Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-5°
9 sierpnia 2018

OWN czeka na mieszkańców

OWN czeka na mieszkańców

Wielkie otwarcie OWN już 10 sierpnia o godz. 17.00. To teraz najnowocześniejsza przestrzeń rekreacji z tężnią, wodnym placem zabaw, amfiteatrem i pięknie urządzonymi terenami zielonymi. 

Wodny plac zabaw składa się z trzech części. Są to: strefa główna dla starszych dzieci z wysokimi urządzeniami wodnymi, strefa dla małych dzieci z niskimi urządzeniami oraz brodzik dla dzieci. Kolorowe, bezpieczne urządzenia takie jak: gejzery wodne, rekiny czy szczypce krabów z pewnością sprawią wielką frajdę najmłodszym gościom OWN-u.

Park widokowy to miejsce z kaskadowo rozrzuconymi siedziskami, obłożonymi egzotycznym drewnem bangkirai. Teren pomiędzy nimi pokryty jest nawierzchnią mineralno-poliuretanową wykonaną pasami na skarpie. Poniżej siedzisk znajduje się plac o nieregularnym kształcie, który może pełnić rolę mini sceny.

Tężnia solankowa ma właściwości lecznicze, a także podkreśla uzdrowiskową historię miasta. Jest to obiekt w kształcie ośmiokąta, o konstrukcji drewnianej. Pomiędzy tarninowymi ścianami znajdują się cztery wejścia, a pomiędzy nimi misy ze spływającą z tarniny solanką. Dookoła tężni ulokowano 6 ławek wolnostojących dla tych, którzy chcieliby odetchnąć w solankowym zaciszu. Wnętrze tężni służy do spacerów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Groził, że zabije ojca i brata Groził, że zabije ojca i brata

W Jastrzębiu powstanie park do workoutu W Jastrzębiu powstanie park do workoutu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość12.08.2018 11:50

do tiktaka


A w innych szkołach nie było gimnazjum? Było tylko bez remontów. Za cara tylko bzie i bzie. poczekajcie aż wygra Kasza to będzie znowu bzie i bzie.

Gość12.08.2018 11:46

Do tik tak... co tak bronisz i chwalisz Janeckiego ? podejrzane to , jeśli nie lubisz Pani Hetman to nie okazuj tak tego publicznie tylko zachowaj to dla siebie . Żeby kogoś oceniać to najpierw trzeba zacząć od siebie .

Gość12.08.2018 11:22

Żaden prezydent nie dokonał tyle w 4 lata co zrobiła p Hetman coś robi dla tego miasta,a inni radni rodziny ustawiają na stołkach jak by jej nie przeszkadzali to dużo więcej było by w Jastrzębiu brawo pani Prezydent tak dalej pozdrawiam

tik tak12.08.2018 9:33

No popatrz to za jakie pieniądze są te ścieżki rowerowe (żelazny szlak) Czyja zasługa chyba tylko UE a nie P. Hetman
A szkołę w Bziu remontowano dlatego że weszły gimnazja i zrobiono tam przebudowę. Było tam gimnazjum i SP w dodatku przebudowa sali sportowej. To była stara szkoła wymagała remontu. Tak samo jak dziś wymaga remontu stara szkoła w Ruptawie, wybudowana jeszcze przed wojną.
Nasze dzieci to według was z miasta, to pewnie powinny uczyć się po stodołach co?
ps. Doniosłeś do prokuratury że przehulano pieniądze przy budowie obwodnicy? Ciekaw jestem bo jeśli tak to do paki z nimi . Jak nie to z tobą za pomówienia

Gość11.08.2018 22:13

Do tik tak

Obwodnica to akurat zasługa marszałka województwa i UE a Janecki tylko wstążkę przecinał i to w dodatku nie u siebie a w Mszanej. A resztę kasy co była na naprawę zniszczonej infrastruktury przy budowie obwodnicy - gdzieś przehulali.
Zapomniałeś dopisać że w swojej kadencji zrobił 3x remont szkoły w bziu.

tik tak11.08.2018 12:55

Hala Sportowa
Lodowisko
Tężnie w parku
Pijania wód(park)
Basen w Zdroju
Obwodnica południowa
Większość przebudowy skrzyżowań na ronda
Za jego kadencji przyciągnięto do miasta: OBI, Kaufland. Cerrefour, Galeria Jastrzębie,McDonald
Tak na szybko co mi się przypomniało
Jeszcze tzw. "Rondo donikąd" wyśmiewane, a jednak słuszny pomysł na przyciągnięcie inwestorów w rejon byłej kop. Moszczenica. Szkoda że na tych pustych działkach nic nie ma

Gość11.08.2018 10:34

Do tik tak... a co Janecki zrobił że taki lepszy, nie ośmieszaj się !!!

Pokaż wszystkie opinie (29)