Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 lipca 2018

Są znane przyczyny śmierci górników z "Zofiówki"

Są znane przyczyny śmierci górników z "Zofiówki"
fot. kb /jastrzebieonline

Biegli pracujący przy sekcji zwłok górników, którzy na początku maja zginęli w kopalni „Zofiówka” opublikowali raport dotyczący przyczyn ich śmierci.

Bezpośrednią przyczyną śmierci trzech górników były rozległe obrażenia. Dwóch kolejnych zmarło w wyniku uduszenia - uwolnienie się metanu i brak tlenu. Dochodzenie w sprawie wypadku zbiorowego w „Zofiówce” prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. W lipcu przedłużono prace specjalnej komisji powołanej przez Wyższy Urząd Górniczy, która bada przyczyny tragedii. Dotychczas ustalono, że roboty górnicze nie miały wpływu na zdarzenie z dnia 5 maja br. - tąpnięcie o sile 4-4,5 stopni w skali Richtera.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW:  Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata JSW: Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Ewa03.08.2018 22:44

Do Polki mądrze napisane cała prawda poszli do srk i teraz jeszcze chcą nadpłaty przecież maja wliczone do wypłat to sie chwalili ze tak dużo maja na urlopie górniczym i po co pracować wiec o co tu chodzi

do Poldi01.08.2018 22:49

Poszedłeś na emeryture czy urlop górniczy to odpoczywaj.Nie trzeba było uciekać,bo się nie chciało robić,teraz wielkie żale "bo my nie dostaniemy".Idz do biedronki za ochroniarza to się odkujesz.Nikogo nie zmuszano iść do srk.Wasz wybór,wasza strata.Proste jak budowa cepa

Gość01.08.2018 10:11

Wydmuchany chodzi o kasę za 2016 dla ludzi którzy w tym okresie pracowali a nie dostali za tą pracę należących pieniędzy.nie pień gęby jak niewiesz o co biega.

WyDmuchany01.08.2018 8:31

Jakie deputaty i 14 dla emerytów, co to za jaja i cyrki? A jaki wkład emeryt miał w wypracowany zysk. Nie ośmieszajcie się, bo już nie mogę słuchać od znajomych z innych miast co o Was, górnikach myślą.
Jesteś emeryt górniczy, pewnie jesteś młody człowiek - doceń to. Bezrobocie najniższe w historii, chcesz czternastkę to podwiń rękawy i do roboty.

Ona31.07.2018 20:09

Znowu macie mało tylko byście żarli nawet śmierci nie uszanujecie

Piotruś31.07.2018 17:03

Przyczyny wiadomo jakie były jeszcze przed komisją a życia komisja już nie zwróci natomiast sądy powinny zająć się zaległościami jsw wobec dawnych pracowników mógłby ktoś wreszcie wziasc się za to.

Do poldi31.07.2018 15:21

A co ma ten artykuł wspólnego z Twoimi żalami? egoisto zapatrzony w siebie.

Pokaż wszystkie opinie (13)