Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 sierpnia 2018

Mieszkańcy w szoku: "Wyciął nam dwie sosny!"

Mieszkańcy w szoku: "Wyciął nam dwie sosny!"
fot. nadesłane przez czytelnika

Mieszkańcy bloku przy ulicy Wrocławskiej przeżyli w czwartek rano szok. Wandal wyciął im sosnę z zadbanego ogródka. To już kolejny atak nieznanego osobnika.

- Rano przeżyłam szok. W ogródku, o który wspólnie dbamy z sąsiadami, zobaczyłam ściętą, kilkunastoletnią sosnę. To już drugi atak wandala. Około miesiąca temu wyciął już jedną sosnę i jałowiec - mówiła jedna z lokatorek bloku przy ulicy Wrocławskiej 39.

Policja już wcześniej została poinformowana przez lokatorów i administrację o tym akcie wandalizmu.

Mieszkańcy mówią nieoficjalnie, że mają podejrzenia w stosunku do jednego z lokatorów, który publicznie deklarował, że zamierza wyciąć drzewa i boją się, że na tym nie poprzestanie.

- Powiedziano nam, że nie złapaliśmy go za rękę i nic nie można zrobić. Liczymy jednak na to, że Policja poważnie podejdzie do tej sprawy. Dbaliśmy o nasz ogródek. Dwie piękne sosny, które wyciął nam wandal były naszą dumą. Teraz zostały tylko pnie. Inni lokatorzy z sąsiednich klatek boją się, że ich ogródki również zostaną zdewastowane i padną ofiarą wandala - mówi inny mieszkaniec bloku.

Lokatorzy szacują, że straty materialne wynoszą ok. 1400 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzi wandale niszczyli w nocy samochody [video] Młodzi wandale niszczyli w nocy samochody [video]

Kopali samochody i wyrywali lusterka Kopali samochody i wyrywali lusterka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
obserwator20.08.2018 12:20

no brodacz teraz się doigrałeś ze swoją połowicą

Gość20.08.2018 9:14

Lokatorów sadzących drzewa pod oknami ukarać za utrudnianie życia pozostałym mieszkańcom bloku.

piston19.08.2018 23:50

uj bombki strzelił choinki nie będzie.posadźcie topole ,szybciej urośnie .

Hanzel19.08.2018 23:07

U nas w Niemcach nikt by sobie nie pozwolił bez pozwoleństwa posadzić drzewo i to jeszcze komuś pod oknem no ale to wiadomo Niemcy Niemcy ponad wszystko .

miłośnik przyrody19.08.2018 15:21

W Bziu wycięto cały zabytkowy park i cicho sza a wy robicie raban o dwie sosenki .

Helena19.08.2018 13:24

Te drzewka to są pod klatkami potrzebne tylko po to żeby cała klatkowa psiarnia miała się gdzie odlać a tak pożytku żadnego .

Mały19.08.2018 12:23

Nie Macie tam monitoringu okiennego ?? Po pierwszym ścięciu powinien być uruchomiony ;) A na serio to żal.pl te bloki są tak szpetne że chociaż kawałek fajnych drzewek nie może jak widać ocieplić klimatu. Na pocieszenie spółdzielnia da coś nowego.

Maczeta19.08.2018 10:43

W każdym bloku w każdej klatce mieszka grupka lokatorów która tylko obgaduje ludzi uważa się za tych którzy tylko mogą decydować o tym co gdzie i kiedy będzie pod klatką z mojej obserwacji wynika że są to najczęściej ludzie przegrani życiowo którzy nic nie osiągnęli w życiu zawodowym i prywatnym i w ten sposób wyładowują swe złe frustracje na innych ludziach dlatego na przykład sadzą ludziom pod oknami drzewa .

Mokry Marian 19.08.2018 10:41

"Mieszkańcy w szoku pozadzili nam sosny w ogródku i nic nie widać, wilgoć, ciemno, pełno robactwa" Kto odpowie za niszczenie mienia ?

Gość19.08.2018 7:34

A ładnie to tak sadzić komuś drzewa pod oknami i odcinać mu dostęp do słońca?

Pokaż wszystkie opinie (60)