Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
31 lipca 2018

Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne

Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne
fot. OSP Szeroka

Radni porozumieli się z prezydent Anną Hetman w sprawie strażnicy dla OSP Jastrzębie Górne. W sumie na tą inwestycję zarezerwowano 3,8 mln zł, z możliwością pozyskania pieniędzy ze środków zewnętrznych.

W poniedziałek radni kontynuowali przerwaną, czwartkową sesję Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad było finansowanie budowy strażnicy OSP Jastrzębie Górne. Początkowo prezydent zaproponowała, żeby na tą inwestycję przeznaczyć ok. 1,6 mln zł, wobec wcześniejszego projektu (jeszcze z ubiegłej kadencji) opiewającego na sumę ok. 7 mln zł. Ostatecznie na strażnicę zarezerwowano ok. 3,8 mln zł, które są zapisane w dokumencie pod nazwą Wieloletnia Prognoza Finansowa.

Strażnica OSP Górne będzie mieściła się przy ul. Pszczyńskiej 142. Na ten cel miasto zakupiło budynek do Gminnej Spółdzielni za kwotę ok. 700 tys. zł. Teraz trzeba zmodernizować ten budynek na potrzeby strażaków. Projekt przewiduje: powstanie garażu dwustanowiskowego, przebudowę budynku w zakresie instalacji gazowej, termomodernizację - wymianę stolarki okiennej, docieplenie ścian zewnętrznych oraz dachu, wykonanie instalacji elektrycznej i sanitariatów, prace ogólnobudowlane klatki schodowej, strefy wejść, dachu, kominów, instalacji odgromowej, posadzek, ścian wewnętrznych, sufitów, wentylacji, osuszenie piwnic, wykonanie podręcznej pralni, pomieszczenia socjalnego, oświetlenie zewnętrznego.

- Budynek OSP Jastrzębie Górne będzie służył głównie strażakom, ale nie tylko. Znajdą w nim również swoje miejsce inne organizacje, takie jak Rada Osiedla Jastrzębie Górne i Dolne, Koło Gospodyń Wiejskich oraz inne działające na rzecz osiedla. Poza tym w projekcie przewidziano miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej, np. sklep czy inne przedsięwzięcie - mówi radny Ryszard Piechoczek, który monitorował sprawę w Radzie Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem 27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem

Jastrzębianie zagrali w orkiestrze Jastrzębianie zagrali w orkiestrze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość02.08.2018 14:51

Był tez radny z dzielnicy Górne M. Górny - aktywny jak Rysiu 2 miesiące przed wyborami. Tylko tamten klęczał w niedzielę na środku bramy w kościele na Górnym. Coś ci nasi radni z Górnego nie do końca są fer ze swoimi wyborcami. Trza zrobić zmiany. Obojętnie kto byle nie ci sami - gorzej nie będzie a może być lepiej.

mieszkaniec01.08.2018 17:46

Rysiek załatwił...dowcip roku. Rysiek zawsze jest aktywny 2-3 miesiące przed wyborami a pod sukces Pani Prezydent podpina się wielu ojców

ziomal01.08.2018 17:37

Radny załatwił? Czysta propaganda. To czemu nie załatwił w poprzednich latach? Szkoda słów. Gdyby nie pani prezydent to dalej by tej strażnicy nie było. Trochę myśleć by się przydało.

Gość01.08.2018 12:45

Szkoda że na górnym niema już tej restauracji

Gość01.08.2018 11:38

Brawo Rysiek, załatwił!

Do Koko31.07.2018 18:01

Ty jakaś małpka jesteś! Skąd radni mieli by mieć mieszkania. Wyobrażasz sobie, że każdy z radnych ma puste mieszkania do dyspozycji? To wyobraź sobie adresy tych mieszkań,

Do RT31.07.2018 12:46

Popieram cię RT.Wszystkim za darmo .Bo im się nie chce robić. Dajemy rybę a nie wędkę.

Pokaż wszystkie opinie (20)