Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 sierpnia 2018

Zdecydują na co przeznaczyć 286 tys. zł

Zdecydują na co przeznaczyć 286 tys. zł
fot. pixabay

Ponad 286 000 złotych - tyle pieniędzy rozdysponują mieszkańcy w ramach budżetu sołeckiego. Pomysły mogą być różne - od budowy wiaty na imprezy, po remont drogi.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na realizację przedsięwzięć, które są zadaniem własnym gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców i są zgodne ze strategią rozwoju gminy.

- Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu jest złożenie przez sołectwo wniosku do prezydenta miasta. Wniosek danego sołectwa uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa. Taki uchwalony wniosek sołtys przekazuje prezydentowi miasta do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy celem uwzględnienia go w projekcie budżetu gminy -  informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wypłacą deputat do końca roku JSW: Wypłacą deputat do końca roku

Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.08.2018 11:36

Do gośćć 10:35

Was to nie obejmie - cytat:"Taki uchwalony wniosek sołtys przekazuje prezydentowi miasta do 30 września""

Nie macie po prostu sołtysa.

Radio Teheran13.08.2018 11:00

A gdzie te lampeczki, ktore mieszkancy wybrali poprzez platforme konsultacyjna?

Gość13.08.2018 10:35

Proponuję instalację ekranów akustycznych wokół pubu koło Supersamu. Mieszkańcy nie musieliby wysłuchiwać produkujących się tam weselnych chałturników i krzyków pijanych meneli.

Andrzej13.08.2018 10:01

Nie dawać bziokom

KAZ13.08.2018 9:18

A co można zrobić za te marne 286 tyś.? 10 m chodnika?