Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
14 sierpnia 2018

21 października odbędą się wybory samorządowe

21 października odbędą się wybory samorządowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Premier Mateusz Morawiecki podał datę wyborów samorządowych. Odbędą się w niedzielę, 21 października. Na razie wiemy, że w Jastrzębiu-Zdroju na prezydenta miasta będą kandydować dwie osoby.

21 października obywatele w całej Polsce wybiorą radnych do rad miasta, rad gmin oraz sejmików wojewódzkich. Zostaną także wybrani prezydenci miast oraz burmistrzowie. Drufa tura została zaplanowana na dzień 4 listopada. 

W Jastrzębiu jako pierwsza swój start w wyborach prezydenckich potwierdziła obecna prezydent Anna Hetman. O tym, że o prezydenturę będzie ubiegał się przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza, mieszkańcy dowiedzieli się z komunikatu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwość w maju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (56)
Do Slazak21.08.2018 11:59

Ani ty Ślązak, ani żaden umysł z logicznym myśleniem. Ślązacy z pokolenia na pokolenie, to ludzie, których szanuję i podziwiam. Łukasz Kasza nie jest Ślązakiem, działa na granicy przestępstwa. A ty go chcesz poprzeć? Czy sam jesteś w porządku wobec prawa? Na pewno?
Kopalnie były na skraju upadku, bo to na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, związkowcy z "solidarności" zorganizowali strajk, który miał zniszczyć kopalnie i nadwyrężyć miasto. Dobrze, że sami górnicy zrozumieli co się święci i zgodzili się pracować za znacznie mniejsze wypłaty. Ten strajk miał załatwić Kaczyńskiemu poważny problem utrzymywania górnictwa. Teraz, też Kaczyński liczy na górników. Chce poparcia. Prześmieszny, chory z nienawiści człowieczek lewicy.
Czy chcesz żyć w biednym mieście? A może liczysz na jakieś awanse pisowskie? Pamiętaj, czym wyżej się urządzisz, tym upadek będzie boleśniejszy. Podoba ci się, że ty i twoje dzieci będą spłacały ogromne długi? Wiesz, że taka Polska w długach nie będzie mogła się rozwijać. Nasze PKB rośnie. Ale rząd nie podaje jak rośnie PKB w innych krajach Unii. Wiesz dlaczego?
A wiesz dlaczego sprowadzono aż tylu Ukraińców. Dlaczego uzależniamy się od Rosji i Ukrainy kupując od nich węgiel?

czytelnik18.08.2018 7:29

Nie głosowałem na p. Hetman. Ale widzę jak miasto kwitnie i jaką p. Prezydent prezentuje kulturę osobistą. Ma mój głos i wielu będe namawiać.

Slazak17.08.2018 23:51

Jedyna logiczna opcja to lukasz kasza. Wszyscy na kopalni to wiedza. Co bylo z kopalniami za PO?

Wybory16.08.2018 10:52

Ten kto głosuje na PiS, głosuje za biedą. Dziś ukazały się informacje, że ceny żywności mogą wzrosnąć o 80% z powodu suszy. Deszcze jakie co kilka dni pojawiają się w Polsce przeczą tej informacji. Lato, jak lato. Jak jest lato to musi być gorąco. A te wieści mają przestraszyć Polaków. Mamy uwierzyć, że rząd oleje nas i w ten sposób zapobiegnie suszy.
Łukasz Kasza, musi stanąć przed sądem a nie do wyborów. To jedna z czarniejszych postaci w naszym mieście. Już samo zaklejenie wiadomości o otwarciu OWN plakatami z jego imieniem jest niegodne moralnego człowieka. I taki ktoś ma być w władzach miasta? PiS, to zło nad złem.

do Gienek16.08.2018 10:46

Co ma do JSW ktoś z poza tej firmy? Nic. To co piszesz jest w programie PiS o nazwie "oszukiwanie ludzi aby wygrać".

Gość16.08.2018 8:55

Łukaszek, jakie on ma doświadczenie? Ludzie zejdzicie na ziemię! przecież jastrzębski PiS nie ma kogo wystawić w wyborach prezydenckich, skoro takiego małolata promuje. Nie mają lidera, i taka jest bolesna prawda!

Gienek16.08.2018 8:53

Ja zagłosuję na PiS zarobki w jsw wysokie kasę płacą co chwilę i nie opowiadają ciągle o prywatyzacji jak tamte złodzieje.

Pokaż wszystkie opinie (56)