Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 sierpnia 2018

Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym

Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas konferencji w Katowicach, zorganizowanej przez największe centrale związkowe, działacze opowiedzieli się za swobodnym rozwojem przemysłowym każdego kraju.

Efektem trzydniowego spotkania jest apel trzech central związkowych do Prezydencji COP24 w Katowicach i wszystkich stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych między innymi o zastąpienie pojęcia „dekarbonizacji” pojęciem „neutralności klimatycznej”.

- Chcemy przekonać kraje, które podpisały Konwencję Narodów Zjednoczonych, że każdy z nas ma prawo do swobodnego wyboru drogi i kierunków swojego przemysłu tak, aby zabezpieczyć energetycznie własny kraj, własnych obywateli i abyśmy mieli możliwość zrównoważonego rozwoju dla wszystkich. Mamy nadzieję, że zostanie to wysłuchane i każdy kraj będzie mógł rozwijać się w oparciu o własne zasoby naturalne - przekonywał Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych "Kadrara".

Zaproszenie na konferencję przyjął wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który podkreślał, że ochronę klimatu można pogodzić z własną wizją energetyki. 

- Wszystkie kraje powinny być zaangażowane w ochronę klimatu, ale każdy kraj ma prawo do swojej wizji energetyki, zgodnie z zasadą solidarności. W imieniu ministerstwa energii, swoim jeszcze raz dziękuję za wymianę myśli i wszystkim którzy przyjęli zaproszenie - mówił wiceminister.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość17.08.2018 23:15

Każdy w Polsce chce mieć prąd w domu i ogrzewanie, a nikt nie chce kopalń, elektrowni atomowych, a nawet wiatrowych. Typowa mentalność naszego narodu

Marek16.08.2018 22:32

A ja jestem przeciwko topieniu miliardów w nierobów

infomracja 15.08.2018 22:40

15.08.2018 około 23 został pobity głupek zachowujący się głośno na skate parku. SM nie zauważyła tego faktu, choć mają kamery.

LALUNIA 15.08.2018 14:11

Kris trza było się uczyc a nie ciepac kamieniami na szkole

Kris8315.08.2018 12:54

Im mniej kopalni tym mniej górników tym mniej młodych emerytów na których pracować musi całe społeczeństwo i pokolenia niewinnych ludzi do 65 roku życia po czym otrzymają 1/3 emerytury bo reszta ich składek już dawno poszła do uprzywilejowanych....takich darmozjadów jest więcej...policja... strażacy... sędziowie...itp....jak chcą rozwijać przemysł niech wprowadza równe prawa i obowiązki dla wszystkich...

Karmazynowy szpadel15.08.2018 11:39

Teraz drony z nowej spółeczki -córeczki będa pilnowac górników na dole czy nie leżą pod ociosem i w ten sposób przyczynią się do wzrostu wydobycia co uzasadni fakt powstania spółeczki. I znowu będzie prezes 3 wiceprezesów sekretarki wypasione biura samochody służbowe wyjazdy szkoleniowe najlepiej do USA .

Gość14.08.2018 21:25

Związki się sztrabują bo jak znikną kopalnie to i związki. A zarazem ich stołki.

Pokaż wszystkie opinie (24)