decyzja m.in. w tej sprawie miała zostać podjęta na środowej sesji Rady Miasta, jednak sesja została przerwana i będzie kontynuowana w poniedziałek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video) Piłkarze GieKSy w roli pomocników świętego (video)

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
bąk29.07.2018 22:21

PO co tyle ludzi siedzi w tym urzędzie? Dawniej w PUP było zatrudnionych ogółem 26 ludzi. Gdy przyszedł Koba to zwiększył 0 4-5 razy. A ostatnio to już nie można się doliczyć!!! PUP jest zbędny, a przed wyborami nie należy się umizgiwać i obiecać! A może tam przenieść uczniów ze szkoły, którą chcecie remontować szkoły a potem przeznaczyć budynek na mieszkania komunalne!!! Kogo pani chce jeszcze zatrudnić?

Gość28.07.2018 13:42

Prestiż to pracować i mieć PUP w *upie ;)

aria28.07.2018 12:33

Kilka osób, do MOPS-u, kilka do Urzędu Miasta, a reszta do zwolnienia. Na co im taki fajny budynek, tylko pieniądze podatników są marnowane

Rafał27.07.2018 15:05

No i następny punkt będzie zlikwidowany na Pszczyńskiej ha ha ha......

Gość27.07.2018 14:51

Tyły kina centrum proszę zagospodarować na potrzeby PUP !

Jitka27.07.2018 13:32

Tytuły gazet: PUP na cenzurowanym, PUP pod lupą, PUP oszukuje

Radio Teheran27.07.2018 9:03

Przy okazji mozna wspomniec jedno zjawisko.
Ile milionow wyda UM na zakup, remont i wyposazenie tego przybytku?
Ile to wyjdzie na jednego pracownika?

A UP zaklada, ze 20 tys., po spelnieniu szeregu warunkow, bedzie wystarczajace na stworzenie stanowiska pracy.
Ale na stworzenie stanowiska pracy dla pracownika UP, trzeba znacznie wiecej.

Pokaż wszystkie opinie (28)