Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
17 sierpnia 2018

16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym

  • 16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym
  • 16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym
Więcej zdjęć:
fot. KMP Jastrzębie

Nastolatek i jego starszy kolega chcieli zawrzeć umowę na abonament telefoniczny w jedynym z salonów telefonii komórkowej, posługując się cudzym dowodem osobistym.

Dzięki przytomności pracownicy jednej z sieci komórkowych nie doszło do oszustwa. Jej wątpliwości wzbudził nastolatek, który chciał zawrzeć umowę abonamentową posługując się nie swoim dowodem osobistym. Kobieta powiadomiła Policję.

Policjanci rozmawiający z kobietą dowiedzieli się, że do salonu weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich okazał dowód osobisty, który wzbudził podejrzenia kobiety. Według niej, wizerunek osoby siedzącej przed nią nie zgadzał się zdjęciem z dowodu osobistego, którym się posłużył. Dodatkowo w trakcie weryfikacji dokumentu w systemie pojawił się komunikat o odmowie zawarcia umowy.

- Zaraz po tym, jak mężczyźni wyszli z salonu kobieta zadzwoniła na Policję. W czasie rozmowy ze stróżami prawa okazało się, że Ci sami mężczyźni są aktualnie w innym salonie i również próbują zawrzeć nową umowę. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Okazało się, że są to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Młodszy z nich znany dobrze Policji 16-latek wyjaśnił, że jakiś czas temu dostał od kolegi dowód osobisty. W związku z tym, że miał go dłuższy czas chciał zawrzeć za jego pomocą umowę, aby mieć nowy telefon komórkowy. W swój plan wtajemniczył spotkanego na mieście 24-latka, z którym razem poszli do galerii i tam posłużyli się dowodem kolegi, jednak bez efektu - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje Sąd.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Radio Teheran20.08.2018 9:04

@do Radia
"Mylisz sie, dowód można uzyskac mając ukończony 16 rok życia"

To wyslij 16-latka z takim dowodem po telefon i powiedz raz jeszcze, ze sie myle.

Iresla19.08.2018 9:12

Dowód osobisty można wyrobić dziecku od chwili urodzenia. Ja mam dwulatka, który od roku ma dowód osobisty.

Gość18.08.2018 7:40

W banku i innych "pożyczalniach" kredyt by dostał.

Poradnik 17.08.2018 10:57

Powinno narobić mu się tyle kłopotów, żeby odechciało mu się robić podobne numery. Gońmy przestępców wszelkiej maści i wieku. To mam być miasto porządnych ludzi. I myślących.
Zaczynamy od śmiecących. Wczoraj, mieszkający w bloku wyrzucił peta przez balkon a jego kobieta jakiś worek foliowy. Te śmieci znalazły się w ich skrzynce pocztowej a numer lokalu został zapisany na klatce schodowej. I już są mieszkańcami 2 kategorii - śmieciami. To niemiłe określenie.
Kto następny?

Hmmm17.08.2018 10:38

Radiowiec---ty coraz mniej wiesz. :)

Gość17.08.2018 10:25

Za kraty z młodym oszustem :)

do Radia 17.08.2018 10:17

Mylisz sie, dowód można uzyskac mając ukończony 16 rok życia - na wniosek rodziców. Jest on na przykłąd przydatny po poruszaniu się po krajach Unii Europejskiej, kiedy nie ma sie paszportu. Pozdrawiam,

Pokaż wszystkie opinie (9)