Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
3 sierpnia 2018

Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu

Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu
fot. pixabay

Projekt ustawy o rekompensacie za utracony deputat węglowy dla wdów i sierot po zmarłych górnikach oraz byłych pracownikach, którzy nie mają prawa do tego świadczenia, został opublikowany. Można zapoznać się z nim na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Teraz przez 30 dni można składać uwagi do rządowego projektu ustawy. Po tym terminie ustawa będzie procedowana przez Sejm, a następnie przez Senat. Ministerstwo Energii zapowiadało, że stanie się to po wakacjach, we wrześniu.

Projekt ustawy przewiduje, że ustawa wejdzie w życie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Na złożenie wniosków o rekompensaty, uprawnieni będą mieli 30 dni. Na świadczenia dla nich budżet państw przeznaczy maksymalnie 100 mln zł. 

Oprócz wdów, wdowców i sierot mających ustalone prawo do renty rodzinnej po górnikach zmarłych w czasie trwania stosunku pracy, nowy projekt obejmuje też m.in. byłych pracowników kopalń, którzy odeszli z pracy na podstawie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, a później nabyli prawo do świadczenia przedemerytalnego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
Piotruś06.08.2018 15:25

Ja też jestem na urlopie górniczym spółka mogłaby oddać kasę za 2016 albo za deputat bo ani ja ani moja do roboty nie mamy zamiaru iść.

Leber06.08.2018 10:49

Dejcie mi deputat jo zech jest na urlopie górniczym a ani mi ani mojej starej do roboty niechce się iść.

muł05.08.2018 21:26

To całe patologiczne górnictwo zdecjnie tak prędzej czy później śmiercią naturalną. Wyją, ujadają ciągle swoimi roszczeniami.
Pompa i byk nają rację. Świat idzie w technologie źródeł odnawialnych a oni żyją dalej jak w komunie.

Remik05.08.2018 19:00

A niech mają te parę dukatów a zazdrośnicy uspokoić się.

zeby05.08.2018 17:29

Do Byk.Ty zTwojej pensji na pewno do GÓRNIKÓW nie dopłacasz wiec dalej pracuj u prywaciarza i szanuj swoją prace. W JSW są przyjecia tylko trzeba miec chociaż troche pojecia o robocie,wiec droga wolna złóż dokumenty ,jak Cie przyjmą to wtedy mów że całce społeczeństwo na ciebie pracuje.Na koniec Twój nick powinien brzmiec baran a nie byk

przodowy05.08.2018 16:02

Najwięcej dopłacamy do takich Byków co ledwo ukończyli 8 klas , a zarabiać by chcieli jak górnik.

Jestem Adam dobrze wkładam05.08.2018 15:55

Pompa pompuj dalej euro do kieszeni śniadego , kulaj kebaby tylko równo bo cie śniady z roboty wywali.

Pokaż wszystkie opinie (50)