Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
17 sierpnia 2018

16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym

  • 16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym
  • 16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym
Więcej zdjęć:
fot. KMP Jastrzębie

Nastolatek i jego starszy kolega chcieli zawrzeć umowę na abonament telefoniczny w jedynym z salonów telefonii komórkowej, posługując się cudzym dowodem osobistym.

Dzięki przytomności pracownicy jednej z sieci komórkowych nie doszło do oszustwa. Jej wątpliwości wzbudził nastolatek, który chciał zawrzeć umowę abonamentową posługując się nie swoim dowodem osobistym. Kobieta powiadomiła Policję.

Policjanci rozmawiający z kobietą dowiedzieli się, że do salonu weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich okazał dowód osobisty, który wzbudził podejrzenia kobiety. Według niej, wizerunek osoby siedzącej przed nią nie zgadzał się zdjęciem z dowodu osobistego, którym się posłużył. Dodatkowo w trakcie weryfikacji dokumentu w systemie pojawił się komunikat o odmowie zawarcia umowy.

- Zaraz po tym, jak mężczyźni wyszli z salonu kobieta zadzwoniła na Policję. W czasie rozmowy ze stróżami prawa okazało się, że Ci sami mężczyźni są aktualnie w innym salonie i również próbują zawrzeć nową umowę. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Okazało się, że są to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Młodszy z nich znany dobrze Policji 16-latek wyjaśnił, że jakiś czas temu dostał od kolegi dowód osobisty. W związku z tym, że miał go dłuższy czas chciał zawrzeć za jego pomocą umowę, aby mieć nowy telefon komórkowy. W swój plan wtajemniczył spotkanego na mieście 24-latka, z którym razem poszli do galerii i tam posłużyli się dowodem kolegi, jednak bez efektu - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje Sąd.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Radio Teheran20.08.2018 9:04

@do Radia
"Mylisz sie, dowód można uzyskac mając ukończony 16 rok życia"

To wyslij 16-latka z takim dowodem po telefon i powiedz raz jeszcze, ze sie myle.

Iresla19.08.2018 9:12

Dowód osobisty można wyrobić dziecku od chwili urodzenia. Ja mam dwulatka, który od roku ma dowód osobisty.

Gość18.08.2018 7:40

W banku i innych "pożyczalniach" kredyt by dostał.

Poradnik 17.08.2018 10:57

Powinno narobić mu się tyle kłopotów, żeby odechciało mu się robić podobne numery. Gońmy przestępców wszelkiej maści i wieku. To mam być miasto porządnych ludzi. I myślących.
Zaczynamy od śmiecących. Wczoraj, mieszkający w bloku wyrzucił peta przez balkon a jego kobieta jakiś worek foliowy. Te śmieci znalazły się w ich skrzynce pocztowej a numer lokalu został zapisany na klatce schodowej. I już są mieszkańcami 2 kategorii - śmieciami. To niemiłe określenie.
Kto następny?

Hmmm17.08.2018 10:38

Radiowiec---ty coraz mniej wiesz. :)

Gość17.08.2018 10:25

Za kraty z młodym oszustem :)

do Radia 17.08.2018 10:17

Mylisz sie, dowód można uzyskac mając ukończony 16 rok życia - na wniosek rodziców. Jest on na przykłąd przydatny po poruszaniu się po krajach Unii Europejskiej, kiedy nie ma sie paszportu. Pozdrawiam,

Pokaż wszystkie opinie (9)