Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
16 sierpnia 2018

JSW: Kontynuacja śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości

JSW: Kontynuacja śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prokuratura Regionalna w Katowicach przedłużyła do 6 stycznia 2019 r. śledztwo w sprawie tego, czy byli członkowie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyrządzili firmie szkodę na kwotę 87 mln zł.

Śledczy z Prokuratury Regionalnej w Katowicach badają czy w latach 2013-2016 członkowie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej narazili firmę na ponad 87 mln zł straty. W tej sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Śledztwo, prowadzone w tej sprawie, jest ukierunkowane na paragraf 296 Kodeksu karnego, czyli nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków, co skutkuje wyrządzeniem znacznej szkody majątkowej. W przypadku udowodnienia tego przestępstwa grozi kara 10 lat więzienia.

Sprawa dotyczy kopalni Krupiński. Jedna z zagranicznych firm, związana z inwestorem niemieckim, chciała eksploatować  złoże Orzesze, z wykorzystaniem infrastruktury tej kopalni. Gotowa była za to płacić nawet do 120 mln zł. Jednak do tego nie doszło. JSW miała natomiast zawrzeć umowę z inną spółką górniczą o zachowaniu poufności oraz umowy ramowej o współpracy w zakresie eksploatacji złoża górniczego Orzesze na szkodę JSW w kwocie ponad 87 mln zł. Ówczesny prezes JSW Jarosław Zagórowski nie zgadza się z tymi zarzutami, uważając je za bezpodstawne. Twierdzi, że nigdy nie było zamiaru sprzedaży tej kopalni.

Prokuratura Regionalna w Katowicach powołała zespół biegłych z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstw mają ustalić, czy podejmowane przez ówczesny zarząd JSW działania spowodowały szkodę w mieniu spółki. Zawiadomienie o możliwości przestępstwa złożył minister energii. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Do rysio18.08.2018 16:48

A ty kolego to na tvp1 chowany klapki na 9czach i brak używania narządu samodzielnie

Rysio18.08.2018 9:25

Wolny masz wyraźną fobie zaciągniętą zapewne z TVN zapewne jesteś po 60 jak większość fanatyków totalnej obłudy a jak was widzę to przypomina mi się hasło zabierz babci dowód.

Wolny17.08.2018 22:25

Jsw pis ciągnie na dno. Zobaczycie za rok naiwniacy ile na rydzyka poszło i miesięcznie z waszej harowy.

Na na17.08.2018 14:01

Brać się za peowcow do więzienia z nimi o mało nie doprowadzili do upadku jsw.

Marcepan17.08.2018 9:37

A gdzie się podziewa poseł z Bochni urzędujący na katowickiej chodzi mi o tego starszego łysego pana z PO.

Gość17.08.2018 5:09

Prokuratura niech się przyjrzy poczynaniom Matusiakow. Należy przeswietlic jakie osiągnięcia maja i za co dostali się do rady spółek. Jak i za co dostała się do jsw córka kamerzysta? Tak samo mecenasina z długami na karku i komornikiem dostaje się do rady nadzorczej.. Za co dostał awans w straży syn radnego? To są przekręty godne uwagi. Wszystkie sprowadzają się do bliźniaków.

Gość16.08.2018 22:20

Zagórowski, dyrekcja KWK Krupiński, ZZ Kadra, dozór wyższy/ średni i firmy zewnętrzne, które zarobiły na tym - do więzienia! Tych milionów szukajcie na kontach tych ludzi! Kiedy w końcu ci ludzie znikną z innych kopalń JSW i staną przed sądem?

Pokaż wszystkie opinie (24)