Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
7 sierpnia 2018

Umowa na budowę sali koncertowej podpisana

Umowa na budowę sali koncertowej podpisana

Długie lata starań i zabiegów przyniosły wymierne rezultaty. W poniedziałek w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia podpisano umowę na budowę sali koncertowej.

Sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia staje się rzeczywistością. W poniedziałek dyrektor szkoły prof. dr hab. Stanisław Śmietana podpisał z wykonawcą umowę na budowę nowoczesnej sali koncertowej. Wykonawca ma 2-3 lata na oddanie obiektu do użytku. Ma się on znajdować tuż koło obecnej siedziby szkoły, pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościuszki.

- Sala koncertowa, która spełniałaby wymagania jakie stawiane są tego typu obiektom, jest w naszej szkole potrzebna od dawna. Imprezy artystyczne, które odbywają się w naszej placówce z trudem mieszczą publiczność i muzyków. Zadaniem takiego obiektu jest służenie szkole, ale i miastu - powiedział dyrektor szkoły prof. dr hab. Stanisław Śmietana, inicjator budowy sali.

Środki na jej budowę pochodzą z funduszy europejskich, przekazanych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł. 

- To historyczna chwila! Odkąd byłam radną Sejmiku Śląskiego, szukaliśmy sposobów, aby wybudować salę koncertową w Jastrzębiu. Dziś z dumą mogę powiedzieć: mamy to! Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Stanisław Śmietana podpisał umowę z wykonawcą. Mają w tym sukcesie udział także urzędnicy, którzy wsparli merytorycznie dyrekcję szkoły. W nowej sali pierwszego koncertu wysłuchamy w 2020 roku a na widowni zasiądzie 360 osób - mówi prezydent Anna Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Park Zdrojowy zmienia się na lepsze [video] Park Zdrojowy zmienia się na lepsze [video]

Budowa sali koncertowej w Zdroju rusza ponownie Budowa sali koncertowej w Zdroju rusza ponownie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Kotii07.08.2018 23:27

Wbijam ( konia) w tą sale.wolę żeby dzieci miały aquapark a nie jezdzić do żor

Tolerant07.08.2018 22:19

Potrzebna ta sala jak kino Panorama...
Ale Stasiu się uparł...

Gość07.08.2018 19:03

Do gość 15.59. Budować bedzie mostostal zabrze. Kazdy to wie, że to przyjaciel ... króliczka. Masz dowody na korupcję to zgłoś to do cba lub abw. Jak nie to zastanów się zanim coś napiszesz.

Gość07.08.2018 15:59

Super.
Tylko oby akustyka nie odbiła się echem. Jak wszystkie inwestycje w tym mieście.
Znowu wyłonią wykonawcę kumpla - szwagra - brata - teścia jednej i tej samej osoby. A potem nie dziwota że drogo i nie na czas oddane i w dodatku połowicznie.

Radio Teheran07.08.2018 12:19

Pisano o rychlym rozpoczeciu budowy 1 miesiac i 2 dni temu.
To jakas inna sala?

wujo07.08.2018 11:27

no i bardzo dobrze, takie obiekty również są mieszkańcom potrzebne.

do KAZ07.08.2018 10:51

To wal w zbroję:)

KAZ07.08.2018 9:21

A kiedy budowa SZALETÓW na mieście? Nie ma gdzie się wysrać.

Prawdomowny07.08.2018 9:15

Mam nadzieje, ze zmieści się tam miejsce na parking dla tych 360 osób z widowni plus pracownicy ale najważniejsza jest akustyka! Nie dajcie ciała to sala koncertowa zarobi na siebie na pewno.

Pokaż wszystkie opinie (9)