Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
3 sierpnia 2018

Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu

Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu
fot. pixabay

Projekt ustawy o rekompensacie za utracony deputat węglowy dla wdów i sierot po zmarłych górnikach oraz byłych pracownikach, którzy nie mają prawa do tego świadczenia, został opublikowany. Można zapoznać się z nim na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Teraz przez 30 dni można składać uwagi do rządowego projektu ustawy. Po tym terminie ustawa będzie procedowana przez Sejm, a następnie przez Senat. Ministerstwo Energii zapowiadało, że stanie się to po wakacjach, we wrześniu.

Projekt ustawy przewiduje, że ustawa wejdzie w życie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Na złożenie wniosków o rekompensaty, uprawnieni będą mieli 30 dni. Na świadczenia dla nich budżet państw przeznaczy maksymalnie 100 mln zł. 

Oprócz wdów, wdowców i sierot mających ustalone prawo do renty rodzinnej po górnikach zmarłych w czasie trwania stosunku pracy, nowy projekt obejmuje też m.in. byłych pracowników kopalń, którzy odeszli z pracy na podstawie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, a później nabyli prawo do świadczenia przedemerytalnego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym

Ceny węgla koksowego spadają Ceny węgla koksowego spadają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
Piotruś06.08.2018 15:25

Ja też jestem na urlopie górniczym spółka mogłaby oddać kasę za 2016 albo za deputat bo ani ja ani moja do roboty nie mamy zamiaru iść.

Leber06.08.2018 10:49

Dejcie mi deputat jo zech jest na urlopie górniczym a ani mi ani mojej starej do roboty niechce się iść.

muł05.08.2018 21:26

To całe patologiczne górnictwo zdecjnie tak prędzej czy później śmiercią naturalną. Wyją, ujadają ciągle swoimi roszczeniami.
Pompa i byk nają rację. Świat idzie w technologie źródeł odnawialnych a oni żyją dalej jak w komunie.

Remik05.08.2018 19:00

A niech mają te parę dukatów a zazdrośnicy uspokoić się.

zeby05.08.2018 17:29

Do Byk.Ty zTwojej pensji na pewno do GÓRNIKÓW nie dopłacasz wiec dalej pracuj u prywaciarza i szanuj swoją prace. W JSW są przyjecia tylko trzeba miec chociaż troche pojecia o robocie,wiec droga wolna złóż dokumenty ,jak Cie przyjmą to wtedy mów że całce społeczeństwo na ciebie pracuje.Na koniec Twój nick powinien brzmiec baran a nie byk

przodowy05.08.2018 16:02

Najwięcej dopłacamy do takich Byków co ledwo ukończyli 8 klas , a zarabiać by chcieli jak górnik.

Jestem Adam dobrze wkładam05.08.2018 15:55

Pompa pompuj dalej euro do kieszeni śniadego , kulaj kebaby tylko równo bo cie śniady z roboty wywali.

Pokaż wszystkie opinie (50)