Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
13 sierpnia 2018

Zdecydują na co przeznaczyć 286 tys. zł

Zdecydują na co przeznaczyć 286 tys. zł
fot. pixabay

Ponad 286 000 złotych - tyle pieniędzy rozdysponują mieszkańcy w ramach budżetu sołeckiego. Pomysły mogą być różne - od budowy wiaty na imprezy, po remont drogi.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na realizację przedsięwzięć, które są zadaniem własnym gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców i są zgodne ze strategią rozwoju gminy.

- Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu jest złożenie przez sołectwo wniosku do prezydenta miasta. Wniosek danego sołectwa uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa. Taki uchwalony wniosek sołtys przekazuje prezydentowi miasta do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy celem uwzględnienia go w projekcie budżetu gminy -  informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

Miasto podzieliło 400 tys. zł  Miasto podzieliło 400 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.08.2018 11:36

Do gośćć 10:35

Was to nie obejmie - cytat:"Taki uchwalony wniosek sołtys przekazuje prezydentowi miasta do 30 września""

Nie macie po prostu sołtysa.

Radio Teheran13.08.2018 11:00

A gdzie te lampeczki, ktore mieszkancy wybrali poprzez platforme konsultacyjna?

Gość13.08.2018 10:35

Proponuję instalację ekranów akustycznych wokół pubu koło Supersamu. Mieszkańcy nie musieliby wysłuchiwać produkujących się tam weselnych chałturników i krzyków pijanych meneli.

Andrzej13.08.2018 10:01

Nie dawać bziokom

KAZ13.08.2018 9:18

A co można zrobić za te marne 286 tyś.? 10 m chodnika?