Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 sierpnia 2018

Na OWN już nie tylko kiełbaski i piwo. Teraz króluje kino!

Na OWN już nie tylko kiełbaski i piwo. Teraz króluje kino!
fot. UM Jastrzębie

Już nie objazdowi artyści czy kiełbaski i piwo sprzedawane z objazdowego straganu ściągają do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego tłumy ludzi. Letnie kino cieszy się dużą popularnością mieszkańców.

Na pierwszy ogień poszła kultowa kreskówka z lat 80. pt. „Bolek i Lolek”. Następnie widzowie z zainteresowaniem obejrzeli jedną z kronik filmowych, przedstawiających Jastrzębie z lat 70/80. Była nawet ówczesna reklama - jednego z popularnych wówczas salonów fryzjerskich. Ciekawe, czy panie, które zachwalały jego usługi mieszkają jeszcze w Jastrzębiu i jak potoczyły się ich losy?

Głównym punktem seansu była kultowa polska komedia pt. „Seksmisja” z genialnymi kreacjami aktorskimi Jerzego Sztuhra i Olgierda Łukaszewicza.  Mimo że film ma już swoje lata, to jednak nadal wzbudza salwy śmiechu widowni, która może już nie pamięta jego premiery i nierzadko film ogląda po raz pierwszy. ­

W piątkowy wieczór okazało się, że Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego tętni życiem. Mieszkańcy chętnie wybrali się na film, letnia pogoda sprzyjała temu, żeby wyjść z bloku i spędzić wolny czas w otoczeniu przyrody.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Przegryw20.08.2018 16:12

Te kino to strzał w dziesiątkę. Dobre nagłośnienie. Póki co ludzie potrafią się zachować. Jak dla mnie super pomysł z tymi archiwalnymi dokumentami o Jastrzębiu. Plus piękna ciepła noc daje dużo frajdy z obejrzanego filmu

Prawdomowny20.08.2018 10:57

Te kielbaski i piwo w każdy weekend sa czy okazjonalnie?

Weronika20.08.2018 10:24

Byłam osobiście i było mega zarąbiście. Czekam na następny seans.

józwa20.08.2018 9:02

W dobie PRL-u gdzie w telewizji były w większości filmy zgodne z ''prikazem'' od naszego ''bratniego narodu'' a po bilety do kin ustawiały się kilkudziesięciometrowe kolejki to może i takie ''letnie kino'' cieszyło by się dużą popularnością i wysoką frekwencją ale w dzisiejszych czasach gdzie dzieci oglądają filmy nawet na srajfonach nie widzę tego na dłuższą metę. Bez zimnego ''bronka'' i kiełbachy z ''grylla '' długo nie obstoi.

je20.08.2018 8:50

Jak szukacie czegoś związanego z Jastrzębiem to był taki dokument "Górnicy 88", o strajku, no albo można też a propos górnikow puścić "Sól ziemi czarnej", bo tam występował w jednej z głównych ról św. p. Jerzy Cnota urodzony w Jastrzębiu.

Radio Teheran20.08.2018 8:43

"Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego tętni życiem"

Z braku laku...