Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
14 sierpnia 2018

Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym

Związkowcy przeciwko dekarbonizacji. Przed szczytem klimatycznym
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas konferencji w Katowicach, zorganizowanej przez największe centrale związkowe, działacze opowiedzieli się za swobodnym rozwojem przemysłowym każdego kraju.

Efektem trzydniowego spotkania jest apel trzech central związkowych do Prezydencji COP24 w Katowicach i wszystkich stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych między innymi o zastąpienie pojęcia „dekarbonizacji” pojęciem „neutralności klimatycznej”.

- Chcemy przekonać kraje, które podpisały Konwencję Narodów Zjednoczonych, że każdy z nas ma prawo do swobodnego wyboru drogi i kierunków swojego przemysłu tak, aby zabezpieczyć energetycznie własny kraj, własnych obywateli i abyśmy mieli możliwość zrównoważonego rozwoju dla wszystkich. Mamy nadzieję, że zostanie to wysłuchane i każdy kraj będzie mógł rozwijać się w oparciu o własne zasoby naturalne - przekonywał Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych "Kadrara".

Zaproszenie na konferencję przyjął wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który podkreślał, że ochronę klimatu można pogodzić z własną wizją energetyki. 

- Wszystkie kraje powinny być zaangażowane w ochronę klimatu, ale każdy kraj ma prawo do swojej wizji energetyki, zgodnie z zasadą solidarności. W imieniu ministerstwa energii, swoim jeszcze raz dziękuję za wymianę myśli i wszystkim którzy przyjęli zaproszenie - mówił wiceminister.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Stawia na wodorową stronę firmy JSW: Stawia na wodorową stronę firmy

Węgla starczy nie na 200, a 20 lat, może 30  Węgla starczy nie na 200, a 20 lat, może 30

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość17.08.2018 23:15

Każdy w Polsce chce mieć prąd w domu i ogrzewanie, a nikt nie chce kopalń, elektrowni atomowych, a nawet wiatrowych. Typowa mentalność naszego narodu

Marek16.08.2018 22:32

A ja jestem przeciwko topieniu miliardów w nierobów

infomracja 15.08.2018 22:40

15.08.2018 około 23 został pobity głupek zachowujący się głośno na skate parku. SM nie zauważyła tego faktu, choć mają kamery.

LALUNIA 15.08.2018 14:11

Kris trza było się uczyc a nie ciepac kamieniami na szkole

Kris8315.08.2018 12:54

Im mniej kopalni tym mniej górników tym mniej młodych emerytów na których pracować musi całe społeczeństwo i pokolenia niewinnych ludzi do 65 roku życia po czym otrzymają 1/3 emerytury bo reszta ich składek już dawno poszła do uprzywilejowanych....takich darmozjadów jest więcej...policja... strażacy... sędziowie...itp....jak chcą rozwijać przemysł niech wprowadza równe prawa i obowiązki dla wszystkich...

Karmazynowy szpadel15.08.2018 11:39

Teraz drony z nowej spółeczki -córeczki będa pilnowac górników na dole czy nie leżą pod ociosem i w ten sposób przyczynią się do wzrostu wydobycia co uzasadni fakt powstania spółeczki. I znowu będzie prezes 3 wiceprezesów sekretarki wypasione biura samochody służbowe wyjazdy szkoleniowe najlepiej do USA .

Gość14.08.2018 21:25

Związki się sztrabują bo jak znikną kopalnie to i związki. A zarazem ich stołki.

Pokaż wszystkie opinie (24)