Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
8 sierpnia 2018

Na operację zaćmy do Czech i nie trzeba czekać w kolejce

Na operację zaćmy do Czech i nie trzeba czekać w kolejce
fot. storyblocks.com

Pacjenci, którzy borykają się z chorobami oczu, jak na przykład zaćma wiedzą, że muszą ustawić się w kolejce do zabiegu, czasami nawet na pół roku. Niekoniecznie musi tak być.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju realizuje w latach 2016-2018 projekt „Współpraca oddziałów okulistycznych szpitala w Karwinie oraz Jastrzębiu-Zdroju”. Przedsięwzięcie opiera się na wymianie doświadczeń pomiędzy lekarzami z obu placówek, co ma wpłynąć na poprawę diagnostyki i leczenia pacjentów.

Dla chorych z polskiego szpitala z tego projektu wynikają praktyczne korzyści. Okazuje się, że w przypadku koniecznych i niecierpiących zwłoki zabiegów medycznych można wykonywać je w szpitalu po czeskiej stronie granicy. Ma to taką zaletę, że pacjent nie jest narażony na czekanie w długiej kolejce, na przykład na zabieg związany z usunięciem zaćmy. Skorzystanie z takiej możliwości wymaga skierowania od lekarza prowadzącego wraz z uzasadnieniem, że operacja musi się odbyć bez zbędnej zwłoki.

O tym ile osób skorzystało z takiej możliwości, jastrzębski szpital poinformuje po zakończeniu projektu, który trwa jeszcze do końca 2018 roku.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszają bezpłatne badania dla mieszkańców Ruszają bezpłatne badania dla mieszkańców

Szpital poszukuje lekarzy - dobrze płacą Szpital poszukuje lekarzy - dobrze płacą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość09.08.2018 19:06

No Opolski NFZ już złożył reklamacje na czeskie usługi bo musi zwracać i mu kasy brakuje.

maryśka08.08.2018 18:29

To, że jest projekt i wymiana wiedzy to świetnie ale wstyd, że żeby się leczyć, trzeba wyjechać z kraju, w którym z pensji sporą kwotę zabiera się właśnie na leczenie. Bo nie tylko Czechy ale i Niemcy są miejscem leczenia bez kolejki.

Agrawa08.08.2018 12:56

Prawdomowny dokładnie żona była wszystko w najlepszym porządku i świetna obsługa

j08.08.2018 9:46

do wielokropek;Byłam w tej klinice.Miałam zabieg w 2017r Super fachowcy,soczewka bardzo dobra. Wyjaśniam te 300zł .W klinice płacisz 17000 koron.Składasz wniosek o refundacje do NFZ.Fundusz zwraca ci określoną sumę(około2200) piszę około bo nie pamięta ile dokładnie zwraca,nie jest to cała kwota którą zapłaciłeś.Z tego wszystkiego ty tylko pokrywasz około 300zł.Wpierw musisz mieć całą kwote.a

Prawdomowny08.08.2018 8:30

W Ostravie chyba od 15 lat jest klinika, w której za przystępna cene można wyleczyć oczy i tez nie trzeba czekać tygodniami. Żadna nowość.

Tom Yerry08.08.2018 7:26

Za 300 zł to jedynie dostanie drewnianą

..........08.08.2018 7:07

Na tej stronie jest reklama czeskiej kliniki usunięcie zaćmy za 300 zł ciekawy jestem jaką to soczewkę dostaje pacjent za 300 zł razem z zabiegiem chyba raczej ,nie amerykańską firmy Alcon czy niemiecką firmy Carl zeiss...