Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 sierpnia 2018

Hokeiści JKH w finale turnieju

Hokeiści JKH w finale turnieju
fot. Andrzej Klocek

W swoim drugim meczu grupowym hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali węgierski Debreceni Egyetemi Atlétikai Club i awansowali do sobotniego finału Turnieju o Puchar RT TORAX. Rywalem jastrzębian będzie zwycięzca grupy B, Nesta Mires Toruń. Polski finał rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:30.

W premierowej odsłonie podopieczni Roberta Kalabera wypracowali sobie skromną zaliczkę. Jedną z trzech gier w liczebnej przewadze na gola zamienił w 6. minucie czeski defensor, Jakub Grof. Później karę meczu zarobił Łukasz Nalewajka. Jastrzębianie przez pięć minut skutecznie się bronili przed atakami zadziornych Madziarów. Na wysokości zadania ponownie stanął Ondrzej Raszka.

Ambitni Węgrzy grający twardy hokej zdołali wyrównać w 11. minucie drugiej tercji. Hokeiści JKH zdążyli odpowiedzieć jeszcze w tej samej odsłonie. Niecałe 3 minuty później prowadzenie dla ekipy znad czeskiej granicy odzyskał Dominik Nahunko.

Na początku trzeciej tercji pieczęć na wygranej JKH GKS Jastrzębie postawił Tomáš Komínek. Wspólnie z Martinem Kasperlikiem skutecznie wymanewrowali węgierskiego golkipera. Po trzeciej bramce nasi hokeiści skupili się na uważnej grze w obronie, która przyniosła końcowy sukces.

Dzięki tej wygranej jastrzębianie z kompletem 6 punktów zajęli pierwsze miejsce w grupie A i poraz drugi w historii występów w tym turnieju awansowali do finału. W sobotnim "polskim finale" zmierzą się z zwycięzcą grupy B, czyli Nestą Toruń. Początek finału zaplanowano na godzinę 17:30.

Turniej o Puchar RT TORAX - 17/08/2018 - Ostrawa (Poruba) - godz. 19:15
JKH GKS JASTRZĘBIE - DEBRECENI EAC 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

1:0 - 05:46 - Jakub Grof - Martin Kasperlik (5/4)
1:1 - 30:11 - Attila Németh - Bronson Kovács
2:1 - 32:54 - Dominik Nahunko - Dominik Paś, Jan Homer
3:1 - 44:06 - Tomáš Komínek - Martin Kasperlik

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Gimiński, Grof, Wróbel, Jarosz, Kasperlik - Sulka, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Chorążyczewski, Kubeš, Nahunko, Paś, Ł. Nalewajka - Michałowski, Bigos, Pelaczyk, Dubinin, Matusik.

Debreceni Egyetemi Atlétikai Club: Z. Hetényi (Nagy) - Berta, Kovács, Antal, Erdei, Darabos - Vuorijärvi, Běhal, Ižacký, Novotný, Hári - P. Hetényi, Németh, Silló, Vincze, Molnár - Szokolov, Kuleshov, Koppány, Salló, Wasserbauer.

Kary: 31:10 / Widzów: 100.
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - David Musial (Debreceni EAC)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!