Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
17 sierpnia 2018

Park Zdrojowy zostanie odnowiony

Park Zdrojowy zostanie odnowiony
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już niedługo mieszkańcy będą cieszyć się odnowionym Parkiem Zdrojowym. Jego centralna część zostanie przebudowana. Będzie nowa fontanna. 

Czego można spodziewać się po odnowionym Parku Zdrojowym? Planuje się zmodernizować plac główny przed Domem Zdrojowym - będzie nowa fontanna. Oprócz tego zrewitalizowana będzie Muszla Koncertowa. Odbudowana zostanie ścieżka za Galerią Historii Miasta (dojazd do biblioteki „Masnówka”), ścieżka przed frontem Domu Zdrojowego, placyk z pergolami przed Domem Zdrojowym. Nastąpi kontynuacja prac nad ścieżką główną - promenadą.

Teren zostanie odwodniony, oświetlony. Przeprowadzona zostanie wycinka drzew i krzewów. Zmodernizowane będą również schody terenowe, murki oporowe i elementy małej architektury. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Magistrat rozpisał przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych w parku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne

Co z modernizacją ulicy 1 Maja? Co z modernizacją ulicy 1 Maja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
aaaaaaa31.08.2018 6:17

A może ktoś przyjrzy się jak wygląda otoczenie dawnej pijalni. Jak na moje oko to katastrofa.

gość 22.08.2018 10:49

O nagle przetarg, modernizacja parku.... czuję wybory i kolejne lans pani prezydent....

Rajmoond21.08.2018 11:47

pis niech se idzie spac

do zwalczaj szczepionkowy terror20.08.2018 22:59

Haha żałosny jesteś. Widocznie nigdy nie widziałeś na oczy Hetman ani z nią nie rozmawiałeś skoro tak twierdzisz. Ostatni widziałem ją na OWN, chodziła sobie i rozmawiała z ludźmi. Normalnie po ludzku, żadnych doradców ani nic. Normalna kobieta sam dwa słowa zamieniłem. A Kasza? Ogarnięty? Może inaczej, jest wykształcony jak na swój wiek ale niestety mądrości takiej życiowej to mu brak. Choćby patrzac po tym że związał się z Matusiakami. Nieudolnymi pseudopolitykami którzy od lat próbują wcisnąć się na chama wszędzie gdzie się da. Kaszę lansuje poseł Matusiak bo ma znajomości i kasę. Ot cała filozowia. Głosując na Kaszę głosujesz na braci Matusiaków - proste.

zwalczaj szczepionkowy terror20.08.2018 22:15

"Panią Hetman nikt nie steruje" - buhahahaha....
Przecież ta pani na spotkania z ludźmi chodzi zawsze w obstawie ze swoimi "drogimi" doradcami. Oni za nią odpowiadają na pytania. Sama jest malutka kobietką, typową pacynką do robienia fotek.
Łukasz Kasza jest w miarę ogarnięty, ale trochę za młody (i niestety stoją za nim nieszczęśni bracia M.)... Na kogo tu głosować?
Ten dylemat zostawię mieszkańcom. Na poprzednich wyborach nie byłem. Bo ani Janecki ani kochający inaczej Polskę pełowcy do mnie nie przemawiali. Nie pomyliłem się...

Gość19.08.2018 15:14

Ciekawe co z PKM po wyborach zostanie sprzedany ?
Chyba i tak żyje z pieniędzy MZK czyli za kasę ze sprzedanych biletów przez kierowców, a kierowcom nie chce dać uczciwej prowizji od ich sprzedaży JAKIEŚ 20% ?
Może i Warbus Kupuje Paliwo za pieniądze MZK czyli że sprzedanych biletów i obraca nie swoimi pieniędzmi zamiast się uczciwiej rozliczać?

Cypis19.08.2018 14:41

Ciekawe co na to PiS i Klimczak :)

Pokaż wszystkie opinie (49)