Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
27 lipca 2018

Pracownik firmy zbierającej odpady został ranny

Pracownik firmy zbierającej odpady został ranny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozbita szyba umieszczona w jednym w worków na śmieci była przyczyną poranienia pracownika firmy segregującej odpady. Mężczyznę zabrało pogotowie.

Do wypadku doszło 25 lipca, podczas zbiórki posegregowanych odpadów z domów jednorodzinnych. Na skutek umieszczonych w zielonym worku kawałków rozbitej szyby, ranny został pracownik firmy. Rannego zabrało pogotowie.

- Nie wrzucaj do worka zielonego szyb, stłuczonego szkła - odpady te nie podlegają workowej zbiórce i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób trzecich, w tym osób odbierających i zagospodarowujących odpady komunalne, a także przypadkowych przechodniów - apeluje jastrzębski magistrat.

Informacje na temat tego „co wrzucać”, „czego nie wrzucać” znajdują się w folderach „Jak segregować odpady komunalne”, które w lutym tego roku otrzymali wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Dostępne są one również tutaj

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne

Będą kontrole składowisk odpadów w mieście? Będą kontrole składowisk odpadów w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Grześ29.07.2018 23:19

Do:wer28.07.2018 12:33Masz rację! BHP tego pracownika pod psem.Pozdrawiam

Prawdomowny29.07.2018 16:09

@wer: nad tym juz dawno pomyslano i jest to swietny system dojenia Polakow z resztek pieniedzy jakie jeszcze im zostaly. Sruba jest dokrecana coraz bardziej ale w tej neokolonialnej fabryce taniej sily roboczej nie ma obaw, ze ktokolwiek sie przeciwstawi. Tak to juz dziala. Wystarczy gawiedzi dac pelna miche, kilka prostych rozrywek i spokoj zapewniony.

wer28.07.2018 12:33

A ja sie tak zastanawiam na ile było to rozbite szkło wrzucone specjalnie do worka, na ile szkło, które rozbiło się w trakcie przenoszenia worka na miejsce odbioru a na ile nieostrożność samego pracownika? Od jakiegoś czasu przyglądam sie pracownikom firm odbierających śmieci, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje jak i innych, rzucają workami na paki samochodów przez co szkło czy inne odpady ulegają uszkodzeniu, niejednokrotnie widziałam jak pod wpływem takiego rzutu worki ulegały rozerwaniu i śmieci wysypywały się juz w trakcie takiego lotu. To jedno a drugie co mnie zastanawia to gdzie my mieszkańcy mamy te śmieci wyrzucać, szczególnie mam na myśli śmieci nazwijmy to niestandardowe. Płacimy olbrzymie kwoty za wywóz śmieci - do kosza nie wolno wrzucać wszystkiego, do worków tez nie, zajedziesz na PSZOK jeden czy drugi połowy rzeczy ci nie odbiorą tylko każą zadzwonić do firmy wyspecjalizowanej w odbiorze danego rodzaju odpadów i znowu płacić. A swoja drogą jak sie czyta co wolno do worków wrzucać do gotowy przepis na kompost czy inne surowce do sprzedaży. dla firm odbierających śmieci, szczególnie prywatnych nic innego jak podwójny zysk a dla nas mieszkańców nic tylko płacić, płacić i płacić. ciekawe kiedy ktoś nad tym pomyśli.

inzynier BOLEK27.07.2018 17:24

a kiedy nowe worki Pani Prezydent?

mieszkaniec wielkopolskiej27.07.2018 12:50

KIEDY strajk przeciwko wysokości stawek za odbiór śmieci?

do zołzy 27.07.2018 11:17

Przyjrzyj się a potem pisz. Odbierający z kontenerów na szkło, plastyk i papier odbierają każdy rodzaj osobno.
Nie sugeruj że jest inaczej. "Zołza" to zła pomylona baba. Czy jesteś taką?

Do kaz27.07.2018 11:03

Kaz masz rację posegregować mieszkańców na alfabetów i nie alfabetów

Pokaż wszystkie opinie (14)