Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
20 sierpnia 2018

Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW

Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Działacze zrzeszeni w Związku Zawodowym „Jedność” napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie - ich zdaniem - nieprawidłowości w JSW.  Związkowcy oczekują, że szef rządu podejmie interwencję w tej sprawie.

- Federacja Związków Zawodowych „Jedność” przyjmuje ze zdziwieniem pańskie wypowiedzi o tym, że polski rząd, polski parlament a wreszcie ministerstwo energii rzekomo wspiera polskie górnictwo węglowe w sytuacji, gdzie równolegle pod wpływem działań osób zarządzających największym producentem węgla koksowego w Europie, jakim jest Jastrzębska Spółka Węglowa, szykanuje się, wręcz czasami upadla, pracowników grupy kapitałowej JSW - napisali m.in. związkowcy do premiera.

Działacze podkreślają, że w firmie należącej do JSW - Szkolenie i Górnictwo pracownicy, świadczący tą samą pracę, jak pod spółka, są mniej opłacani. Ich średnia płaca ma być niższa o ok. 4 tys. zł brutto od ich kolegów ze spółki.

- Zbliżamy się do Barbórki, czasu, kiedy rząd klepie po plecach górników, życzy im wytrwałości w ciężkiej pracy oraz opatrzności św. Barbary. Co powie pan jednak pracownikom spółek takich właśnie jak JSW Szkolenie i Górnictwo? Czy im też życzył pan będzie wytrwałości w pracy? - czytamy m.in w liście otwartym. 

Związkowcy z „Jedności” zwrócili się do premiera Morawieckiego o spotkanie, podczas którego chcą wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, jakie ich zdaniem panują w JSW.

Związkowcy kończą swój list pytaniami: Dlaczego partia rządząca pozwala na tworzenie tego typu nierówności? Dlaczego rząd nie reaguje na wyżej wskazane sytuacje, aby ratować polskie górnictwo?

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
zły30.08.2018 16:49

Związkowcy chyba nie widzieli ludzi upodlonych przez pracodawcę. Znam takich którzy 150 km jeździli do pracy, by przespać się na krzesełkach i następnego dnia ponownie ruszyć do pracy i tak 2-3 dni pod rząd.

kokosz30.08.2018 16:15

Z tą różnicą w płacach 4000 to bujda na resorach

kacper30.08.2018 14:54

4 tys. zł różnicy i ta sama płaca... ciekawe czy dalej będzie ta sama jak porówna się zakres obowiązków

z firmy 22.08.2018 11:27

w firmach zarabiamy jeszcze mniej gdzie solidarność górnicza związkowcy

Tomek21.08.2018 9:33

W ochronie chcą zarabiać jak dołowi??
Przecież tam same emeryty górnicze i już mają dobre emerytury wypracowane!
Siedzą tam po nocach w piątki i świątki, chyba jeszcze im mało kabzy.
Nie narzekać do roboty!

Inwest21.08.2018 8:14

Straszne!

Kierownik21.08.2018 7:39

Zapisy na weekend ogłaszam za zamknięte

Pokaż wszystkie opinie (38)