JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH zdobywa Puchar RT TORAX

W "polskim finale" Turnieju o Puchar RT TORAX górą hokeiści JKH GKS Jastrzębie! Piąta ekipa poprzednich rozgrywek Polskiej Hokej Ligi pokonała beniaminka, Nestę Mires Toruń 3:2 i po raz pierwszy w historii sięgnęła po główne trofeum rozgrywanych od siedmiu lat zawodów w czeskiej Porubie.

Premierową odsłonę finałowego starcia lepiej rozegrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Już w 11. minucie szarżującego na bramkę rywali Martina Kasperlika nieprzepisowo zatrzymał obrońca i w sytuacji oko w oko z bramkarzem, sędziowie musieli podyktować rzut karny. Czech pewnie wykonał najazd i strzałem z backhandu otworzył wynik meczu.

Drużyna Nesty Toruń otrząsnęła się szybko po stracie gola, bo w 15. minucie do remisu zdołał doprowadzić Michał Kalinowski. Jednak riposta jastrzębian była natychmiastowa, bo po niespełna 19. sekundach hokeiści JKH znów prowadzili. Podanie młodziutkiego Jakuba Blanika na gola zamienił Kamil Wróbel i na pierwszą przerwę w lepszych nastrojach udała się ekipa z południa Polski.

Po zmianie stron obydwa zespoły raz zdołały znaleźć sposób na bramkarza rywali. W 24. minucie po raz drugi w spotkaniu trafił Martin Kasperlik i JKH prowadził już 3:1. Dzielnie walczący torunianie znów zdołali dojść rywala na jedno trafienie, gdy w 35. minucie Ondreja Raszkę pokonał Aleksandr Komaristy i kibiców czekało jeszcze sporo emocji w tercji numer trzy.

Decydująca część spotkania obfitowała w sytuacje bramkowe, a najbliżej szczęścia był w 46. minucie Daniel Minge, który tylko opieczętował słupek jastrzębskiej bramki. Swoje szanse mieli również jastrzębianie, ale najważniejsze dla podopiecznych Roberta Kalabera było zatrzymać rywali, co też ekipie znad czeskiej granicy się udało.

Hokeiści JKH dowieźli prowadzenie do końca i po wygranej 3:2 nad Nestą Toruń cieszyli się z historycznego zwycięstwa w Turnieju o Puchar RT TORAX. Do tej pory najlepszym wynikiem w tych zawodach jastrzębianie mogli się poszczycić w 2016 roku, gdy zajęli drugie miejsce. Teraz sięgnęli po główne trofeum, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Ondrzej Raszka.

Na drugim stopniu podium stanęli torunianie, a trzecie miejsce po zwycięstwie nad gospodarzami, HC RT TORAX Poruba zajęli hokeiści HC Frýdek-Místek, którzy wygrali 2:1 po rzutach karnych.

Turniej o Puchar RT TORAX (finał) - 18/08/2018 - Ostrawa (Poruba) - godz. 17:15
JKH GKS JASTRZĘBIE - NESTA TORUŃ 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

1:0 - 10:50 - Martin Kasperlik (rzut karny)
1:1 - 14:29 - Michał Kalinowski - Marcin Wiśniewski
2:1 - 14:48 - Kamil Wróbel - Jakub Blanik
3:1 - 23:47 - Martin Kasperlik - Jakub Gimiński, Tomáš Kominek
3:2 - 34:01 - Aleksandr Komaristy - Dienis Trachanow, Maksim Kamienkow (4/3)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Załucki) - Grof, Gimiński, Ł. Nalewajka, Dubinin, M. Kasperlik - Radzieńciak, Sulka, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Kubeš, Matusik, Nahunko, Pelaczyk, Jarosz - Bigos, Michałowski, Blanik, Paś, Wróbel.

NESTA Toruń: Jewdokimow (od 30:13 Spěšný) - Kamienkow, Trachanow, Minge, Komaristy, Dołęga - Walter, Pařízek, Wiśniewski, Mianciuk, M. Kalinowski - Skólmowski, Jaworski, Garszyn, Karczocha, Oriechin - Zieliński, Lidtke, Zieliński, Sladkovský, Naparło.

Kary: 10:8.
Sędziowali: Fiala, Cabák (główni) - Moravec, Janoško (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Juryj Czuch (Nesta Toruń).