Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
EkoOkna
9 sierpnia 2018

OWN czeka na mieszkańców

OWN czeka na mieszkańców

Wielkie otwarcie OWN już 10 sierpnia o godz. 17.00. To teraz najnowocześniejsza przestrzeń rekreacji z tężnią, wodnym placem zabaw, amfiteatrem i pięknie urządzonymi terenami zielonymi. 

Wodny plac zabaw składa się z trzech części. Są to: strefa główna dla starszych dzieci z wysokimi urządzeniami wodnymi, strefa dla małych dzieci z niskimi urządzeniami oraz brodzik dla dzieci. Kolorowe, bezpieczne urządzenia takie jak: gejzery wodne, rekiny czy szczypce krabów z pewnością sprawią wielką frajdę najmłodszym gościom OWN-u.

Park widokowy to miejsce z kaskadowo rozrzuconymi siedziskami, obłożonymi egzotycznym drewnem bangkirai. Teren pomiędzy nimi pokryty jest nawierzchnią mineralno-poliuretanową wykonaną pasami na skarpie. Poniżej siedzisk znajduje się plac o nieregularnym kształcie, który może pełnić rolę mini sceny.

Tężnia solankowa ma właściwości lecznicze, a także podkreśla uzdrowiskową historię miasta. Jest to obiekt w kształcie ośmiokąta, o konstrukcji drewnianej. Pomiędzy tarninowymi ścianami znajdują się cztery wejścia, a pomiędzy nimi misy ze spływającą z tarniny solanką. Dookoła tężni ulokowano 6 ławek wolnostojących dla tych, którzy chcieliby odetchnąć w solankowym zaciszu. Wnętrze tężni służy do spacerów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość12.08.2018 11:50

do tiktaka


A w innych szkołach nie było gimnazjum? Było tylko bez remontów. Za cara tylko bzie i bzie. poczekajcie aż wygra Kasza to będzie znowu bzie i bzie.

Gość12.08.2018 11:46

Do tik tak... co tak bronisz i chwalisz Janeckiego ? podejrzane to , jeśli nie lubisz Pani Hetman to nie okazuj tak tego publicznie tylko zachowaj to dla siebie . Żeby kogoś oceniać to najpierw trzeba zacząć od siebie .

Gość12.08.2018 11:22

Żaden prezydent nie dokonał tyle w 4 lata co zrobiła p Hetman coś robi dla tego miasta,a inni radni rodziny ustawiają na stołkach jak by jej nie przeszkadzali to dużo więcej było by w Jastrzębiu brawo pani Prezydent tak dalej pozdrawiam

tik tak12.08.2018 9:33

No popatrz to za jakie pieniądze są te ścieżki rowerowe (żelazny szlak) Czyja zasługa chyba tylko UE a nie P. Hetman
A szkołę w Bziu remontowano dlatego że weszły gimnazja i zrobiono tam przebudowę. Było tam gimnazjum i SP w dodatku przebudowa sali sportowej. To była stara szkoła wymagała remontu. Tak samo jak dziś wymaga remontu stara szkoła w Ruptawie, wybudowana jeszcze przed wojną.
Nasze dzieci to według was z miasta, to pewnie powinny uczyć się po stodołach co?
ps. Doniosłeś do prokuratury że przehulano pieniądze przy budowie obwodnicy? Ciekaw jestem bo jeśli tak to do paki z nimi . Jak nie to z tobą za pomówienia

Gość11.08.2018 22:13

Do tik tak

Obwodnica to akurat zasługa marszałka województwa i UE a Janecki tylko wstążkę przecinał i to w dodatku nie u siebie a w Mszanej. A resztę kasy co była na naprawę zniszczonej infrastruktury przy budowie obwodnicy - gdzieś przehulali.
Zapomniałeś dopisać że w swojej kadencji zrobił 3x remont szkoły w bziu.

tik tak11.08.2018 12:55

Hala Sportowa
Lodowisko
Tężnie w parku
Pijania wód(park)
Basen w Zdroju
Obwodnica południowa
Większość przebudowy skrzyżowań na ronda
Za jego kadencji przyciągnięto do miasta: OBI, Kaufland. Cerrefour, Galeria Jastrzębie,McDonald
Tak na szybko co mi się przypomniało
Jeszcze tzw. "Rondo donikąd" wyśmiewane, a jednak słuszny pomysł na przyciągnięcie inwestorów w rejon byłej kop. Moszczenica. Szkoda że na tych pustych działkach nic nie ma

Gość11.08.2018 10:34

Do tik tak... a co Janecki zrobił że taki lepszy, nie ośmieszaj się !!!

Pokaż wszystkie opinie (29)