JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS wygrywa w Opolu 2:1

Po bardzo dobrym spotkaniu w Opolu odnosimy pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, pokonując miejscową Odrę 2:1! Bramki dla GKS-u zdobyli Bartosz Jaroszek oraz Farid Ali!

Pierwsza połowa spotkania w Opolu przebiegała zdecydowanie pod dyktando GKS-u, który zdominował wydarzenia na murawie. Jastrzębscy zawodnicy raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy, a jednobramkowe prowadzenie to był najniższy wymiar kary. Na początku co prawda dwa strzały oddali opolanie, lecz najpierw zawodnik był na spalonym, a po chwili piłka po strzale z dystansu powędrowała na wysokość ósmego piętra. W 15. minucie na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Szymura, a lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Trzy minuty później GKS wyszedł na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, a najlepiej w polu karnym zachował się Bartosz Jaroszek, uderzeniem głową umieszczając piłkę w bramce Odry.

Po kolejnych dwóch minutach Odrę uratował z kolei słupek po strzale zza pola karnego Dawida Gojnego. Miejscowi mogli odpowiedzieć po kilkudziesięciu sekundach. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Baranowski, jednak piłka po koźle powędrowała nad poprzeczką bramki Grzegorza Drazika. W 25. minucie kolejny raz było groźnie po strzale z dystansu, na który zdecydował się Maciej Spychała. Szromnik odbił piłkę przed siebie, do której nie zdążył żaden z jastrzębskich graczy. Osiem minut przed końcem tej części gry wyszli z groźną kontrą, którą technicznym uderzeniem, a właściwie lobem, zakończył Jadach. Golkiper Odry zdołał wybić piłkę końcami palców sprzed linii bramkowej, a dobitka Farida okazała się niecelna. Opolanie w pierwszej połowie oddali jeszcze dwa uderzenia na bramkę Drazika, po których jednak Grzesiek nie był zmuszony do interwencji.

Druga połowa rozpoczęła się spokojniej. Odra co prawda starała się doprowadzić do wyrównania, ale  defensywa gości spisywała się bez zarzutu. W 52. minuty po rzucie wolnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Moder, lecz Drazik nie miał najmniejszych problemów z obroną. W odpowiedzi po ładnej akcji przed polem karnym w dobrej sytuacji znalazł się Tront, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę, a po chwili niecelnie główkował Szymura.

GKS w drugiej połowie z minuty na minutę znowu zaczął zagrażać bramce Odry, co w 69. minucie zostało udokumentowane bramką. Po przejęciu piłki w strefie środkowej w pole karne dośrodkowywał Tront, a nabiegający Farid Ali nie dał szans Szromnikowi, pokonując golkipera Odry precyzyjnym strzałem głową. Gospodarze odpowiedzieli po siedmiu minutach. Jeden z zawodników Odry uratował piłkę przed opuszczeniem, zagrywając ją na środek pola karnego, gdzie Sebastian Bonecki strzałem przy słupku pokonał Drazika.

Ostatnie kilkanaście minut to dominacja Odry, która dążyła do zdobycia wyrównującej bramki. Gospodarzy stać było jednak tylko na niecelnie strzały z dystansu oraz wrzutki, z których nie było zagrożenia pod bramką Drazika. Ostatecznie GieKSa dowiozła korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego, odnosząc, co warte podkreślenia, bardzo zasłużone pierwsze zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze!

17 sierpnia, Opole, godz. 19:00
Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)
0:1 - Bartosz Jaroszek (18 min.)
0:2 - Farid Ali (69 min.)
1:2 - Sebastian Bonecki (76 min.)

Odra Opole: Michał Szromnik - Serafin Szota (46. Rafał Niziołek), Krzysztof Janus (k), Jakub Moder (72. Sebastian Bonecki), Mariusz Rybicki, Dudu Paraiba, Jakub Habusta, Paweł Baranowski, Patryk Janasik, Mateusz Czyżycki, Ivan Martin Gomez.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Bartosz Jaroszek (57. Krzysztof Gancarczyk), Maciej Spychała, Damian Tront, Kamil Jadach (k) (84. Dominik Szczęch), Kamil Adamek (77. Adam Żak).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki: Baranowski, Habusta, Czyżycki (Odra) oraz Gojny, Jaroszek, Ali, Spychała, Kulawiak (GKS).