Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
20 sierpnia 2018

Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW

Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Działacze zrzeszeni w Związku Zawodowym „Jedność” napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie - ich zdaniem - nieprawidłowości w JSW.  Związkowcy oczekują, że szef rządu podejmie interwencję w tej sprawie.

- Federacja Związków Zawodowych „Jedność” przyjmuje ze zdziwieniem pańskie wypowiedzi o tym, że polski rząd, polski parlament a wreszcie ministerstwo energii rzekomo wspiera polskie górnictwo węglowe w sytuacji, gdzie równolegle pod wpływem działań osób zarządzających największym producentem węgla koksowego w Europie, jakim jest Jastrzębska Spółka Węglowa, szykanuje się, wręcz czasami upadla, pracowników grupy kapitałowej JSW - napisali m.in. związkowcy do premiera.

Działacze podkreślają, że w firmie należącej do JSW - Szkolenie i Górnictwo pracownicy, świadczący tą samą pracę, jak pod spółka, są mniej opłacani. Ich średnia płaca ma być niższa o ok. 4 tys. zł brutto od ich kolegów ze spółki.

- Zbliżamy się do Barbórki, czasu, kiedy rząd klepie po plecach górników, życzy im wytrwałości w ciężkiej pracy oraz opatrzności św. Barbary. Co powie pan jednak pracownikom spółek takich właśnie jak JSW Szkolenie i Górnictwo? Czy im też życzył pan będzie wytrwałości w pracy? - czytamy m.in w liście otwartym. 

Związkowcy z „Jedności” zwrócili się do premiera Morawieckiego o spotkanie, podczas którego chcą wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, jakie ich zdaniem panują w JSW.

Związkowcy kończą swój list pytaniami: Dlaczego partia rządząca pozwala na tworzenie tego typu nierówności? Dlaczego rząd nie reaguje na wyżej wskazane sytuacje, aby ratować polskie górnictwo?

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
zły30.08.2018 16:49

Związkowcy chyba nie widzieli ludzi upodlonych przez pracodawcę. Znam takich którzy 150 km jeździli do pracy, by przespać się na krzesełkach i następnego dnia ponownie ruszyć do pracy i tak 2-3 dni pod rząd.

kokosz30.08.2018 16:15

Z tą różnicą w płacach 4000 to bujda na resorach

kacper30.08.2018 14:54

4 tys. zł różnicy i ta sama płaca... ciekawe czy dalej będzie ta sama jak porówna się zakres obowiązków

z firmy 22.08.2018 11:27

w firmach zarabiamy jeszcze mniej gdzie solidarność górnicza związkowcy

Tomek21.08.2018 9:33

W ochronie chcą zarabiać jak dołowi??
Przecież tam same emeryty górnicze i już mają dobre emerytury wypracowane!
Siedzą tam po nocach w piątki i świątki, chyba jeszcze im mało kabzy.
Nie narzekać do roboty!

Inwest21.08.2018 8:14

Straszne!

Kierownik21.08.2018 7:39

Zapisy na weekend ogłaszam za zamknięte

Pokaż wszystkie opinie (38)