Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
16 sierpnia 2018

JSW stworzy system zarządzania lotami

JSW stworzy system zarządzania lotami
fot. JSW S.A.

Polska spółka technologiczna Hawk-e, należąca do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stworzy na potrzeby rozwoju rynku usług świadczonych przez bezzałogowe statki powietrzne, system zarządzania tego typu lotami.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, elementy systemu będą wykorzystywane m.in. przez  Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, instytucję zapewniającą bezpieczeństwo ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej. Umowa zawarta między Hawk-e a PAŻP obejmuje działania związane z wdrożeniem innowacyjnego systemu zapewniającego bezpieczne poruszanie się bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej zgodnie z założeniami przyjętej w listopadzie  2016 roku „Deklaracji Warszawskiej” i stanowi kolejny krok w kierunku realizacji  koncepcji U-Space, której kluczowymi elementami są system UTM (Unmanned Traffic Management) oraz DTM (Drone Traffic Management) wykorzystywany do lokalnego zarządzania operacjami BSP.

Europejska koncepcja U-Space przewiduje zorganizowanie w miastach specjalnej przestrzeni powietrznej  dla dronów, jednak by mogło z niej korzystać bezpiecznie  wielu użytkowników, konieczne jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury. Chodzi między innymi o to, aby ruch dronów nie kolidował z klasycznym lotnictwem załogowym. Wdrożenie koncepcji U-Space daje nowe możliwości rozwoju zarówno firmom z branży przemysłowej, usługowej, jak i wydobywczej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Wdow18.08.2018 16:45

Szybkie branie pieniędzy bo nie wiedzą kiedy zostaną rozliczni

F111118.08.2018 13:20

Gdzieś zyski trzeba wyprowadzić.

Wolny17.08.2018 22:34

Niech zarządzi wylot pisu z jsw to przynajmniej miasto skorzysta

dysydent17.08.2018 13:29

Ryl ma je....chać w przekroczonych normach temperatury i zapyleniu aż mu spłynie ostatni pot po jajach a oligarchowie w bialych kołnierzykach pod "bindrami" w klimatyzowanych biurach bawią się samolocikami.Do Ryanairera się przenieście!!!

Tomek17.08.2018 9:25

Wydobywanie węgla przez JSW jest tylko produktem ubocznym dla istnienia firmy.
Są rzeczy ważne ,ważniejsze i .....mniej ważne (czyli kopalnie ).

Ślusarzmd216.08.2018 22:31

Narzędzia trzeba kupować samemu a oni się bawią dronami. Kpina kpina, łopaty nawet w komorze nie ma!!!

Nadsztygar16.08.2018 20:52

Premia ma być 6.500 dozór 1200 fizyczni

Pokaż wszystkie opinie (19)